Вікі любить пам'ятки

опубліковано 1 серп. 2019 р., 04:44 Інформаційно-довідковий центр
   "Вікі любить пам'ятки" (Wiki Loves Monuments) — фотоконкурс пам'яток культурної спадщини, що проводиться в Україні уже восьмий раз. У 2014 році світлина Костянтина Брижниченка із зображенням Святогірської лаври посіла перше місце на міжнародному етапі. Під час минулих конкурсів Україна посідала перші місця за кількістю завантажених світлин. Загалом протягом 2012—2018 років у Вікісховище було додано понад 250 тисяч світлин українських пам'яток, сфотографовано понад 32 тисяч пам'яток із території України (36%), взяло участь понад 2300 осіб (від аматорів до професіоналів). Цей конкурс визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі.
   За даними організації на території області є понад 2,1 тисяч об’єктів культурної спадщини. За 7 років проведення конкурсу було завантажено світлини понад 1,1 тисяч об’єктів (51%).
   Просимо забезпечити інформаційну підтримку проведенню української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», що допоможе залучити більше учасників саме з Київщини.
   Для сприяння конкурсу необхідно:
   - розмістити оголошення про проведення конкурсу на офіційних сайтах райдержадміністрацій, міськвиконкомів (міст обласного значення), об’єднаних територіальних громад, структурних підрозділів у сфері культури, закладів культури, Посилання на списки пам’яток: ko.wlm.org.ua чи wlm.org.ua/lists ;
   - поширити інформацію про конкурс серед інститутів громадянського суспільства, засобів масової інформації.

Детальніше про конкурс можна дізнатися за посиланням: http://wlm.org.ua/.
   Контактна особа від громадської організації «Вікімедія Україна» - Процюк Антон Степанович (електронна адреса: wlm@wikimedia.org.ua, тел.:+38(066)5696135).