Що робити, якщо у вашому селі немає банку?

опубліковано 29 вер. 2017 р., 03:57 Інформаційно-довідковий центр

Останнім часом часто можемо спостерігати, на жаль, невтішну картину - закриття банківських відділень у малих, особливо сільських, населених пунктах. У зв’язку з цим наші споживачі стикаються з певними проблемами, наприклад, з неможливістю оплатити певні послуги, переказати чи отримати гроші від рідних та близьких. Що робити в такому випадку і як можна вирішити цю ситуацію – в нашому матеріалі.

Ви завжди маєте можливість проаналізувати наявні послуги і тарифи інших компаній та самостійно обрати оптимальний варіант. Ми показали - можливі шляхи вирішення проблеми.

Національний поштовий оператор «Укрпошта» пропонує клієнтам декілька варіантів, як переказати та отримати кошти, сплатити за послуги і товари:
- поштовий переказ – здійснюється в межах України на адресу або до запитання у всіх відділеннях поштового зв’язку Укрпошти. Термін пересилання поштових переказів залежить від рівня автоматизації об’єкта поштового зв’язку і може складати:
– декілька хвилин – терміновий поштовий переказ, доступний для виплати у визначених відділеннях поштового зв’язку;
– 3 години – звичайний поштовий переказ від автоматизованого до автоматизованого відділення поштового зв’язку
– до двох робочих днів – звичайний поштовий переказ від/до неавтоматизованого об’єкта поштового зв’язку.

Тариф: від відправника-фізичної особи - до 2000,0 грн включно – 2%
   понад 2000,0 грн - 1,0% + 8 грн., але не менше ніж 10,00 грн.

Серед «плюсів» - надійність (послуги надає державне підприємство, яке гарантує безпеку та конфіденційність усіх операцій з грошовими коштами), доступність (відправити та отримати поштовий переказ можна у всіх населених пунктах країни без виключення), додаткові опції (при здійсненні переказу є можливість зазначити одержувачу в письмовому повідомленні до 10 слів, за бажанням одержувача перекази досилаються у межах України для виплати у поштовому відділенні за місцем нового проживання).

Серед «недоліків» – для відправлення переказу необхідно відвідати поштове відділення, проте отримати кошти можна вдома від листоноші.

- Звертаємо увагу на існування унікальної опції «переказ з картки додому», яка дозволяє перерахувати кошти з банківської картки з доставкою готівки отримувачу.

Переказ коштів з платіжної картки, на відміну від банківського, доставляється в будь-який населений пункт України, оскільки Укрпошта забезпечує стовідсоткове покриття своїми послугами території країни; вручається листоношею «безпосередньо в руки» отримувачу, що актуально для людей похилого віку, із слабким здоров’ям, людям з обмеженими можливостями або просто тим, кому важко виділити час на відвідування відділення, наприклад, мамам з малими дітьми. Для отримання переказу отримувачу нема потреби оформляти банківську картку.

Тариф:
   При виборі опції «готівка на відділення» - 1% від суми переказу + 5 грн., але не менше ніж 10,00 грн
   При виборі опції «готівка додому» - 1% від суми переказу + 19 грн.
   - перекази між картками та оплата послуг он-лайн – скористатися відповідними сервісами можна на сайті Укрпошти. Переказ коштів здійснюється між всіма платіжними картками Visa та MasterCard будь-яких банків України. При оплаті комунальних платежів, доступна опція «Переказ на довільні реквізити», яку можна використати, якщо в списку постачальників послуг відсутнє необхідне комунальне підприємство.

Тариф на перекази з картки на картку: 1 % + 5 грн

Тариф на сплату послуг он-лайн для кожної послуги індивідуальний і повідомляється користувачеві під час здійснення оплати.

Серед «плюсів» - сервіси працюють в режимі 24/7, тому скористатись ними можна в будь-якому зручному місці, не потрібно відвідувати поштове відділення та заповнювати папери

Серед «недоліків» - обов’язковою умовою для здійснення оплати є наявність платіжної картки та доступу до мережі Інтернет.