Районне свято Івана Купала

опубліковано 7 лип. 2012 р., 03:17 Інформаційно-довідковий центр
 05 липня  виконуючий обов’язки голови Броварської районної державної адміністрації В.М. Кукшин, голова районної ради А.В. Деменкорадник Прем’єр - Міністра України, голова громадської організації “Наше майбутнє” С.М. Федоренко взяли участь в проведенні районного свята Івана Купала, яке пройшло на Придесенні в селі Пухівка. Івана Купала співпадає з церковним святом Різдва Івана Хрестителя і традиційно відзначається жителями району.

В рамках свята пройшов перший Петриківський купальський фестиваль, в якому взяли участь художні колективи району. Учасники фестивалю були відзначені нагородами.

Головні атрибути свята – Купало й Марена, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водяне) божества, а також купальський вогонь. Запальні хороводи дівчат у вінках із польових квітів навколо купальського вогнища та веселі пісні до півночі звучали над Десною.

Не обійшлося свято і без приготовленої смачної каші для всіх присутніх.

Такі свята з обрядами пройшли наступного дня у п’ятницю у всіх селах і селищах району.