Зміни в програмі житлових субсидій

опубліковано 16 трав. 2017 р., 06:49 Інформаційно-довідковий центр

   З 1 травня 2017 року, на підставі внесених 26 квітня 2017 року Урядом змін у Постанову № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій.

   На основі змін, у травні управління соціального захисту населення проведе перепризначення субсидій на наступний рік та розрахує її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

   Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 300 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”:
   · передбачено врахування доходів для призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за чотири квартали, що передують місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається субсидія.
   · при призначення субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу враховуються доходи за попередній календарний рік.

ЗМІНИ ДО СОЦІАЛЬНИХ НОРМАТИВІВ

   Уряд переглянув окремі соціальні нормативи використання: теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та / або квартирними приладами обліку: з 0,0548 Гкал до 0,0431 Гкал на 1кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період; електричної енергії для індивідуального опалення: з 65 кВт·г до 51 кВт·г на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період; природного газу для індивідуального опалення: з 5,5 куб. метра до 5,0 куб. метра на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період ( тобто на 1 кв.м опалювальної площі рахується 5,215 куб.метри природного газу). Також, переглянуті коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення у багатоповерхових будинках ( в багатоквартирних будинках з 3-х і вище поверхи- 3,8 куб.метрів природного газу).

   Також внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 “ Про встановлення державних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” в частині встановлення соціальної норми житла для домогосподарств, що складаються з однієї-двох непрацездатних осіб ( непрацюючі пенсіонери та інваліди) у розмірі 75 кв.м на домогосподарство, але не більше опалювальної площі житла.

ЗМІНИ В ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

   Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то у 2017-2018рр. для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади, а для тих, у кого індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 16 жовтня до 15 квітня.

КОМУ ПОВТОРНО НЕОБХІДНО ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ НА ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЇ

   Заяву і Декларацію про доходи заново треба подавати сім’ям, які:
   · орендують помешкання 
   · мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався
   · хочуть отримати субсидію на тверде паливо


ПРО ЩО ПОТРІБНО ПОВІДОМЛЯТИ ФАХІВЦІВ СОЦЗАХИСТУ?

    Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомляти органи соціального захисту населення про наступні зміни:
   · складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався
   · соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером
   · про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень
   · набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки


МОНЕТИЗАЦІЯ ЗАЛИШКІВ НЕВИКОРИСТАНИХ КОШТІВ СУБСИДІЇ НА ОПАЛЕННЯ

   Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу або 150 кВт електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.

   Субсидіанти, в яких є відповідні суми невикористаної субсидії, повинні подати в управління соціального захисту населення до 1 вересня особисту заяву, в якій вказати спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.

СТОСОВНО ОБРАХУВАННЯ ДОХОДУ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ

   Громадяни працездатного віку, які надають соціальні послуги мають право звернутися з заявою на комісію з питань призначення субсидії виходячи з конкретних обставин щодо врахування їхнього доходу в розмірі одного прожиткового мінімуму при розрахунку субсидії.

  Для осіб, які протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, перебували на строковій військовій службі прохання надавати копію військового квитка.

   У разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером прохання повідомити управління соціального захисту населення з наданням копії трудової книжки (першу і останню сторінки).

 

СТОСОВНО ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ ЗА НАЯВНОСТІ ЗАБОРГОВАНОСТІ З ОПЛАТИ ПОСЛУГ

   Звертаємо увагу, що при призначенні субсидії на наступний термін враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг.

   За наявності такої заборгованості субсидія на наступний термін не призначатиметься. Якщо протягом двох місяців громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку — з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладання договору.


ЩОДО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЛИШКІВ НЕВИКОРИСТАНИХ СУМ СУБСИДІЙ

   Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону надавачами послуг сум невикористаних субсидій на оплату послуг з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення за термін отримання останньої субсидії конкретним одержувачем.

Comments