Про якість питної води у Броварському районі

опубліковано 28 лют. 2020 р., 05:59 Інформаційно-довідковий центр

Питання якості питної води для задоволення потреб населення району має велике значення, тому постійно перебуває на контролі Броварської районної державної адміністрації.
   Головою райдержадміністрації доручено постійно здійснювати моніторинг якості питної води у населених пунктах району та висвітлювати результати досліджень на офіційному сайті райдержадміністрації, у міськрайонній газеті «Нове життя» та на міськрайонному радіо.
   Згідно з Планом моніторингових досліджень, затвердженим заступником голови Київської обласної адміністрації 14.01.2019, Броварський міжрайонний відділ лабораторних досліджень (далі – відділ) здійснює вибіркові лабораторні дослідження проб води в населених пунктах району.
   За минулий рік всього проведено 353 дослідження питної води із джерел водопостачання (свердловини, відомчі та сільські водогони і бювети) на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною”, з них 54 проби не відповідали вимогам вказаного стандарту, що становить 15,3%. Дослідження проводились в 28 населених пунктах району, в 19 з них виявлено не відповідність по санітарно-хімічним показникам, в основному по завищеному вмісту заліза та високій жорсткості. Найвищий вміст заліза виявлено у відомчому водогоні с. Семиполки – 1,17 мг/дм3, при допустимій нормі не більше 0,2 мг/ дм3. Значна кількість заліза виявлена в сільських водогонах с. Богданівка, с. Зазим’є, с. Мокрець, смт Калита, с. Плоске, с. Гоголів. смт Велика Димерка. Завищений вміст заліза також виявлено у пробі води із бювету с. Зазим’я.
   На мікробіологічні показники за минулий рік досліджено 392 зразки питної води, з них не відповідали вимогам нормативної документації 11 проб, що становить 2,8%. В досліджених пробах виявлено бактерії групи кишкової палички, коліформи (лактозопозитивні кишкові палички). Це вода з водогону ТОВ «Будівельний двір» с. Княжичі, водонапірної башти КП «Оглав» с. Гоголів та приватних свердловин в с. Русанів, с. Перемога, с. Квітневе, а також бюветів с. Рожівка, с. Літочки, с. Погреби, ЗДО «Ромашка» с. Требухів, кафе «Барвінок» смт Велика Димерка, НВО «Бобрицьке» с. Бобрик.
   По усіх виявлених нестандартних зразках відділом були своєчасно направлені рекомендації власникам джерел водопостачання, інформовано управління Держпродспоживслужби для вжиття заходів реагування, узагальнена інформація доводилася до відома сільських і селищних голів на розширених оперативних нарадах, де головою райдержадміністрації було доручено комунальним закладам, в тому числі закладам освіти – загальноосвітнім школам та дошкільним навчальним закладам, забезпечити реконструкцію мережі водопостачання та встановлення системи очистки води; наголошено на необхідності своєчасної заміни фільтрів систем водоочистки для забезпечення належної якості питної води.