Розширене засідання колегії Державного архіву Київської області

опубліковано 14 лют. 2019 р., 05:54 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 14 лют. 2019 р., 06:02 ]
   14.02.2019 о 10.30 у великій залі Броварської районної державної адміінстрації відбулося розширене засідання колегії Державного архіву Київської області під головуванням Каменєвої Соф’ї Арсеніївни - директора Державного архіву Київської області (ДАКО).

В засіданні взяли участь заступник Голови Державної архівної служби України Бондарчук І.В., заступник голови Київської обласної державної адміністрації Шкуро А.М., заступник директора ДАКО Лужинська О.М., заступник директора ДАКО – головний зберігач фондів Бойко Г.В., голова Броварської районної державної адміністрації Клименко М.Ф., керуючий справами виконавчого комітету Броварської міської ради Кузнєцов К.В., представники архівних відділів і секторів районних державних адміністрацій, архівних відділів міських рад, трудових архівів, представники засобів масової інформації.

На порядок денний винесено питання "Про підсумки роботи архівних установ області у 2018 році та завдання на 2019 рік".

На засіданні презентували доповідь "Підсумки діяльності архівних установ Київської області у сфері забезпечення збереженості та ведення обліку архівних документів" в рамках якої було виділено основне:

• Протягом 2018 року архівними установами області вирішувались питання щодо покращення умов зберігання документів.
   • Нові приміщення отримали архівний сектор Сквирської районної державної адміністрації та Комунальна установа Сквирської районної ради «Об’єднаний трудовий архів міської та сільських рад Сквирського району».
   • Додаткове приміщення для зберігання документів площею 13,5 кв.м. надане архівному сектору Миронівської районної державної адміністрації.
   • Додаткове стелажне обладнання встановлене у 2-х архівних відділах (секторах) Миронівської районної державної адміністрації та Білоцерківської міської ради.
   • Проведений ремонт у приміщеннях двох архівних відділів (секторів) Бородянської районної державної адміністрації та Ірпінської міської ради.

Проблемними питаннями залишаються:

•Вичерпані можливості для приймання документів у 10-ти архівних відділах (секторах): Баришівської, Білоцерківської, Богуславської, Бориспільської, Бородянської, Васильківської, Києво-Святошинської, Макарівської, Рокитнянської районних державних адміністрацій, Славутицької міської ради.
   • Відсутні резерви для приймання соціально значущих документів з кадрових питань у трудових архівах Бородянського та Рокитнянського районів.
   • Оснащення охоронною сигналізацією потребують приміщення 8-ми архівних відділів (секторів): Баришівської, Богуславської, Кагарлицької, Києво-Святошинської, Миронівської, Ставищенської, Фастівської районних державних адміністрацій, Славутицької міської ради та 8-ми трудових архівів Баришівського, Білоцерківського, Миронівського, Переяслав-Хмельницького, Сквирського, Ставищенського, Фастівського, Яготинського районів.
   • Пожежна сигналізація відсутня в 11-ти архівних відділах (секторах) Білоцерківської, Богуславської, Бориспільської, Бородянської, Вишгородської, Згурівської, Києво-Святошинської, Миронівської. Обухівської, Ставищенської, Фастівської районних державних адміністрацій та 12-ти трудових архівах Баришівського, Бориспільського, Богуславського, Бородянського, Володарського, Кагарлицького, Миронівського, Переяслав-Хмельницького, Сквирського, Ставищенського, Фастівського, Яготинського районів.

Також розглянуто виконання основних планових показників щодо формування Національного архівного фонду та використання документної інформації в архівних установах Київської області у 2018 році щодо кількісті справ з кадрових питань, які збрігаються у трудових архівах Київської області (2014-2018 роки) та кількість справ постійного зберігання в архівних відділах РДА, МР (2014-2018 роки).