Новини‎ > ‎

Відбулася розширена оперативна нарада

опубліковано 16 вер. 2019 р., 04:18 Інформаційно-довідковий центр
   16 вересня 2019 року перший заступник голови Броварської районної державної адміністрації Ю. Плакся провів розширену оперативну нараду.

   В нараді взяли участь: заступник голови О. Юрченко, виконуючий обов'язки керівника апарату адміністрації О. Мордач, голови сільських та селищних рад, начальники служб, управлінь, відділів, завідуючі секторів райдержадміністрації, начальники служб, управлінь, які забезпечують життєдіяльність району, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

   Згідно порядку денного розглянуто наступні питання.
   1. Інформація про проведену роботу по монетизації субсидій.
   Монетизація – це процес переходу від перерахування субсидій у безготівковому вигляді на рахунки надавачів житлово-комунальних послуг до надання субсидій громадянам у грошовій формі.
   Мета монетизації – створити прозорий механізм надання житлових субсидій і стимулювати громадян до ощадливого споживання.
   Залишки невикористаної субсидії, які утворюються за рахунок економного споживання води, теплової енергії, газу і електроенергії, одержувачі субсидії можуть використати на власні потреби. 
   Запроваджено дві моделі монетизації: безготівкова грошова форма і готівкова грошова форма.
   Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1176 "Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі" субсидії у безготівковій грошовій формі надаються громадянам, які звернулися за призначенням субсидії після 1 січня 2019 року і яким вона була призначена не раніше як з січня 2019 року. Така форма надання субсидій передбачає розрахунки за призначеними субсидіями через Ощадбанк організаціям надавачам житлово-комунальних послуг і виплату залишку невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк за результатами опалювального сезону. 
   Постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" запроваджена готівкова форма надання субсидій для громадян, які звернулися за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 р., а також тим, що звернулися після 1 січня 2019 р., але житлова субсидія їм призначена з 2018 року. Кошти субсидії, починаючи з лютого 2019 року, виплачувалися безпосередньо громадянам (пенсіонерам через пошту та банки, в залежності від того через що вони отримують пенсію) та працюючим через Ощадбанк по системі термінових переказів «Швидка копійка». Отримавши кошти громадяни самостійно сплачували за використані житлово-комунальні послуги. 
   Безготівкова грошова форма запроваджується також для громадян, які звертаються за призначенням субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та на оплату житлово-комунальних послуг. При цьому механізм виплати субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива залишається незмінним.
   Якщо звернення за призначенням субсидії надійшло після 1 січня 2019 року, але субсидія призначається з будь-якого місяця 2018 року (зокрема, відповідно до абзацу 13 пункту 17 Положення або за рішенням комісій відповідно до абзацу десятого пункту 15 Положення), надання житлової субсидії за місяці 2018 року і січень 2019 року проводиться, як і раніше, шляхом проведення розрахунків надавачам житлово-комунальних послуг за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
   Постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62 внесено зміни до постанови КМУ від № 1176, якими установлено, що з 1 травня 2019 р. призначення житлової субсидії домогосподарствам, які таку субсидію одержували протягом опалювального сезону 2018/19 року на підставі їх звернень до 31 грудня 2018 р., здійснюється лише після подання нових заяви (в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника) і декларації. 
   З 01 січня 2019 року управління соціального захисту проводило широку роз’яснювальну роботу щодо змін, які відбулися по субсидіям. Інформація була розміщена на сайтах Броварської райдержадміністрації, сільських та селищних рад, об’єднаних територіальних громад, надрукована в засобах масової інформації. В кожній сільській та селищній раді працюють уповноважені з питань призначення субсидій, які завжди можуть надати кваліфіковане пояснення.
   За опалювальний період 2018-2019 років по Броварському району субсидію на житлово-комунальні послуги отримували 6416 домогосподарств на тверде паливо -121, з них :
   - грошову готівкову – 6254 домогосподарства (121- тверде паливо);
   - грошову безготівкову – 283 домогосподарства.  
   Загальна сума призначених субсидій з жовтня 2018 по 01.05.2019 – 58,0 млн. грн в тому числі: 
   - грошова готівкова – 29,0 млн. грн.
   - грошова безготівкова – 1,5 млн. грн.
   - безготівкова (перераховано підприємствам за жовтень 2018 – січень 2019 років) – 27,0 млн.грн.
   - готівка за тверде паливо - 0,5 млн. грн.
   Проблемні питання, які виникали при переході на грошову форму виплати субсидії:
   - по технічним причинам, на рівні Міністерства соціальної політики, при об’єднанні баз Пенсійного фонду та бази субсидіантів певна частина субсидіантів, які отримують пенсію, ідентифіковані Пенсійним Фондом України, як одержувачі пенсій, і як наслідок вони повинні були отримувати кошти через Ощадбанк по системі «Швидка копійка». Це привело до великих незручностей, адже не в усіх селах є відділення Ощадбанку. Не пройшли ідентифікацію більшість людей яким за 80 років, які малорухомі. Потрібно було оформляти доручення на отримання коштів. Перші доручення Ощадбанк не приймав. Тільки через півмісяця Міністерство узгодило з Ощадбанком зразок доручення. Все це привело до скарг з боку субсидіантів;
   - безготівкова субсидія несвоєчасно була перерахована Ощадбанком підприємствам надавачам житлово-комунальних послуг в зв’язку з не укладенням підприємствами договорів з Ощадбанком, адже в договорах було прописано сплата підприємством 0,07% від суми перерахованих коштів. Це питання було врегульовано лише в травні 2019 року, тому було дуже багато скарг від субсидіантів;
   - 68 субсидіантам з невідомих причин не були присвоєно ЄБК (персональний обліковий запис) в Ощадбанку і тому вони не можуть отримати субсидію. На даний час ми виправляємо ситуацію, але не все залежить від управління.


   2. Про стан готовності до початку нового опалювального сезону.
   Своєчасно розпочата та організаційно забезпечена робота може гарантувати стале функціонування в зимовий період енергетичних господарств закладів освіти району 
   Експлуатація енергетичних установок споживачів електричної та теплової енергії має бути організована у відповідності з вимогами чинних нормативних документів, при цьому роботи з підготовки енергетичних господарства до осінньо-зимового періоду мають особливу важливість.
   У Броварському районі функціонують:
   1. 14 закладів загальної середньої освіти, яким надаються послуги з газо- та теплопостачання :
   - 4 комунальними підприємствами: КП «Плосківське» с. Плоске; КП «МРІЯ» с. Пухівка; КП «Рожнівське» с. Рожни; КП «Богданівське Джерело» с. Богданівка;
   - 2 приватними підприємствами: ТОВ «Енерго дім» смт Калинівка та ТОВ «Теплоспеценерго» с. Княжичі;
   - 8 котелень на балансі відділу освіти Броварської РДА + 1 резервна (Княжицька ЗОШ I-ІІІ ст.).
   2. 10 закладів дошкільної освіти, яким надають послуги з теплопостачання:
   - 6 сільські ради;
   - 2 комунальні підприємства: КП «Добробут» с. Рожівка; КП «МРІЯ» с. Пухівка;
   - 2 приватні підприємства: ТОВ «Енерго дім» смт. Калинівка та ТОВ «Теплоспеценерго» с. Княжичі.
   Заклади дошкільної освіти утримуються за рахунок сільських та селищних рад..
   До початку нового навчального 2019-2020 року в загальноосвітніх закладах району відповідно до «Програми розвитку та функціонування системи освіти Броварського району на 2019 - 2020 роки» та наказу відділу освіти від 13.05.2019р. №01-03/130 «Про затвердження плану заходів з підготовки загальноосвітніх навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 рр.»:
   Виконано:
   1. Укладені договори в межах коштів, передбачених для їх оплати в кошторисах :
   - договір про розподіл природного газу з ПАТ «Київоблгаз»;
   - договір на постачання природного газу з ТОВ «БЛАГОГАЗ ЗБУТ»;
   - договір на компенсацію витрат за розподіл потужностей природного газу з ТОВ «БЛАГОГАЗ ЗБУТ»;
   - договір на експлуатацію складових газорозподільної системи з БФЕГГ ПАТ «Київоблгаз;
   - зроблено повірку лічильників та коректорів природного газу з ТОВ «ВО Українська енергетична компанія»;
   - укладено договір на виконання робіт по технічному обслуговуванню котелень та вузлів обліку газу з ФОП Погиба А.В. (згідно договору виконано технічне та сервісне обслуговування котельного обладнання, а також позарегламентний поточний ремонт обладнання котелень та вузлів обліку);
   - зроблено повірку газосигналізаторів;
   - проведено періодичне навчання посадових осіб і фахівців з «Правил безпеки системи газопостачання» з Комунальним закладом «Центр муніципального управління та розвитку місцевого самоврядування»;
   - зроблено перевірку кратності повітрообміну та прочистки і перевірки тяги у димових та вентиляційних каналах (в т.ч. котельнях) в навчальних закладах відділу освіти з ФОП Теплюк М.А;
   - підписано Акти готовності газового обладнання сезонної дії на опалювальний період 2019/2020 років для котелень відділу освіти.
   2. До початку нового опалювального сезону виконано такі заходи: 
   2.1 Заміна вікон та дверей.
   - ОНЗ Гоголівська ЗОШ І-ІІІ ст. (250 тис.грн.);
   - Требухівська ЗОШ І-ІІІ ст. (260 тис.грн.).
    2.2 Утеплення фасадів.
   - Зазимський НВО (9 694 тис.грн.);
   - Літківська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.Стельмаха (297 тис.грн.);
   - Світильнянський НВК (140 тис.грн.).
   2.3 Капітальний ремонт покрівлі.
   - Пухівська ЗОШ І-ІІІ ст. (2 700 тис.грн.);
   - Русанівський НВК (3 000 тис.грн.).
   2.4 Заміна світильників на енергозберігаючі.
   - Пухівська ЗОШ І-ІІІ ст. (295 тис.грн.);
   - Русанівський НВК (199 тис.грн.);
   - Красилівька ЗОШ І-ІІІ ст. (195 тис.грн.);
   - Плосківське НВО (198 тис.грн.).
   2.5 Ремонт системи опалення.
   - Княжицька ЗОШ І-ІІІ ст. (195 тис.грн.);
   - Калинівська ЗОШ І-ІІІ ст. (1500 тис.грн.).
   2.6 Влаштування автоматичної системи пожежної сигналізації та оповіщення:
   - проведено роботи з встановлення системи автоматичної пожежної сигналізації з виведенням на пульт цілодобового спостереження та заключні договори на їх обслуговування: Світильнянський НВК «ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ»; Русанівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ»; Красилівька ЗОШ І-ІІІ ст.; Плосківське НВО «ЗОШ І-ІІІ ст.»; дитячий будинок «НАДІЯ»;
   - заплановано роботи з встановлення системи автоматичної пожежної сигналізації з виведенням на пульт цілодобового спостереження: Погребська ЗОШ І-ІІІ ст.;
   - розроблено проект та заплановано роботи з встановлення системи автоматичної пожежної сигналізації з виведенням на пульт цілодобового спостереження: Плосківське НВО «ДНЗ» .
   На нараді керівників навчальних закладів освіти проведений аналіз результатів виконання заходів щодо підготовки закладу до роботи в осінньо зимовий період 2019 - 2020року;
   - у закладах освіти створені умови для ефективного використання матеріально-технічної бази під час навчального процесу в осінньо-зимовий період:
   - проведене обстеження технічного стану будівель і споруд з метою запобігання їх руйнуванню;
   - проведено перевірку опалювальної системи з метою забезпечення безперебійного функціонування опалювальної системи відповідно до вимог Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж;
   - призначені відповідальні за опалювальну систему у закладах освіти;
   - забезпечено безперебійне водопостачання та освітлення.
   - проведене обстеження протипожежного стану будівель, стану протипожежного інвентарю, стану електрообладнання;
   Здійснюються заходи з енергозбереження:
   - забезпечено суворий контроль за споживанням паливно-енергетичних ресурсів. 


   3. Про утворення в сільських та селищних радах робочих органів з питань зовнішньої реклами.
   Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 р. № 2067 були затверджені Типові правила розміщення зовнішньої реклами.
   Відповідно до статті 16 Закону України "Про рекламу", дозволи на розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах надаються органами сільських, селищних рад , а поза межами населених пунктів – обласними державними адміністраціями.
   Згідно типових правил для регулювання зовнішньої реклами сільська, селищна ради можуть утворювати робочий орган з питань зовнішньої реклами.
   На робочий орган покладаються функції надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами, ведення книги реєстрації дозволів на розміщення зовнішньої реклами та ведення архіву виданих дозволів.
   До Броварської райдержадміністрації надійшов лист Управління патрульної поліції у Київській області в якому повідомлялось, про порушення законодавства при розміщенні рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні ( у тому числі опорах) зовнішнього освітлення.
   В зв’язку з цим, до сільських та селищних рад відділом містобудування та архітектури був направлений лист № 66 від 19.08.2019 року про утворення робочих органів з питань зовнішньої реклами.
   За інформацією голів сільських та селищних рад робочі органи створені в наступних населених пунктах: с. Богданівка, с. Зазим'є, с. Красилівка, с. Літки, с.Погреби. В інших населених пунктах - відсутні. 

 

   4. Про впровадження системи електронних послуг "Е-пенсія".
   Завершилась реорганізація територіальних управлінь ПФУ у Київській області. На даний момент всі управління діють на базі Головного управління ПФУ у Київській області. Також змінилися і умови подачі документів на пенсію.
  Українці тепер можуть оформити пенсію «в один дотик». Новий сервіс призначення пенсії в «в один дотик» - є першим етапом впровадження системи електронних послуг «Е-пенсія». Не потрібно самостійно збирати документи. Якщо раніше для того, щоб оформити пенсію, треба було сходити у сервісний центр пенсійного фонду не один раз, то зараз можна прийти лише раз, щоб забрати готове пенсійне посвідчення. Заяву ж на оформлення пенсії можна подати через вебпортал електронних послуг Фонду та підвантажити до неї усі необхідні документи. Але для того, щоб оформити пенсію онлайн, потрібно мати ЕЦП (електронний цифровий підпис) — саме такий спосіб ідентифікації передбачив Пенсійний фонд.
   Як скористатися сервісом «Е-пенсія»:
   ü авторизуватись в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг ПФУ за допомогою електронного цифрового підпису;
   ü у розділі особистого кабінету «Заява на призначення пенсії» завантажити весь пакет необхідних для призначення пенсії документів у сканованому вигляді;
   ü підписати звернення електронним цифровим підписом та надіслати його до підсистеми «Звернення»;
   ü додавати документи (у разі потреби) можна протягом трьох місяців.
    Користувачі вебпорталу будуть отримувати повідомлення про прийняття документів, хід їх опрацювання і про призначену пенсію.
   «Наступний етап впровадження системи «Е-пенсія» – створення мобільного додатку, що дозволить отримати доступ до ресурсів вебпорталу електронних послуг Фонду з мобільних пристроїв (смартфон, планшет)».


    5. Інформація про виконання Програми розвитку галузі культури Броварського району за І півріччя 2019 року. Стан готовності закладів культури Броварського району до початку нового опалювального сезону.
   Відділ культури Броварської районної державної адміністрації опікується трьома комунальними закладами Броварської районної ради а саме: «Броварський районний будинок культури», Броварська районна централізована бібліотечна система», «Школа естетичного виховання «Дитяча школа мистецтв» та комунальним закладом Калинівської селищної ради «Центр культури та дозвілля» до яких увійшло 25 клубних закладів, 22 бібліотеки та школа естетичного виховання з мережею філіалів у селах: Бобрик, Богданівка, Калита, Калинівка, В.Димерка, Семиполки, Требухів, Княжичі, Зазим`є, Літки та м.Бровари.
   01 січня 2019 року до Калинівської селищної ради комунальними закладами Броварської районної ради було передано 2 клубні заклади та 2 бібліотеки-філії.
   Галузь культури обслуговують 161 працівника, з них 113 мають фахову освіту.
   В закладах культури району діє 112 клубних формувань, 87 з них є колективами художньої самодіяльності. 13 творчих колективів мають звання «Народний», звання «Зразковий» мають 5 дитячих колективів.
   У 2019 році отримали звання «народний» 4 колективи: «Берегиня», «Пухівчанка», «Молодиченьки Плюс», Любисток».
   Всі колективи мають атестаційні свідоцтва управління культури Київської обласної державної адміністрації.
   Серед усіх шкіл естетичного виховання районів Київської області КЗ БРР ДШМ посідає перше місце за кількістю учнів охоплених мистецькою освітою (768 учнів).
   На виконання заходів «Програми розвитку галузі культури Броварського району на 2017-2020 роки» затвердженої рішенням 19 чергової сесії Броварської районної ради VІІ скликання від 17 листопада 2016 року №214-19- VІІ протягом 2019 року комунальні заклади районної ради профінансовано в сумі 8 167,9 тис.грн.
   В районі відбуваються процеси, що мають на меті впровадження та реалізацію нових форм і методів діяльності у сфері культури та мистецтв, всебічне забезпечення інтересів людини, сприяння її прагненню жити й творити в гармонії зі своїми духовними цінностями, суспільством.
   Традиційно проводяться тематичні заходи з нагоди Державних та народно-обрядових свят. Зокрема, протягом звітного періоду комунальними закладами проведено 9 оглядів-конкурсів та фестивалів.
   Творчі колективи, переможці районних конкурсів-фестивалів взяли участь у 10 обласних конкурсах.
   Кращі виконавці, колективи району взяли гідно представили Броварщину на 18 Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, фестивалях.
  
ФІНАНСУВАННЯ 
Програми розвитку галузі культури Броварського району 
на 2017 – 2020 роки
Назва розділів Обсяги фінансування (тис. грн.)
Всього: у тому числі за роками
2017 2018 2019 2020
Розділ І.
Бібліотечна справа.
896,9 317,4 355,8 223,7

 

Розділ ІІ.
Клубні заклади.
6 467,5 1 763,4 2 244,3 2 459,8

 

Розділ ІІІ.
Мистецька освіта.
792,5 - 335,6 456,9

 

Розділ ІV.
Збереження культурної спадщини.

-

-

-

-

-

Розділ V.
Творчі спілки.
11,0 9,1 - 1,9

 

Розділ VI.
Народні художні промисли.

-

-

-

-

 

ВСЬОГО:
8 167,9 2 089,9 2 935,7 3 142,3


  

Comments