У Броварському районі вирішуються порушені перед Главою держави питання під час прямого ефіру "Діалог з країною"

опубліковано 8 серп. 2013 р., 06:21 Інформаційно-довідковий центр

Соціальною спрямованістю, конкретикою з проблемних питань життя громадян практично з усіх регіонів держави були позначені понад 16 тисяч звернень співвітчизників до Президента України Віктора Януковича в ході чотиригодинного прямого ефіру «Діалог з країною», що пройшов 12 лютого нинішнього року. Відтоді минуло майже шість місяців. Як же вирішуються порушені перед Главою держави питання на Київщині й на Броварщині зокрема?

Передусім зауважимо: зі згаданої загальної кількості звернень із міст і районів столичної області їх надійшло 480. Стосувалися вони насамперед соціального захисту населення - роз'яснень щодо отримання пільг на отримання житла, своєчасної виплати заробітної плати, роботи станцій швидкої й невідкладної допомоги, різних аспектів надання, оформлення та приватизації земельних ділянок. Жителі населених пунктів нашого району - з Бобрика та Семиполок звернулися до Президента держави за сприянням у правильному нарахуванні допомоги для дітей та забезпеченні родини житлом. У першому випадку одиноку матір із Бобрика було ознайомлено із переліком документів, необхідних для отримання допомоги на двох дітей. Зараз ця допомога виплачується їй своєчасно й у передбаченому законом розмірі.

Жителька Семиполок Ольга Калашник порушила проблему забезпечення її сім’ї житлом. За отриманою від Семиполківської сільради інформацією, рішенням сесії місцевої ради від 29 березня ц.р. № 38 О.О. Калашник перебуває в черзі в сільвиконкомі з правом на першочергове отримання житла під № 17.

Прямий ефір Президента України, аналіз порушених у ході його питань, що прозвучали в зверненнях різних категорій, став своєрідним фундаментом реалізації соціальних напрацювань районних адміністрації та районної ради. А ще – повніше використовувати потенціал базових положень Закону України «Про звернення громадян» щодо організації їх прийому в райдержадміністрації та районній раді та безпосередньо на місцях під час виїзних прийомів, прямих телефонних зв’язків, а також контролю за чітким дотриманням термінів на оперативне реагування щодо порушених у зверненнях жителів району проблем. І зокрема в сфері житлового будівництва, адже саме в отриманні житла виникла нагальна потреба в земляків, котрі зайняті в соціальній сфері. У тих же педагогів, медиків, культпрацівників, комунальників...

- Розробляючи Програму соціально-економічного, культурного та духовного розвитку району на 2013 рік, - розповідає голова районної ради Анатолій Деменко, - ми передбачили й збільшення житлового фонду на 10 тисяч квадратних метрів. У цьому сподіваємося й на допомогу держави. Розуміємо: за нинішньої світової фінансово-економічної кризи, яка то набирає обертів, то знову опиняється в стадії спаду, очікувати стабільного надходження субвенцій із держбюджету не доводиться. І все ж ми заклали в плани спорудження таких важливих об'єктів, як два чотириповерхові житлові будинки в Рожнах і Пухівці, два чотириповерхові будинки на 176 квартир у Калиті. Зрозуміло, що частину житла там отримають і працівники, зайняті в сфері об’єктів інфраструктури. Таким чином, а також за активної участі земляків у індивідуальному житловому будівництві сподіваємося частково зняти соціальну напругу. А ще в наших планах - реконструкція двох колишніх гуртожитків під соціальне житло в Заворичах. Перші кроки в цьому плані вже зроблено. Саме на цьому після «Діалогу з країною» й наголошував Віктор Янукович. Важко не погодитися з його думкою: те, що на місцях робиться в інтересах людей, не лише дозволяє повніше задовольняти потреби співвітчизників, але й зменшує кількість їх звернень до президентських і урядових структур, місцевих органів влади.