Новини‎ > ‎

Відбулася розширена оперативна нарада

опубліковано 10 черв. 2019 р., 05:17 Інформаційно-довідковий центр
   10 червня 2019 року виконуючий обов'язки голови Броварської районної державної адміністрації Ю. Плакся провів розширену оперативну нараду.


   В нараді взяли участь: виконуючий обов'язки керівника апарату адміністрації О. Мордач, голови сільських та селищних рад, начальники служб, управлінь, відділів, завідуючі секторів райдержадміністрації, начальники служб, управлінь, які забезпечують життєдіяльність району, представники громадських організацій та засобів масової інформації.   Згідно порядку деннного розглянуто наступні питання:
  
   1. Про підготовку відділу ведення Державного реєстру виборців Броварської райдержадміністрації до виборів до Верховної Ради України 21 липня 2019 року.
   Указом Президента України "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів" достроково припинено повноваження Верховної Ради України восьмого скликання, та призначено позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.
   Відділом ведення Державного реєстру виборців розпочато видачу посвідчень щодо тимчасової зміни місця голосування виборцям. Подано оголошення в міськрайонну газету “Нове життя” та до редакції міськрайонного радіомовлення про початок виборчого процесу Позачергових виборів народних депутатів України.
   29 травня 2019 року Центральною виборчою комісією прийнято постанову № 910, якою внесено зміни до постанови Комісії від 13 вересня 2012 року № 893 "Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси".
   Для тимчасової зміни місця голосування виборець може звернутися із відповідною заявою до органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у цій заяві місцем перебування виборця в день виборів (повторного голосування), референдуму чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування або за виборчою адресою заявника, яка визначається відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців".
   Відтепер вимогу стосовно додавання до заяви про тимчасову зміну місця голосування документів (копії документів), які підтверджують необхідність такої зміни, скасовано. Мотивація тимчасової зміни місця голосування зазначається лише у заяві виборця. Зазначена мотивація може бути викладена, зокрема, у такій формі: "за сімейними обставинами", "у зв’язку з відрядженням", "у зв’язку з виробничою необхідністю", "за місцем роботи", "за місцем навчання", "за місцем фактичного проживання", "у зв’язку із відпусткою", "у зв’язку із санаторно-курортним лікуванням", тощо. Звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування можна до 15 липня 2019 року включно.
   Утворення дільничних виборчих комісій звичайних та спеціальних виборчих дільниць починається не пізніше ніж за п’ятнадцять днів до дня голосування і триває до 05 липня 2019 року включно.
   Направлено листи всім суб’єктам подання відомостей періодичного поновлення із зазначенням змін у періодах подання відомостей. У зв’язку з виборчим процесом відомості періодичного поновлення надаються до відділу ведення Державного реєстру виборців 28 червня та 10 липня 2019 року.
  Згідно календарного плану передача одного примірника попереднього списку виборців до дільничних виборчих комісій та іменних запрошень до дільничних виборчих комісій звичайних виборчих дільниць відбудеться 08 – 09 липня 2019 року, передача одного примірника уточненого списку виборців до дільничних виборчих комісій відбудеться 17-18 липня 2019року.

   Відповідно до листа Гоголівської сільської ради № 629 від 29.05.2019 постановою Центральної виборчої комісії №948 від 05.06.2019 змінено адресу приміщення для голосування та адресу дільничної виборчої комісії № 320235, з вул. Шевченка, 5, на вул. Шевченка, 13 (без фактичної зміни місцезнаходження приміщення).
   Відповідно до листа виконавчого комітету Великодимерської селищної ради № 1255 від 27.05.2019 змінено місце проведення голосування без зміни поштової адреси ДВК № 320231 з навчально-виховний комплекс, головний корпус, актова зала на навчально-виховний комплекс, головний корпус, фойє

   Фінансове забезпечення виборчого процесу відбувається згідно Закону України “Про вибори народних депутатів України.
   Відповідно до Закону України “Про вибори народних депутатів України ст.51. п.1 матеріально-технічне забезпечення підготовки і проведення виборів депутатів.
   Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані сприяти виборчим комісіям у реалізації їх повноважень:
   - надавати необхідні приміщення відповідно до норм, встановлених цим Законом або відповідними рішеннями Центральної виборчої комісії, прийнятими на виконання вимог цього та інших законів, сприяти в облаштуванні цих приміщень; 
   - забезпечувати їх охорону, а також охорону виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації;
   - надавати згідно із встановленими Центральною виборчою комісією нормами та переліком транспортні засоби і засоби зв'язку (з оплатою послуг щодо їх встановлення та підключення), обладнання, інвентар, оргтехніку, що підлягають поверненню після припинення діяльності виборчих комісій.


   2. Про здійснення заходів щодо реалізації державної політики у сфері протидії домашньому насильству та жорстокому поводженню щодо дітей в районі.
   Домашнє насильство є однією з найбільш гострих соціальних проблем. Проте, як свідчить практика, переважно від домашнього насильства страждають найбільш вразливі верстви населення: жінки і діти, а також особи з інвалідністю та особи похилого віку. Діти страждають не лише від насильства по відношенню до себе, а й спостерігаючи за насильством у своїй сім'ї, переносять цей негативний досвід у власне життя в майбутньому.
   Домашнє насильство - проблема, з якою необхідно боротися всім суспільством. Масштаби цього явища не до кінця відомі, оскільки не всі жертви насильства звертаються в правоохоронні органи й соціальні служби за допомогою. Найбільш пагубно позначається напружений клімат у родині, у якій систематично відбуваються факти домашнього насильства, на фізичному й психічному здоров'ї дітей.
   Намагаючись вирішити проблему домашнього насильства, у грудні 2017 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», в якому запропоновано новий підхід до боротьби з цим негативним явищем у суспільстві.
   Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №658 затверджено Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
   Взаємодія суб’єктів координується:
   - на загальнодержавному рівні - Мінсоцполітикою;
   - на регіональному рівні - обласними держадміністраціями;
   - на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці - районними держадміністраціями та виконавчими органами сільських, селищних рад, у тому числі об’єднаних територіальних громад.
   Виконавчі органи сільських, селищних рад, рад об’єднаних територіальних громад, з метою забезпечення здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству визначають відповідальних працівників виконавчого комітету (структурний підрозділ), які (який) проводять (проводить) роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координації заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам.
   Староста/сільський, селищний голова є персонально відповідальним за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на території села, селища.
   Розв'язати проблему насильства щодо неповнолітніх можна тільки у разі спільної роботи педагогів, батьків,працівників правоохоронної системи, органів опіки та піклування, представників соціальної сфери, співробітників медичної і психологічної службі всіх дорослих, які так чи інакше причетні до виховання дітей. 

   1. Органи опіки та піклування у сфері запобігання та протидії домашньому насильству стосовно дитини та за участю дитини:
   - захищають права та інтереси постраждалої дитини, дитини-кривдника, у тому числі шляхом звернення до суду, представництва прав та інтересів дитини у суді при розгляді питань, пов'язаних із здійсненням актів домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми;
   - надають допомогу та захист постраждалим дітям, дітям-кривдникам, які мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
   - розглядають у порядку, встановленому Сімейним кодексом України, питання про доцільність відібрання дитини або позбавлення батьківських прав стосовно дитини, якщо кривдниками дитини є батьки (усиновлювачі) або один із них;
   - розглядають у порядку, встановленому законодавством, питання про доцільність відібрання дитини в опікуна (піклувальника), прийомних батьків, батьків-вихователів, про звільнення особи від обов'язків опікуна (піклувальника) дитини;
   - надають згоду на отримання соціальних послуг постраждалою дитиною, дитиною-кривдником, якщо батьки, інші законні представники дитини є кривдниками або ухиляються від захисту прав та інтересів дитини;
   - влаштовують дітей під опіку, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу
   Протягом 2018 року органом опіки та піклування подано 2 позовні заяви, позовні вимоги яких задоволено повністю. Одна справа щодо позбавлення батьківських прав, інша справа щодо відібрання дітей без позбавлення батьків батьківських прав через жорстоке поводження з дітьми. У 2019 році подано 1 позовну заяву про позбавлення батьків батьківських прав через жорстоке поводження з дитиною, позовні вимоги якої задоволені в повному обсязі. 1 дитина, яка постаждала від жорстокого поводження від батьків, розпорядженням райдержадміністрації влаштована під опіку. 

   2. Служба у справах дітей та сім’ї:
   - приймає та розглядає заяви і повідомлення про домашнє насильство стосовно дітей та за участю дітей;
   - інформує постраждалу дитину, її батьків, інших законних представників, якщо ті не є кривдниками дитини, про права, заходи та послуги, якими вони можуть скористатися;
   - інформує дитину-кривдника, її батьків, інших законних представників про права дитини, заходи та послуги, якими вони можуть скористатися;
   - влаштовує дитину в центр соціально-психологічної реабілітації дітей, інші установи для дітей незалежно від форми власності та підпорядкування, в яких створені належні умови для проживання, виховання, навчання та реабілітації дитини відповідно до її потреб, а також здійснює контроль за умовами її перебування та надання допомоги у разі неможливості проживання дитини із своїми батьками, іншими законними представниками у зв'язку із вчиненням домашнього насильства стосовно цієї дитини або за її участі;
   - проводить профілактичну роботи з батьками, іншими законними представниками дитини із запобігання домашньому насильству стосовно дітей та за участю дітей;
   - порушує перед органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування питання про притягнення до відповідальності згідно із законом посадових осіб у разі невиконання або неналежного виконання ними обов'язків під час виявлення фактів домашнього насильства, роботи з постраждалою дитиною, дитиною-кривдником;
   - взаємодіє з іншими суб'єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, відповідно до чинного законодавства (Міністерство соціальної політики України, уповноважені підрозділи органів Національної поліції України, органи опіки та піклування, управління освітою, охорони здоров'я тощо).
   Протягом 2018-2019 років до служби у справах дітей та сім’ї звернулися 3 особи та надійшло 3 повідомлення про вчинення домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми. 5 дітей відібрані у батьків 4 з яких влаштовані в заклади (3-КЗ БРР «Дитячий будинок «Надія» для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 1 - КЗ КОР «Спеціалізований будинок дитини м.Боярка»). 

   3. Органи Національної поліції України:
   - приймають та розглядають заяви та повідомлення про вчинення домашнього насильства, вживають заходи для його припинення та надають допомогу постраждалим особам з урахуванням результатів оцінки ризиків;
   - інформують постраждалих осіб про їхні права, заходи і соціальні послуги, якими вони можуть скористатися;
   - виносять термінові заборонні приписи стосовно кривдників;
   - беруть на профілактичний облік кривдників та проводять з ними профілактичну роботу в порядку, визначеному законодавством;
   - здійснюють контроль за виконанням кривдниками спеціальних заходів протидії домашньому насильству протягом строку їх дії;
   - анулюють дозволи на право придбання, зберігання, носіння зброї та боєприпасів у власників у разі вчинення ними домашнього насильства, а також вилучають зброю та боєприпаси у порядку, визначеному законодавством;
   - взаємодіють з іншими суб'єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, відповідно до чинного законодавства.
   Протягом 2018-2019 років до Броварського відділу поліції надійшло 11 повідомлень щодо жорстокого поводження з дітьми, зокрема у Броварському районі – 6, з яких за 2 випадками відкрито кримінальне провадження за ст. 166 КК України «Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або особою, щодо якої встановлена опіка або піклування» та ч.1 ст. 125 КК України «Умисне легке тілесне ушкодження».
   За іншими 4 випадками батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) «Вчинення домашнього насильства» та за ст. 184 КУпАП «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей» та в 2-х сім’ях дітейвилученоз сім’ї.
   На виконання положень Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» особи-кривдники направлені на проходження корекційної програми.
   Щодо кримінальної відповідальності батьків, то у 2018 році зафіксовано два випадки жорстокого поводженні з дитиною в с. Шевченкове та с. Гоголів.
   Протягом 2019 року випадків внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань у Броварському ВП щодо вчинення кримінальних правопорушень відносно жорстокого поводження з дітьми не зафіксовано. 

   4. Відділ освіти, позашкільні та загальноосвітні навчальні заклади:
   - сприяють забезпеченню підготовки фахівців відповідної кваліфікації з метою належного виконання ними функцій із запобігання та протидії домашньому насильству;
   - забезпечують впровадження в освітній процес, у тому числі включення до освітніх програм і планів, питань запобігання та протидії домашньому насильству;
   - беруть участь у підготовці (перепідготовці, підвищенні кваліфікації) фахівців, які представляють суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству;
   - методично забезпечують заклади освіти з питань запобігання та протидії домашньому насильству;
   - проводять з учасниками освітнього процесу виховну роботу із запобігання та протидії насильству;
   - проводять інформаційно-просвітницькі заходи з учасниками освітнього процесу з питань запобігання та протидії насильству, у тому числі стосовно дітей та за участю дітей, приділяючи особливу увагу формуванню небайдужого ставлення учнів до постраждалих дітей, усвідомлення необхідності невідкладного інформування вчителів про випадки насильства, що стали їм відомі;
   - організовують роботу практичного психолога та/або соціального педагога з постраждалими дітьми;
   - взаємодіють з іншими суб'єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, відповідно до чинного законодавства;
   
   5. Установи і заклади охорони здоров'я:
   - повідомляють уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про виявлення ушкоджень, що могли виникнути внаслідок вчинення домашнього насильства, а в разі виявлення ушкоджень у дитини - також службу у справах дітей;
   - у разі виявлення тілесних ушкоджень забезпечують в установленому порядку проведення медичного обстеження постраждалих осіб;
   - надають медичну допомогу постраждалим особам з урахуванням індивідуальних потреб;
   - інформують постраждалих осіб про заходи та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися;
   - взаємодіють з іншими суб'єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, відповідно до чинного законодавства. 

   6. Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді:
   - приймають інформацію про випадки вчинення домашнього насильства або реальної загрози його вчинення;
   - забезпечують надання особам, які постраждали від домашнього насильства, психологічної, соціально-педагогічної, соціально-економічної, інформаційної та юридичної допомоги;
   - у разі необхідності направляють постраждалих осіб до центрів соціально-психологічної допомоги;
   - здійснюють соціальний супровід сімей та осіб, де мають місце випадки вчинення домашнього насильства або в яких існує реальна загроза його вчинення;
   - проводять оцінку потреб сімей та осіб, де мають місце випадки вчинення домашнього насильства або в яких існує реальна загроза його вчинення;
   - інформують райдержадміністрацію, органи місцевого самоврядування, уповноважені підрозділи органів Національної поліції України про виявлення фактів домашнього насильства. 

   Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», передбачено запровадження спеціальних заходів протидії домашньому насильству, серед яких, зокрема, направлення кривдника на проходження спеціальної програми.В районі не проводиться робота щодо практичного забезпечення реалізації корекційних програм.
   Відповідальними за виконання програм для кривдників є місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.
   Виконання програм для кривдників повинні забезпечувати фахівці, які пройшли відповідне навчання, зокрема фахівці центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Але фахівців, які пройшли відповідне навчання в районі немає. На сьогодні Київський обласний центрсоціальних служб для сім’ї, дітей та молоді не здійснює підготовку фахівців.
   На сьогодні першочерговим завданням в районі щодо реалізації державної політики у сфері протидії домашньому насильству та жорстокому поводженню щодо дітей є навчання фахівців тапрактичне забезпечення реалізації корекційних програм.

   3. Про підсумки проведених районних оглядів-конкурсів, фестивалів. Участь переможців у обласних, Всеукраїнських та Міжнародних заходах.
   З метою відродження, збереження і розвитку вокально-хорового, хореографічного, музичного мистецтва, виконавських традицій; виявлення та підтримки молодих виконавців, аматорів художнього слова; знайомства з кращими солістами та ансамблями, встановлення нових творчих контактів, підвищення ролі естетичного виховання громадян, створення умов для підтримки та розвитку дитячої та юнацької творчості

   На виконання пункту 1.1. розділу ІІ Програми розвитку галузі культури Броварського району на 2017-2020 роки протягом 2019 року в районі проведено огляди-конкурси та фестивалі за жанрами.
   Комунальним закладом Броварської районної ради «Броварський районний будинок культури» вже традиційно проведено:
   - районний фестиваль різдвяних піснеспівів «Слава Богу рожденному!» (смт Калинівка, с.Зазим`є). У фестивалі взяли участь 17 фольклорних та вокальних колективи району.
   - районний огляд-конкурс читців «Перо натхнення» присвячений 205-їй річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. У Калинівському будинку культури 40 учасників демонстрували майстерність розмовного жанру. Відбулась урочиста церемонія нагородження 13 переможців конкурсу у парку Т.Г. Шевченка, м. Бровари
   - у Требухівському сільському будинку культури відбувся районний конкурс хореографічного мистецтва в якому взяли участь 18 різножанрових хореографічних колективів району. 40 хореографічних композицій було продемонстровано компетентному журі. 29 хореографічних композицій здобули призові місця у 5 номінаціях (народна хореографія, народно-сценічний танець, бальна хореографія, сучасна хореографія і танцювальне шоу)..
   - районний конкурс виконавців естрадної пісні «Україно, ти в серці моєму» відбувся у Требухівському сільському будинку культури. 50 номінантів до яких увійшли солісти, дуети, ансамблі створили свято української пісні. Варто зазначити, що наймолодшому виконавцю виповнилось лише 3 роки.
   - відбувся гала-концерт переможців вокального та хореографічного конкурсів. 57 призерів отримали дипломи та цінні подарунки.

   Комунальним закладом Броварської районної ради «Броварська районна централізована бібліотечна система» 20 березня вдруге проведено конкурс «Письменницька ватра початківців Броварщини». До розгляду журі було представлено 15 прозових творів та 22 поетичних. Переможцями стали представники сіл Княжичі, Літки, Русанів, Світильня, Требухів.

   Цього року комунальним закладом Броварської районної ради «Школа естетичного виховання (Дитяча школа мистецтв)» започатковано 2 конкурси:
   - конкурс вокального мистецтва «Прилетіла ластівочка». В конкурсі взяли участь 26 учнів закладу та рок-гурт. Переможці отримали сертифікати на майстер-класи з образотворчого мистецтва
   - конкурс мистецтва гри на народних інструментах «На крилах мелодії». Свої досягнення продемонстрували 25 учнів та 4 ансамблі.

   Творчі колективи, переможці районних конкурсів-фестивалів взяли участь у 10 обласних конкурсах. А саме:
   - фестиваль патріотичної творчості «З Україною у серці». У номінації поети і письменники здобув преремогу Скуйбіда Андрій;
   - участь вихованців школи мистецтв у обласних академічних концентрах з секції фортепіано та струнно-щипкових інструментів, що проходили у м.Бровари. Гідний рівень показали Діброва Ніка, Саєнко Вікторія, Троценко Анна (фортепіано), Чикаловець Ольга, Цахло Вікторія (домра), Жукова Софія, Жукова Соломія (бандура), Громадчук Анна (гітара);
   - в два тури у м. Києві проходив Обласний конкурс «Дебют» з секції образотворчого мистецтва. Вуйчик Ізабела та Саковцева Ірина здобули ІІІ місця. Пасіченко Марія і Самойленко Устина стали дипломантами конкурсу;
   - у смт Калинівка відбувся Обласний дитячо-юнацький конкурс виконавців сучасної пісні «Калиновий дзвін». Учні школи мистецтв Кукшин Поліна та Лісова Діана здобули ІІ місця;
   - ансамбль гітаристів «Акцент» та ансамбль гітаристів «Веселі носки» здобули ІІ та ІІІ місця у обласному конкурсі «Дебют» з секції струнно-щипкових інструментів;
   - Коломієць Марія (учень викладача Бєлощук Т.М.) взяла участь у Обласному академічному концерті з секції естрадного та циркового мистецтва що проходив у смт Баришівка;
   - переможець районного конкурсу майстрів художнього слова Анна Барамідзе (с.Літки) взяла участь у ХХVІІ обласному огляді-конкурсі читців ім.Т.Г.Шевченка;
   - учні відділення образотворчого мистецтва школи мистецтв взяли участь у Національному онлайн конкурсі від асоціації «Ноосфера» «Космічні канікули» і як результат 18 учнів отримали дипломи за участь;
   - Громадчук Анна здобула ІІІ місце у Міжнародному вокальному конкурсі імені Квітки Цісик.
   - хореографічні колективи КЗ БРР «Школа естетичного виховання» взяли участь у ХХІІ Обласному конкурсі в рамках фестивалю дитячої творчості «Дебют», що проходив у смт Калинівка. Зразковий колектив «Струмочок» (керівник Ніна Песляк), колектив «Мелодіка» (керівник Ольга Левчук) та колектив «Рідненьки» (керівник Олексій нагорний) здобули ІІ місця.
   - колективи гітаристів «Браво» та «Веселі струни» здобули перемогу у Міжнародному фестивалі – конкурсі «Соняшник». м.Київ
   - у м.Києві пройшов Всеукраїнський конкурс мистецтва гри на народних інструментах «Весняні орнаменти». Дипломи переможців привезли учні ДШМ Громадчук Анна, Жукова Софія, Жукова Соломія, Семиволос Аліна, Цахло Вікторія.
   - обласний фестиваль-конкурс «Весняний вернісаж». Юні художники з с.Княжичі здобули І та ІІ місця м.Київ

   Кращі виконавці, колективи району взяли участь у 15 Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, фестивалях, а саме:
   - участь юних поетів у Всеукраїнському конкурсі ЕСЕ «Діти єднають Україну» м.Київ, Київська обласна бібліотека для юнацтва;
   - перемога квартету гітаристів «Браво» (КЗ БРР «ШЕВ (ДШМ)» у Всеукраїнському фестивалі - конкурсі «Разом – граємо, співаємо, танцюємо»;
  - ансамблі Погребського сільського будинку культури «Рута» та «Берегиня» здобули ІІ місце у Національному чемпіонаті України з фольклору «Euro Folk»;
   - ІХ Міжнародний фестиваль – конкурс мистецтв «Мелодія весни» у м.Києві. Хореографічний колектив «Мелодіка» отримав дипломи за І та ІІ місця;
   - Михед Людмила та Рокитько Тимур (викладач Світлана Бахметова) здобули призові місця у ІІІ Міжнародному конкурсі – фестивалі «Золоте зерно». м.Київ;
   - всеукраїнський конкурс бандуристів у м. Камянець-Подільський. Учні Світлани Бахметової стали переможцями конкурсу;
   - міжнародний конкурс «Super Star Fest 2019» у м.Києві – переможці Коломієць Вікторія та хореографічний колектив «Мелодіка»;
   - хореографічний колектив «Перлина» та естрадний колектив «Веселка» Рожнівського сільського будинку культури здобули ІІІ місця у Міжнародному фестивалі конкурсі мистецтва «Самоцвіти», що проходив у Польщі.
   - всеукраїнський фестиваль – конкурс «Пектораль талантів» у м.Бровари подарував перемогу Саєнко Вікторії (викладач Григор`єва Г.А.);
   - Коруц Марія стала лауреатом ІІ премії (викладач Гавриленко Л.Г.) ІХ Всеукраїнського фестивалю – конкурсу талантів «Гармонія душі» м.Київ; 
   - міжнародний фестиваль – конкурс «Соняшник», м.Київ. Мішанькіна Катерина – ІІІ місце (викладач Троценко О.М.);
   - участь у Всеукраїнському конкурсі «Мистецтво» при університеті ім. Грінченка;
   - всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Кіндер Fest 2019», в рамках Фестивалю Педагогічних Ідей, м.Київ. Дзюба Ангеліна – ІІ місце; Сташенко Поліна – ІІІ місце (викладач Колісниченко А.Є);
   - ІІ Міжнародний фестиваль – конкурс інструментального, вокального хореографічного, театрального, циркового мистецтва «Простір майбутнього», м. Київ. Луцюк Валерія – ІІ місце; Войцеховська Софія – І місце; Загура Ярослав – І місце; Фортепіаной дует (Кравченко Андрій, Загура Ярослав – І місце (викладач Колісниченко А.Є.);
   - міжнародний фестиваль-конкурс «Квітуча Україна», м.Київ. Хореографічний колектив «Мелодіка» - ІІ місце (керівник Левчук О.І.)

   На заохочення учасників районних конкурсів та фестивалів протягом 2019 року комунальними закладами Броварської районної ради було витрачено близько 13,0 тисяч гривень.
   Для забезпечення участі колективів у обласних, всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, фестивалях Броварським районним будинком культури витрачено 8,0 тисяч гривень.
   Відповідно до програми Рожнівської сільської ради для участі творчих колективів у Міжнародних фестивалів виділено 200,0 тисяч гривень, а саме: 62,0 тисячі гривень конкурсі мистецтва «Самоцвіти», що проходив у Польщі та 138,0 тисячі гривень фестиваль що проходитиме в останній тиждень червня у Болгарії.

        4. Про результати освітнього процесу у закладах освіти району.
   Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою. Вона є визначальним чинником політичної, соціально-економічної, культурної та наукової життєдіяльності суспільства, стратегічним ресурсом поліпшення добробуту людей, забезпечення національних інтересів, зміцнення авторитету і конкурентоспроможності держави на міжнародній арені.
   За останні роки, у системі освіти Броварського району здійснено низку заходів щодо реалізації ідей і положень Національної доктрини розвитку освіти, Концепції реформування освіти «Нова Українська школа», підвищення її якості, доступності та конкурентоспроможності. Модернізовано зміст та вдосконалено організацію всіх ланок освіти, здійснено організацію інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами, профільного навчання в старшій школі, триває забезпечення закладів освіти сучасними навчальними кабінетами природничо-математичного циклу, комп'ютерними комплексами, підключення їх до мережі Інтернет.
   Мета розвитку системи освіти Броварського району полягає у створенні умов для розвитку особистості і творчої самореалізації громадян району, які усвідомлюють свою належність до Українського народу, орієнтуються в реаліях і перспективах соціокультурної динаміки, підготовлені до життя і праці у світі, що змінюється, дотримуються громадянських прав і свобод, з повагою ставляться до традицій, культури, віросповідання та мови спілкування народів світу, у вихованні покоління людей, здатних ефективно працювати і навчатися протягом життя, оберігати й примножувати цінності національної культури та громадянського суспільства, розвивати і зміцнювати суверенну, незалежну, демократичну, соціальну та правову державу як невід'ємну складову європейської та світової спільноти.
   Модернізація і розвиток системи освіти у Броварському районі має безперервний, гнучкий характер, синхронізований з освітніми процесами, які відбуваються в Україні та світі. Підвищення якісного рівня освіти Броварського району спрямовується на забезпечення економічного зростання та розв'язання соціальних проблем регіону, подальше навчання і розвиток особистості громадян.
    Відділом освіти Броварської райдержадміністрації сплановано та організовано системну роботу закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної роботи щодо забезпечення освітніх запитів і потреб громадян району, зокрема:
   - продовжено реалізацію Плану заходів відділу освіти Броварської райдержадміністрації щодо реалізації Концепції «Нова українська школа»;
   - вживаються заходи щодо реалізації державної політики щодо поетапного створення додаткових місць у закладах дошкільної освіти та повного охоплення громадян Броварського району дошкільною освітою;
   - вживаються заходи щодо виконання Програми розвитку та функціонування системи освіти Броварського району на 2019 рік;
   - забезпечується організаційне виконання Програми впровадження інклюзивного навчання в навчальних закладах Броварського району на 2017-2019 роки;
   - забезпечується неухильне виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 684 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів», наказу Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05.05.2018 за № 564/32016, вжито відповідних заходів для повного охоплення дітей і молоді шкільного віку різними формами навчання (видано розпорядження голови Броварської районної державної адміністрації від 12 січня 2018 року № 23 «Про облік дітей дошкільного, шкільного віку та учнів Броварського району», визначено відповідальних осіб за створення та оновлення відповідного районного реєстру, відпрацьовано механізми взаємодії між відділами і службами району, сільськими та селищними радами, керівниками закладів освіти із зазначеного питання;
   - вживаються заходи щодо збереження існуючої мережі закладів освіти, її розвиток та оптимізацію, організації роботи закладів освіти в одну зміну;
   - вживаються заходи щодо приведення штатних розписів закладів загальної середньої освіти до нормативної чисельності та приведення у відповідність до чинного законодавства України їх установчих документів;
   - забезпечено реалізацію права громадян на здобуття освіти за різними формами навчання, зокрема – індивідуальною, дистанційною, екстернатною, інклюзивною, відповідно до потреб здобувачів освіти;
   - створено умови рівних можливостей у здобутті освіти для громадян району, у тому числі осіб з особливими освітніми потребами, забезпечення функціонування ефективної системи інклюзивної освіти;
   - забезпечено розвиток, наступність і безперервність системи освіти між всіма її ступенями (дошкільною, початковою, загальною середньою, позашкільною тощо) протягом життя шляхом впровадження різних форм її здобуття, зокрема, заочної, екстернатної, дистанційної;
   - забезпечується розвиток інноваційної та дослідно-експериментальної діяльності закладів загальної середньої освіти, підвищення якості освіти району на інноваційній основі (участь закладів загальної середньої освіти району у провадженні дослідно-експериментальної роботи на регіональному, обласному та всеукраїнському рівнях);
   - вирішуються питання підвезення дітей, які цього потребують, шкільними автобусами, орендованим та найманим транспортом до місця навчання і в зворотному напрямку, заплановано закупівлю нових шкільних автобусів;
   - всіх дітей пільгових категорій та учнів 1-4 класів забезпечено безкоштовним гарячим харчуванням (відповідно до Програми організації харчування учнів та вихованців Броварського району на 2019 рік). Послуги харчування надає комунальне підприємство «Броварське районне виробниче управління об'єднання шкільних їдалень» Броварської районної ради;
   - забезпечуються умови щодо функціонування класів (груп) з поглибленим і профільним вивченням базових дисциплін у закладах загальної середньої освіти та забезпечення закладів освіти району сучасними навчальними кабінетами відповідно до вибраних профілів;
  - планомірно здійснюється оснащення закладів освіти району сучасними навчальними комп’ютерними та мультимедійними комплексами;
   - завершується оформлення для навчальних закладів району Державних актів на право користування земельними ділянками та Свідоцтв на право власності будівель;
   - з метою підготовки закладів освіти до нового начального року, забезпечення комфортних і безпечних умов у всіх закладах освіти Броварського району заплановано комплекс ремонтно-будівельних робіт;
   - забезпечено 100 % оплату заробітної плати, плати за спожиті енергоресурси, комунальні послуги тощо;
   - створено умови щодо ефективного функціонування комунального закладу Броварської районної ради «Інклюзивно-ресурсний центр».

   Проблемні питання, які негативно впливають на розвиток системи закладів освіти Броварського району, та заходи, які вживаються для їх подолання: 

Проблемне питання
Заходи, вжиті на 
місцевому рівні
Пропозиції щодо 
вирішення питання
Завершити у 2019 році реорганізацію Требухівської ЗОШ І-ІІІ ст. у навчально-виховне об'єднання (у складі закладу дошкільної освіти та закладу загальної середньої освіти).
1. Видано розпорядження голови Броварської райдержадміністрації за № 805.
2. відділом освіти Броварської райдержадміністрації видано відповідний наказ від 24.09.2018 року № 325
Прийняття відповідних рішень місцевими органами самоврядування щодо реєстрації Статуту закладу
Початок будівництва дошкільного закладу освіти на 110 місць Рожнівської сільської ради Сільською радою виділено ділянку та розроблено проект будівництва

 

Включення зазначеного проекту до фінансування через фонд регіонального розвитку


   5. Інформація керівників служб, які забезпечують життєдіяльність району.

  За інформацією начальника відділу цивільного захисту Броварського РУ ГУ ДСНС України у Київській області Лічагіна А. за період з 03 по 09 червня 2019 року сталося 4 пожежі та 1 нещасний випадок на р. Десна - втопилася дитина 2004 року народження.


   Завідувач Броварського районного відділу лабораторних досліджень державної установи «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» Товстоног В., що з 31.05. по 06.06 в Броварському районі не зареєстровано спалахів небезпечних кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь.
   Реєструвалися лише окремі випадки:
   - гострі кишкові інфекції у дітей та дорослих - 6 випадків;
   - сальмонельоз - 1 випадок;
   - туберкульоз - 1 випадок;
   - кір - 11  випадків;
   - вітряна віспа - 1;
   - покуси тваринами - 5 випадків.
   Фахівцями лабораторного відділу проводиться епідеміологічні розслідування та комплекс протиепідемічних заходів, направлених на профілактику інфекційних захворювань та запобігання поширенню, локалізацію і ліквідацію інфекційних хвороб в районі. 

Comments