Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Київській області інформує:

опубліковано 12 трав. 2020 р., 22:23 Інформаційно-довідковий центр
Як вибирати розсаду на ринку

Ви ще не впевнені в своїх силах і купуєте розсаду переважно в спеціалізованих садових центрах чи на ринку? Тож підходьте до цієї справи з усією відповідальністю, адже шлях до гарного урожаю починається саме з розсади.
    На жаль, не завжди розсада на ринку буває хорошої якості. І навіть велике розкішне листя не гарантує хороших результатів. На що ж тоді потрібно звертати увагу?
    Найперше – це коріння. Воно повинно бути досить розгалуженим, з живими, не підгнилими кінчиками. Бажано купувати розсаду з грудкою землі, та при цьому не забувайте оцінювати стан коренів.
    У рослин має бути здорове, добре розвинене листя, не бліде, але й не надто яскраве. Оптимальна кількість листя у розсади: для капусти – 5-7, для перцю та помідорів – 6-8, для кабачків, огірків – 3-4.
    Яскраво-зелене листя – ознака перегодовування рослин азотом. Таке буває, коли продавець поспішає підростити розсаду на продаж, не надто заморочуючись з якістю. Перегодована добривами розсада може так само погано приживатися на грядці, як і слабка, недорощена.
    Краще купувати розсаду середнього розміру, не надто витягнуту, з короткими міжвузлями. Це вірна ознака того, що рослини вирощувалися правильно, пройшли період загартування, а отже, швидко адаптуються в навколишніх умовах.
    Звертайте увагу також на стебло. Воно повинно бути міцним, не враженим «чорною ніжкою» (найперша ознака захворювання – тонка перетяжка в нижній частині стебла).
    Рекомендується купувати посадковий матеріал у тих людей, які достовірно використовують якісне насіння. Якщо така можливість відсутня, необхідно добре оглядати паростки перед придбанням.
Якщо продавець може розповісти про свій товар, з упевненістю відповідає на всі питання покупця, швидше за все, назви розсади відповідає зазначеному сорту.
    Гарних Вам врожаїв!

Головний спеціаліст відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Київській області Симонено Т.В.