У великій залі РДА відбулась розширена комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

опубліковано 15 вер. 2014 р., 04:11 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 15 вер. 2014 р., 04:34 ]

15 вересня 2014 р.

12 вересня – під головуванням першого заступника голови Броварської райдержадміністрації В.М.Кукшина відбулась розширена комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
    У засіданні комісії взяли участь Злочевський В.П. – начальник управління з державного нагляду та контролю Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області, Медвідь Б.А. – заступник начальника управління з державного нагляду та контролю Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області, начальник відділу пожежної безпеки, головні державні інспектори районних відділів Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області, Черкас С.В. – начальник Броварського районного відділу Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області, Ігнатенко П.П. – завідувач сектору з питань цивільного захисту Броварської райдержадміністрації, члени комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, голови сільських, селищних рад, начальники сільських пожежних команд.
    На порядку денному комісії розглядалися наступні питання:
1.Про стан пожежної безпеки в Київській області.
2.Стан утримання СПК на території Броварського району.
3. Про організацію функціонування СПК смт. В. Димерка.

Начальник Броварського районного відділу Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Київській області Черкас С.В. у своїй доповіді зазначив:

«Найближче,  до можливого джерела пожежі в населених пунктах є місцева сільська пожежна команда. Особливу увагу на підвищення оперативності дій та оснащення сил та засобів, які передбачаються залучатися для ліквідації пожеж, а також наслідків аварій в населених пунктах району викликало те, що  в минулому сільськогосподарські підприємства не в спромозі утримувати пожежні депо  за свій рахунок, і враховуючи те, що соціальна сфера на селі передана до комунальної власності територіальних громад, керуючись ст.43 п.20 Закону України «Про  місцеве самоврядування в Україні» та ст. 27 «Закону України «Про пожежну безпеку»  в 2006 році з ініціативи Броварського управління та підтримки місцевої Броварської районної державної адміністрації розроблено відповідну Програму  відновлення та розвитку сільської пожежної охорони  в районі, яку було затверджено на сесії районної ради з передбаченням її підтримки та фінансування на спрямування сумісно з сільськими та селищними радами посилення протипожежного захисту, забезпечення цілей пожежогасіння, ліквідації стихійних лих природного та техногенного характеру, проведення аварійно-рятувальних робіт і зміцнення матеріально-технічної бази відновлення і розвитку підрозділів 15 місцевих сільських пожежних команд. На початку 2007 року за рахунок коштів районної влади придбано 13 нових пожежних автомобілів, пожежно-технічне обладнання,  мобільний зв'язок, бойовий та спеціальний формений одяг і в квітні місяці 2007 року вручено та передано на баланс сільських громад.
    Особливе занепокоєння викликало фінансування місцевої сільської пожежної охорони. Виходячи із урахування зони обслуговування в районі при сільських та селищних радах в річні бюджети по окремій статті щорічно враховуються кошти на утримання пожежних депо, пожежних автомобілів та заробітну плату працівникам СПК, які є штатними працівниками при сільських радах.
    На цьому на Броварщині дану роботу продовжено, на основі комплексного підходу до розв’язання проблем захисту суспільства, національного надбання і довкілля від пожеж, аварій,  стихійних лих в районі, організації  належного функціонування МСПК, її забезпечення, зміцнення технічної і ресурсної  баз та напрямки державного управління у цій сфері в грудні  місяці 2010 року розроблено  та відповідно прийнято нову цільову районну Програму забезпечення пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту та  розвитку  місцевої сільської пожежної охорони  в населених пунктах  Броварського району  на період 2011 – 2015 роки  з  вирішенням питання щодо фінансування підрозділів 22 пожежних команд місцевої сільської пожежної охорони з урахуванням  усіх нормативних потреб  відповідно до розрахунків витрат  на  їх утримання та  фінансування та включення в проекти планів і програм соціально - економічного розвитку населених пунктів району будівництво і реконструкцію приміщень типових та пристосованих будівель пожежних депо, придбання нових пожежних автомобілів та при формуванні показників щорічного бюджету на відповідні роки Програми враховувати цільові кошти видатків на фінансування 22 місцевих сільських пожежних команд відповідно до розрахунків витрат на їх утримання та фінансування в населених пунктах  Броварського району.  Станом на 12 вересня 2014 року  в районі функціонує 18 СПК з утриманням 23 технічно-справних пожежних автомобілів, організовано цілодобове чергування при пожежних депо по 2 чоловіка, які забезпечено паливно-мастильними матеріалами, справним телефонним зв’язком, відновлено зовнішнє протипожежне водопостачання в 47 населених пунктах  23-х сільських та  3-х селищних рад для забезпечення цілей пожежогасіння, третина пожеж ліквідовується щорічно самостійно силами МСПК, в 2014 році було ліквідовано 390 пожеж, щорічно проводиться огляд конкурс будівель пожежних депо та змагання з пожежно-прикладного спорту, на колегіях районної влади розглядаються та заслуховується питання функціонування та фінансування МСПК, постійно є підтримка районної державної адміністрації та районної ради у вирішенні щоденних питань, сільські голови є однодумцями в забезпеченні пожежної безпеки територіальних громад населення  нашого Броварського району.