Новини‎ > ‎

Тих, хто віддав життя заради щастя інших - забути не можна!!!

опубліковано 21 черв. 2019 р., 01:15 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 21 черв. 2019 р., 01:18 ]
   Однією з найбільш трагічних дат в історії українського народу є день початку війни на території України - 22 червня 1941 року. Відповідно до Указу Президента України «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 р. № 1245/2000 цей день віздначається щорічно.

   21 червня 2019 року в с. Русанів відбувся районний мітинг-реквієм, присвячений загиблим в Україні під час Другої Світової війни. 


   В заході взяли участь: виконуючий обов'язки голови Броварської районної державної адміністрації Ю. Плакся, виконуючий обов'язки керівника апарату адміністрації О.Мордач, представники Броварської районної ради, керівництво с. Русанів, голови сільських та селищних рад, гості та жителі Броварського району.


   До присутніх звернувся виконуючий обов'язки голови Броварської районної державної адміністрації Ю. Плакся: " Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів людей, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце і кожну долю. 
   Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 28 тис. сіл. За кілька місяців бойових дій територія України була повністю завойована. Мільйони людей опинилися в окупації, надалі з тавром «зрадників» прийнявши на себе тягар лихоліття, поки країна збиралася із силами, щоб дати відсіч ворогові. У зруйнованих війною селах, містах і містечках залишалися матері, дружини з малими дітьми, переважна більшість яких незабаром ставали вдовами, а діти – сиротами. На них чекали тяжкі випробування повоєнних років. 
   Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір. 
   Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, про тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей це і є справжні уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників. 
   Ми пам’ятаємо! Пам’ятаємо тих, хто так і не повернувся з війни, тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар, і тих, чиї життя були покалічені і зруйновані, 
   Вічна пам'ять загиблим… Честь і слава живим героям!"
   

   Керівницво Броварського району та с. Русанів, гості та жителі Броварщини вшанували загиблих покладанням квітів до обеліску  Слави.

 

   За спокій душ спочилих захисників поминальний молебень провів настоятель храму Святого Апостола Андрія Первозванного протоієрей Володимир (ПЦУ).


   Ідуть роки, але війна не забувається. Знову і знову озивається вона в свідомості поколінь та змушує задуматися. 
   Тих, хто віддав життя заради щастя інших - забути не можна!!!       
Comments