Новини‎ > ‎

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА МОРОЗІ. ПУНКТИ ОБІГРІВУ В НАСЕЛЕНИХ ПУНКТАХ БРОВАРСЬКОГО РАЙОНУ

опубліковано 2 лют. 2012 р., 00:40 Інформаційно-довідковий центр

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА МОРОЗІ: ВБЕРЕЖИ СЕБЕ НЕ ТІЛЬКИ ВІД ЗАСТУДИ

    Різке зниження температури – це не тільки прямий привід для виникнення переохолодження організму людини і застуд, зростання кількості так званого «зимового травматизму», зумовленого ожеледицею, але і додатковий ризик загострення хронічної серцево-судинної та бронхолегеневої патології, більш притаманної людям літнього віку. Хоча останнім часом майже всі хвороби значно «помолодшали». Підтвердженням такого негативного впливу температурного фактору на стан здоров’я людини є зростання кількості хворих в кардіологічному відділенні з гострим коронарним синдромом ( ішемічна хвороба серця, стенокардія і інш. ). Тому, тим у кого вже є в наявності захворювання серцево-судинної, бронхолегеневої системи ( хронічні обструктивні бронхіти і бронхіальна астма і інш.) треба додатково проконсультуватися зі своїм лікарем і постійно мати при собі свою «швидку допомогу» - призначені ліки. І при перших же ознаках погіршення стану прийняти їх і звернутися за медичною допомогою. А взагалі, по можливості, поберегти себе і не виходити на вулицю.
    Але, знаходячись і вдома, прислухатися до свого самопочуття, не зайве зміряти тиск і не пропустити тривожних сигналів. І якщо ви все ж вирішили вийти з дому, то кардіологи радять уникати різкого виходу на мороз, щоб попередити напад стенокардії, бронхіальної астми. При сильних морозах може виникнути гіпотермія - виражене зниження внутрішньої температури тіла.
    Лікарі радять у морозні дні малюкам, дідусям з бабусями, людям, що приймають антидепресанти, таблетки від «тиску», а також рибалкам і мисливцям залишатися вдома. А тим, хто все-таки змушений працювати, треба запам’ятати основні правила поведінки в сильний мороз. Інакше можна отримати обмороження та переохолодження. До речі, перші ознаки – озноб, часте сечовипускання. У таких випадках треба терміново повернутися в тепле приміщення. Помірна гіпотермія характеризується нездатністю зосередитися, незграбністю рухів, негативним ставлення до оточуючих. У цьому випадку врятуватися можна гарячим чаєм та їжею. При глибокій гіпотермії людина втрачає свідомість, в такому випадку терміново викликайте «швидку», самим тут не впоратися. Їсти багато та гарячого! Під час похолодання організм буде віддавати всі сили на утеплення. А де ж його взяти, якщо людина мало їсть або сидить на дієті. До речі, худим людям теж небезпечно виходити на мороз - можливість замерзнути набагато більша ніж у людей з нормальними формами. Тому краще за все добре вранці поснідати, і вперед, на роботу. А якщо знаєте, що не зможете пообідати, то візьміть їжу із собою. Добре загорнути її у фольгу - так тепло протримається довше. І гарячий чай у термос.
    Пийте побільше гарячого чаю або кави.
    Уникайте алкоголю! Чарка спиртного створює ілюзію зігрівання. Алкоголь дійсно розширює кровоносні судини і підсилює приплив крові до шкіри. Але при цьому кров відходить від інших життєво важливих органів. У результаті чого, температура тіла швидко падає. Тому не пийте спиртне перед виходом з дому.
    Не кури на сильному морозі! Сигарети викликають легкий спазм капілярів кінцівок. У відносно теплу погоду це зазвичай проходить непоміченим, а при сильному морозі може виявитися саме тією останньою краплею, після якої застуда (і навіть – обмороження) стане неминучим.
    Не кутайтесь , щоб не спітніти. Одяг повинен бути легким, багатошаровим і обов'язково з натуральних тканин. Перед виходом на вулицю надягніть не супер-теплий светр на голе тіло, а бавовняну майку чи футболку, сорочку, светр, легку непромокальну куртку і потім вже зимовий одяг.
    Таким чином виникнуть повітряні прошарки, які дозволять надовго зберегти тепло. І не забувайте про голову - до 1 3 втрати внутрішнього тепла припадають на неї, рідну. Тому приготуйте шапку і шарф. Без них навіть і не намагайтеся виходити на вулицю. Рукавиці або рукавички повинні бути з водонепроникної тканини, щоб створювався ефект "конвертів" для збереження теплого повітря. На ноги - вільні чоботи та вовняні шкарпетки.
    Намагайтеся не пітніти. Наприклад, пробіглися, спітніли, зайшли і швидко вийшли з приміщення чи транспорту. Запам’ятайте! Виходити «мокрим» на мороз і вітер рівносильно самогубству, вважають лікарі.

Провідний фахівець ВЦЗтаРНС
Броварського управління
ГУ МНС України в Київській області
Капітан служби цивільного захисту
                                                                                                                                                                                                                                Ю. Гороховський


ПУНКТИ ОБІГРІВУ В НАСЕЛЕНИХ ПУНКТАХ БРОВАРСЬКОГО РАЙОНУ

п/п

Назва сільської,

селищної ради

 

1.

Бобрицька сільська рада

Сільська рада, вул. Шевченка,4

2.

Богданівська сільська рада

Сільська рада, вул.Леніна,219

с.Залісся вул. Київська 26 кафе «Залісся»

с. Залісся вул. Київська, 69 Кафе «Три козаки»

3.

Великодимерська селищна рада

Селищна  рада, вул. Бобрицька,1

4.

Гоголівська сільська рада

Лікарня вул. Леніна

5.

Жердівська сільська рада

Сільська рада, вул. Леніна, 35

6.

Заворицька сільська рада

Лікарня вул. Кооперативна, 17

7.

Зазимська сільська рада

Приміщення амбулаторії вул. Пролетарська, 6

8.

Калинівська селищна рада

Будинок культури вул. Травнева,10

Кафе «Хуторок» с.Скибин вул. Київська,2

9.

Калитянська селищна рада

Селищна  рада вул. пр.Ювілейний, 4-а

10.

Княжицька сільська рада

Сільська рада вул. Слави,10

11.

Красилівська сільська рада

Сільська рада вул. Басова, 43

Кафе Катюша» вул. Київська, 7

12.

Кулажинська сільська рада

Сільська рада, вул. Партизана Стригуна, 3

13.

Літківська сільська рада

В приміщення лікарні вул. Мельника, 4

14.

Літочківська сільська рада

Сільська рада, вул. Червоноармійська, 18-а

15.

Мокрецька сільська рада

Мокрець- в приміщення ФАПу

Бервиця- в приміщення ФАПу

16.

Плосківська сільська рада

Кафе вул. Леніна, 1

17.

Погребська сільська рада

Сільська рада, вул. Калініна,9

18.

Пухівська сільська рада

Сільська рада, вул. Леніна

19.

Рожівська сільська рада

Сільська рада, вул. Слави,17

20.

Рожнівська сільська рада

В приміщенні ФАПу

21.

Руднянська сільська рада

В приміщення амбулаторії вул. Київська

22.

Русанівська сільська рада

Сільська рада, вул. Леніна,74

23.

Світильнянська сільська рада

В приміщення амбулаторії

24.

Семиполківська сільська рада

Кафе «Колиба» вул.Київське Шоссе,86;

Кафе «ТОВ Вимпел спец сервіс» вул. Мира, 17

25.

Требухівська сільська рада

Лікарня  вул. Першотравнева, 7а

26.

Шевченківська сільська рада

Сільська рада, вул. Вокзальна,40

Comments