Новини‎ > ‎

Відбулася розширена оперативна нарада

опубліковано 1 лип. 2019 р., 02:21 Інформаційно-довідковий центр
   01 липня 2019 року виконуючий обов'язки голови Броварської районної державної адміністрації Ю. Плакся провів розширену оперативну нараду. 


  В нараді взяли участь: виконуючий обов'язки керівника апарату адміністрації О. Мордач, голови сільських та селищних рад, начальники служб, управлінь, відділів, завідуючі секторів райдержадміністрації, начальники служб, управлінь, які забезпечують життєдіяльність району, представники громадських організацій та засобів масової інформації.


   Згідно порядку денного розглянуто наступні питання:
   1. Про санітарно-епідоміологічнута проти епіозотичну ситуацію в Броварському районі за І півріччя 2019 року.
   Аналіз інфекційної захворюваності населення Броварського району у І півріччі 2019 року свідчить, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року завдяки проведеним заходам не допущено жодного випадку дифтерії, поліомієліту, краснухи, кашлюку.
   За даними Броварської ЦРЛ станом на 20.06.2019 в поточному році в Броварському районі зареєстровано 561 випадок (місто – 351, село – 210) захворювання на кір ( в 2018 році – 19 випадків). 
   Серед захворілих 78 дітей віком: 0 – 1 рік - 12 дітей, 1 – 4 роки – 29 дітей, 5-9 років: 15 дітей, 10-14 років – 16 дітей.
   В порівнянні з минулим роком захворюваність на скарлатину дещо збільшилася – 5 випадків (4 випадки у 2018 році). Серед захворілих дітей на скарлатину віком від 0 до 4 років – 3 дитини, від 5 до 9 років – 2 дитини.
   Турбує, що в структурі інфекційних захворювань переважають гострі кишкові інфекції (ГКІ), які поступаються лише гострим респіраторним вірусним інфекціям. Захворюваність на сальмонельоз в І півріччі 2019 року складає 2 випадки (в І півріччі 2018 р. – не реєструвалась). Зареєстровано 3 випадки захворювання дітей на інфекційний мононуклеоз.
   В поточному році зареєстровано 6 випадків гострих вірусних гепатитів «В» та «С» (в 2018 році зареєстровано 5 випадків) – всі захворівші дорослі.
   Показник захворюваності на гастроентероколіти зменшився в порівнянні з минулим роком ( 52 випадки проти 86 випадків у 2018 році), але рівень захворюваності серед дітей складає 72,1% від усіх захворілих, при цьому 72,7 % зареєстрованих випадків захворювань припадає на дітей раннього віку до 0 до 4-х років. Захворюваність реєструвалась в ДНЗ району – 9 випадків (15 в 2018 році). В ЗОШ району зареєстровано 4 випадки (6 в 2018 році).
   Зареєстровано 16 випадків захворювання на ротовірусну інфекцію (в 2018 році – 12 випадків). 
   З метою проведення протиепідемічних заходів ( виявлення джерела інфекції, факторів передачі збудника) у вогнищах гострих кишкових інфекцій організовано епідеміологічне обстеження осередків.
   З метою профілактики захворюваності на гострі кишкові інфекції та харчові отруєння серед населення Броварського району на виконання наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області від 18.06.2019 №300 «Про вжиття заходів» Броварське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Київській області ініціює проведення позачергового засідання Броварської районної комісії з питань ТЕБ та НС на предмет створення робочої групи з метою обстеження закладів громадського харчування, що здійснюють діяльність з виготовлення їжі швидкого приготування (малі архітектурні форми, закусочні та інші) розміщених на території району із залученням до робочих груп представників органів місцевого самоврядування, співробітників поліції, Держпродспоживслужби, ДСНС.
   Турбує ситуація по хворобам спільним для людей і тварин. Щороку лабораторно підтверджується сказ у тварин. В 2019 році за медичною допомогою з приводу покусів звернулося 232 особи (в 2018 році 192). Лише у 101 випадках (43,5%) тварини, які нанесли покуси, були домашні.
   Для зменшення кількості хвороб спільних для людей та тварин, продовжуються заходи передбачені «Комплексним планом заходів щодо попередження захворювань, спільних для людей і тварин, захворювань на іксодові кліщові бореліози (хворобу Лайма) серед населення Броварського району. На даний час проводяться планові щеплення тварин проти сказу.
   З метою проведення ефективної профілактики інфекційних захворювань, активно проводилась санітарно – освітня робота.
   Одним із важливих факторів, що впливає на санітарно-епідемічне благополуччя є питна вода. Водою населення забезпечується від централізованих та децентралізованих джерел (колодязі, каптажі, артезіанські колодязі).
   Згідно «Районної Програми забезпечення населення якісно питною водою в достатній кількості на 2006-2020 роки» необхідно провести оновлення, реконструкцію мереж водопостачання і споруд на них (резервуарів чистої води); частина свердловин або повністю вийшла з ладу, або замулилась піском, або подає воду з водоносних горизонтів (у яких високий вміст заліза і нітратів).
   Як наприклад, водогін в с. Княжичі. В минулому 100% населення користувались водою з водогону, який на сьогодні повністю зруйнований.
   Централізованого водопостачання населення приватного сектору в с.Княжичі на даний час немає – свердловини, що раніше використовувались для водопостачання населеного пункту вийшли з ладу, населення використовує воду з джерел децентралізованого водопостачання, яка не відповідає нормативним вимогам із-за підвищеного вмісту нітратів, вміст нітратів перевищує допустимі норми в 1,6 – 3,0 разів.
   Питання водопостачання населення району, в тому числі с. Княжичі були заслухані на нарадах Броварської РДА, на сесії районної ради, на комісії з питань ТЕБ та НС Броварської райдержадміністрації.
   На даний час ТОВ «Камелія PR» обладнано бювет питної води для мешканців с. Княжичі, в який поступає питна вода з свердловин №1 (глибиною 160,0м) підприємства, яка відповідає вимогам нормативів.
   Питання виготовлення проекту водопостачання закладів освіти, вулиць Куценка, Шкільна, Майська, Лагунової в с. Княжичі було включено в програму соціально-економічного культурного і духовного розвитку с. Княжичі на 2018 рік, яка затверджена рішенням 37 сесії VII скликання Княжицької сільської ради Броварського району Київської області. Питання забезпечення якісною питною водою населення с. Княжичі включено в програму соціально-економічного культурного і духовного розвитку с. Княжичі на 2019 рік, яка затверджена рішенням 46 сесії VII скликання Княжицької сільської ради Броварського району Київської області. На даний час проводиться розроблення проектної документації.
   Потребує вирішення питання забезпечення якісною питною водою населення с.Рожівка, так як вода в криницях з високим вмістом нітратів.
   Зруйновані сільські водогони в селах Русанів, Пухівка, Літки, Рожни та інших.
   За останні роки райдержадміністрацією, сільськими радами, керівниками підприємств проводиться певна робота щодо забезпечення населення питною водою гарантованої якості та виконання районної Програми забезпечення населення доброякісною питною водою на період до 2020 року, а саме:
   - побудовані бювети в с.Зазим’є та Шевченкове, Калинівка, Літки, Рожівка, Гоголів, Красилівка, Зазим’є, Богданівка, обладнано бювет в с. Княжичі;
   - побудовані локальні водогони з свердловин для водозабезпечення загальноосвітніх шкіл та дитячих дошкільних закладів, в т.ч.: ДНЗ в с. Красилівка, Пухівка, Літки, шкіл в с. Літки, Пухівка, Гоголів, Заворичі, Требухів та інших;
   - в с. Зазим’є загальноосвітня школа підключена до мереж свердловини бюветного комплексу;
   - встановлені фільтри доочистки води в навчальних закладах.
   Не виконані заходи Програми щодо інвентаризації покинутих та недіючих артезіанських свердловин і водогонів господарсько-питного водопостачання з метою визначення таких, які є додатковим джерелом забруднення водоносних горизонтів і підлягають негайному ліквідаційному тампонажу. Покинуті свердловини залишились в адмінмежах Семиполківської, Великодимерської, Княжицької, Гоголівської, Красилівської, Світильнівської, Жердівської, Богданівської, Пухівської, Семиполківської та інших сільрад.
   З заходів Програми забезпечення населення доброякісною питною водою потребують виконання :
   - будівництво артсвердловин в с.с. Рожни, Літки, Пухівка, смт. Калита;
   - реконструкція системи водопостачання та водовідведення с. Красилівка;
   - реконструкція систем водовідведення с. Шевченкове;
   - капітальний ремонт системи водопостачання с. Требухів;
   - реконструкція КНС, КОС в с. Гоголів;
   - будівництво КОС смт. В.Димерка.

   Також залишились невиконаними пункти Програми щодо забезпечення збереження джерел водопостачання:
   - заміна ділянок водопровідних мереж термін експлуатації яких більше 25 років;
   - будівництво в місцях компактної секційної забудови сільського населення бюветів (сіл Плоске, Світильне, Рудня, Семиполки, Требухів та інші).

   Згідно програми соціально-економічного, культурного і духовного розвитку Броварського району на 2018 рік передбачено реалізацію заходів, передбачених «Районною програмою забезпечення населення якісною питною водою в достатній кількості на 2006-2020 роки»:
   - проведення глибокої очистки води в загальноосвітніх школах району;
   - здійснення постійного контролю за якістю питної води ;
   - забезпечення населення району якісною питною водою в достатній кількості;
   - будівництво та ремонт артезіанських свердловин і бюветів для забезпечення населення якісною питною водою в селах Требухів, Рудня, Рожівка;
   - реконструкція каналізаційних систем з очисними спорудами в селах Красилівка, Богданівка, Плоске, Гоголів;
   - реконструкція водогону с. Красилівка, продовження санації системи централізованого водопостачання в с. Требухів;

   Згідно програми соціально-економічного, культурного і духовного розвитку Броварського району виконано:
   - здійснюється постійний контроль за якістю питної води в навчальних закладах лабораторіями Держпродспоживслужби та Броварського районного відділу лабораторних досліджень;
   - проведено будівництво бювету питного водопостачання в с.Богданівка глибиною 220м та ремонт водопровідної мережі в с.Рудня, в с.Шевченкове – відремонтовано частину водогону, в с.Требухів – відремонтовано водонапірну башту свердловини №4 для безперебійного водопостачання, в с.Красилівка та с.Зазим’є замовлено проектно-кошторисну документацію водопостачання сіл;
   - розроблено та погоджено проектно-кошторисну документацію водовідведення та очистки стічних вод по каналізаційній системі з очисними спорудами в с.Красилівка, проведено заміну труб каналізаційної системи в с.Богданівка, замінено насосне обладнання на 2-х КНС в с.Шевченкове, відновлено одну з 5-ти КНС (по вул. Преображенській, 3 (бувша Котовського)) в с.Гоголів та розроблено проектно-кошторисну документацію по відновленню роботи каналізаційних очисних споруд.
   Не виконано:
   - не проведено будівництво та ремонт артезіанських свердловин і бюветів для забезпечення населення якісною питною водою в селах Требухів, Рожівка;
   - не проведено реконструкцію каналізаційних систем з очисними спорудами в селах Красилівка (виготовлено лише проектно-кошторисну документацію), Плоске, Гоголів (відремонтовано лише 1 з 5-ти КНС);
   - не проведено реконструкцію водогону с.Красилівка, не продовжено санацію системи централізованого водопостачання в с.Требухів.
   В I півріччі 2019 року Броварським районним відділом лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України» при моніторингових дослідженнях в зразках питної води з медамбулаторій сіл Бобрик, Богданівка було виявлено завищений вміст заліза – відповідно 0,54 мг/дм.куб та 0,61 мг/дм.куб при нормі не більше 0,2 мг/дм.куб. При моніторингових дослідженнях зразків питної води у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання одиноких, непрацездатних осіб с.Гоголів було виявлено завищений вміст заліза – 0,65 мг/дм.куб. Із сільського водогону КП «Оглав» с.Гоголів було виявлено завищений вміст заліза 0,36 мг/дм.куб - 0,38 мг/дм.куб. У пробі води відібраної на кухні ЗОШ с. Богданівка було виявлено завищений вміст заліза, що складав 0,59 мг/дм.куб.
   Броварським районним управлінням ГУ Держпродспоживслужби в Київській області направлено листи голові Великодимерської ОТГ, сільським головам, директорам комунальних підприємств, начальнику відділу освіти Броварської РДА, директору КП БРР «Броварське РВУОШЇ», директору КНП БРР БРЦ ПМСД, КЗ БРР Броварський районний територіальний центр соціального обслуговування про вжиття заходів на вказаних об’єктах/
   Після проведених заходів (чистка, дезінфекція водогонів, заміна фільтрів) досліджені зразки води відповідають нормативам.
   Броварським районним управлінням ГУ Держпродспоживслужби в Київській області направлено листи сільським головам про вжиття заходів реагування по виявлених відхиленнях від встановлених нормативів; про проведення чистки та дезінфекції водогонів та повторних лабораторних дослідженнях якості води після проведених робіт; про забезпечення водою гарантованої якості, що відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
 
   Питання забезпечення якісною питною водою населення Броварського району розглядались на нарадах, колегіях, на засіданнях комісій з питань ТЕБ та НС Броварської РДА.

   Через засоби масової інформації проведено санітарно-освітню та роз’яснювальну роботу серед населення з питань профілактики гострих кишкових інфекційних захворювань, харчових отруєнь, необхідності дотримання правил особистої гігієни на теми: що потрібно знати про ботулізм, профілактика отруєнь грибами, вірусний гепатит легше попередити ніж лікувати, профілактика гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь.
   Також Броварським районним управлінням ГУ Держпродспоживслужби в Київській області ініційовано на нарадах у голови Броварської РДА питання створення робочих груп по перевірці дотримання вимог санітарного законодавства в дитячих навчальних закладах Броварського району, по яких прийнято відповідні рішення та проведено виїзди робочих груп в навчальні заклади.

   Питання запобігання гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, дотримання санітарних та протиепідемічних вимог у дитячих і підліткових закладах заслухано на семінар – нарадах з медичними працівниками навчальних закладів в травні 2019 року в Броварському районному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.

   На виконання Розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 15.03.2019 №142 «Про організацію і проведення оздоровлення і відпочинку дітей у 2019 році» Броварською районною адміністрацією видано розпорядження №156 від 17.04.2019 «Про створення оперативного штабу з координації проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2019 році» та проведено 18.04.2019 року нараду щодо ходу підготовки закладів оздоровлення та відпочинку для дітей та було затверджено графік об’їзду для перевірки стану готовності закладів. Комісією Броварської РДА проведено об’їзд для перевірки стану готовності закладів оздоровлення та відпочинку для дітей з 20.05.2019 по 22.05.2019.

   З 27.05.2019 по 14.06.2019 в районі функціонували 14 пришкільних таборів. З 8 липня 2019 р. планується робота наметового містечка «Сонячне світло» МБФ «ДСРЦ «Сонячне світло» с.Соболівка, планується 2 зміни, тривалістю 8 днів, відпочинок дітей по 80 дітей на кожну зміну.

   Під час роботи проводився лабораторний моніторинг пришкільних таборів Броварським районним відділом лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України» при моніторингових дослідженнях виявлено відхилення від нормативів:
   По калорійності:
   - на харчоблоці ТВДП «Веселка» ЗОШ с.Літки Броварського району у І-й страві (суп картопляний з рисом) виявлено занижену фактичну калорійність на 12,5% за рахунок сухих речовин, у ІІ-й страві (рагу із свіжих овочів та натуральним шніцелем з лосося) виявлено занижену калорійність на 16,8% за рахунок недовкладення жиру;
   - на харчоблоці ТВДП «Веселка» ЗОШ с.Богданівка Броварського району у І-й страві (суп овочевий із сметаною) виявлено занижену фактичну калорійність на 29,4% за рахунок недовкладення жиру, у ІІ-й страві (картопля молода відварена з натуральним шніцелем із м’яса) виявлено занижену калорійність на 18,7% за рахунок недовкладення жиру, у ІІІ-1 страві (компот із суміші сухофруктів) виявлено занижену калорійність на 26,4% за рахунок недовкладення сухих речовин та цукру.
   - на харчоблоці ТВДП «Веселка» ЗОШ І-ІІІ ст. с.Рожни Броварського району у ІІІ страві (компот із свіжих яблук) виявлено занижену фактичну калорійність на 16,2% за рахунок недовкладення сухих речовин;
   - на харчоблоці ТВДП філії ОНЗ І-ІІІст. с.Гоголів Броварського району у ІІІ страві (компот із свіжих яблук) виявлено занижену фактичну калорійність на 15,7% за рахунок недовкладення сухих речовин, фактична калорійність ІІ страви (картопля відварена з тушкованою птицею в овочах) завищена на 11,8% за рахунок перевищення жиру;
   - на харчоблоці ТВДП ОНЗ І-ІІІст. с.Гоголів у ІІІ страві (компот із свіжих яблук) виявлено занижену фактичну калорійність на 14% за рахунок недовкладення сухих речовин;
   - на харчоблоці ТВДП «Мрійники» ЗОШ І-ІІІст. с.Красилівка Броварського району у ІІІ страві (компот із сухофруктів) виявлено занижену фактичну калорійність на 13% за рахунок недовкладення сухих речовин;
   - на харчоблоці ТВДП НВО ЗОШ с. Плоске Броварського району у І-й страві (суп з горохом) виявлено занижену фактичну калорійність на 11,2% за рахунок недовкладення жиру;
   - на харчоблоці ТВДП НВК ЗОШ І-ІІІст. с.Світильня Броварського району у ІІІ страві виявлено занижену фактичну калорійність на 23,2% за рахунок недовкладення сухих речовин та цукру.
   Бактеріологічного забруднення готових страв :
   - на харчоблоці ТВДП «Веселка» ЗОШ І-ІІІ ст. с.Рожни Броварського району у дослідженому зразку ковбаски рибної виявлені бактерії групи кишкової палички;
   - на харчоблоці ТВДП «Лідер» ЗОШ І-ІІІст. с.Требухів Броварського району у дослідженому зразку котлети натуральної виявлено бактерії групи кишкової палички.
   Змивів з обладнання, одягу та рук працівників :
   - на харчоблоці ТВДП «Веселка» ЗОШ с.Літки Броварського району порушуються правила особистої гігієни персоналом та правила миття столового посуду, про що свідчать результати мікробіологічних змивів з рук кухаря та ложки розливної для ІІ-х страв, де виявлені бактерії групи кишкової палички;
   - на харчоблоці ТВДП «Веселка» ЗОШ І-ІІІ ст. с.Рожни Броварського району порушуються правила миття та обробки кухонного інвентарю, про що свідчать результати мікробіологічних змивів з дошки та ножа «М’ясо варене», де виявлені бактерії групи кишкової палички;
   - на харчоблоці ТВДП «Лідер» ЗОШ І-ІІІст. с.Требухів Броварського району порушуються правила миття та обробки столового посуду, про що свідчать результати мікробіологічних змивів з тарілок та чашок де виявлені бактерії групи кишкової палички;
   - на харчоблоці ТВДП філії ОНЗ І-ІІІст. с.Гоголів Броварського району порушуються правила миття та обробки столового посуду та кухонного інвентарю, про що свідчать результати мікробіологічних змивів з тарілок для І страв, тарілок для ІІ страв, чашок, ножа «Хліб», дошки «Гастрономія», де виявлені бактерії групи кишкової палички;
   - на харчоблоці ТВДП «Сонечко» НВК с.Русанів Броварського району порушуються правила миття та обробки столового посуду, про що свідчать результати мікробіологічних змивів з тарілок для перших та других страв, де виявлені бактерії групи кишкової палички;
   - на харчоблоці ТВДП «Світанок» НВК с.Світильня Броварського району порушуються правила миття та обробки столового посуду, про що свідчать результати мікробіологічних змивів з дошки «Хліб», де виявлені бактерії групи кишкової палички;   
   - на харчоблоці ТВДП ЗОШ І-ІІІст. с.Богданівка Броварського району порушуються правила миття та обробки столового посуду, про що свідчать результати мікробіологічних змивів з чашок де виявлені бактерії групи кишкової палички;
   - на харчоблоці ТВДП НВО ЗОШ І-ІІІст. с.Плоске Броварського району порушуються правила миття та обробки столового посуду та кухонного інвентарю, про що свідчать результати мікробіологічних змивів , де виявлені бактерії групи кишкової палички;

   У зв’язку з вищезазначеними незадовільними результатами Броварським районним управлінням ГУ Держпродспоживслужби в Київській області повідомлено Броварську РДА, Броварську районну раду, Броварську міську раду, КП Броварської районної ради «Броварське районне виробниче управління ОШЇ», органи освіти та керівників вище зазначених закладів про необхідність вжиття заходів щодо усунення виявлених порушень.

   Проблемні питання по ЗНЗ:
   - потребують проведенні капремонту харчоблоки окремих навчальних закладів –с. Гоголів, Калинівка, Красилівка, Русанів, Плоске, Требухів, с. Бобрик.
   - в багатьох шкільних їдальнях миття великої кількості столового посуду проводиться ручним способом (ЗОШ с. Пухівка, с. Рожни , с. Красилівка , с. Гоголів, с. Русанів, с. Плоске, с. Світильне ), або посудомийною машиною з вичерпаним технічним потенціалом (ЗОШ с. Калинівка), де харчується до 500 учнів. Такий спосіб миття столового посуду дуже впливає на якість вимитого посуду та на безпеку харчування дітей в навчальних закладах освіти.
   - використовується теплове обладнання з вичерпаним ресурсом експлуатації в ЗОШ с.Рудня, НВК с.Русанів, с.Бобрик, с.Плоске, с.Мокрець, смт Калита.
   - залишається низьким відсоток охоплення гарячим харчуванням школярів старших 5-11-х класів.

   На даний час в навчальних закладах необхідно :
   - посилити контроль за якістю питної води в навчальних закладах згідно ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною», своєчасно проводити заміну фільтрів у водоочисних системах.
  - потребує вирішення питання енергозбереження в навчальних закладах району з метою зниження захворюваності хворобами органів дихання. Необхідно провести капітальний ремонт частини даху Гоголівської ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ с. Гоголів, продовжити роботи в Плосківському НВК, Пухівській ЗОШ І-ІІІ ст.; утеплення фасаду в ДНЗ с. Требухів, в Гоголівській ЗОШ І-ІІІ ст., в НВК с. Русанів, в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Погреби, в Пухівській ЗОШ І-ІІІ ст., в ДНЗ с. Пухівка, в Рожнівському НВК, в Калинівській ЗОШ І-ІІІ ст., Красилівської ЗОШ І-ІІІ ст, Світильнянського НВК, Гоголівського ДНЗ «Сонечко».

   З метою упередження епідемічних ускладнень в організованих дитячих колективах направлено листи у відділ освіти Броварської РДА, завідувачам дошкільних навчальних закладів, директорам загальноосвітніх навчальних закладів, керівникам інтернатних закладів, оздоровчих та закладів відпочинку про заходи щодо запобігання гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, отруєнь грибами.

   За I півріччя 2019 року було проведено 44 позапланові перевірки на вимогу суб’єктів господарювання (експорт, на видачу експлуатаційних дозволів) та 40 планових інспектувань.

   За I півріччя 2019 року було видано 7462 документи дозвільного характеру ветеринарних документів, довідок, експлуатаційних дозволів, з яких:
   - експлуатаційних дозволів – 8;
   - ветеринарних документів (вет.свідоцтва, довідки) – 7454 .

   За I півріччя 2018 року було видано 5477 документів дозвільного характеру ветеринарних документів, довідок, експлуатаційних дозволів, з яких:
   - експлуатаційних дозволів – 6;
   - ветеринарних документів – 744.
 
   До адміністративній відповідальності за I півріччя 2019 року було притягнуто – 1 особу на загальну суму – 289 грн. (позапланові перевірки свиногосподарств, на виконання вимог припису) ПАТ АК «Калита».
   З метою забезпечення контролю за переміщенням тварин та на виконання Законів України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», «Про ветеринарну медицину» та наказу Держпродспоживслужби від 25.10.2016 №316 «Про забезпечення актуалізації інформації щодо забою та переміщенням тварин» впроваджена щомісячна звітність осіб, які здійснюють державний контроль на бійнях (м’ясопереробних підприємствах) та завідувачів державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчих ринках щодо надходження тварин на забійне підприємство або туш тварин для проходження ветеринарно-санітарної експертизи на агропродовольчі ринки. Вживаються заходи по недопущенню до обігу неідентифікованих тварин. Ведеться постійний контроль за обсягом неідентифікованих тварин. У разі встановлення порушень законодавства України щодо ідентифікації та реєстрації тварин вживаються заходи дисциплінарного та адміністративного впливу. За I півріччя 2019 року було притягнуто до відповідальності шляхом накладанння адміністративного стягнення – 24 особи на загальну суму – 1224 грн.
   З початку 2019 року на території Броварського району та м. Бровари була проведена значна робота по профілактиці ряду інфекційних хвороб. За результатами проведеної роботи рішенням ДНПК при Броварській РДА (протокол №3 від 19.06.2019 ) знято карантинні обмеження з ТОВ «Княжицьке» щодо лейкозу ВРХ з 19.06.2019 р.
   Видано ветеринарних свідоцтв для транспортування тварин Ф№1 - 653шт., для транспортування кормових добавок та ветеринарних препаратів Ф№2 – 1207 шт., Ф№3 СНД – 50 шт., ветеринарних довідок - 532 шт., видано ветеринарних паспортів на домашніх тварин – 57 шт., експорт ветеринарних препаратів – 63302 кг, Ф№1 СНД – 31 шт.
   Досліджено на туберкульоз ВРХ: ТОВ «Княжицьке» с. Княжичі, ТОВ «Конярство Україна» м. Бровари, ДППЗ «Плосківський» с. Плоске, ТОВ «Журавушка» смт. Велика Димерка, ТОВ «Голосіїво» с. Гоголів. Всього щеплено - 1250 голів ВРХ в т.ч. корів - 505 голів.
   Щеплено проти класичної чуми свиней – 5125 гол. свиней
   Щеплено проти сибірки: ВРХ – 1356 голів, коні – 75 голів, дрх (вівці, барани) – 797 голів.
   Щеплення проти сказу: собак – 3427 голів, коти – 2869 голів.
   Щеплення проти хвороби Ньюкасла – 40077 голів.

   Фахівці управління приймали участь в навчанні відповідальних осіб за організацію проведення робіт в господарствах з пестицидами та агрохімікатами, працюючих з пестицидами та агрохімікатами по дотриманні вимог Закону України «Про пестициди і агрохімікати», державних санітарних правил та норм транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві ДСП 8.8.1.2.001-98.

   Направлено листи, пам’ятки керівникам сільгосппідприємств про дотримання правил безпеки при проведенні робіт з пестицидами та агрохімікатами. Підготовлено статтю в газету, виступ на радіо, матеріал на сайт по питанню профілактики отруєнь пестицидами серед працюючих та населення, розповсюджено пам’ятки.
   Розроблені та направлені листи керівникам підприємств, що експлуатують бази відпочинку придеснянської зони та головам сільських рад по проведенню міроприємств на випадок повеней та паводків; пам’ятки населенню щодо поводження на випадок повеней та паводків.

   На всіх перевірених об’єктах нагляду перевіряються питання поводження з твердими побутовими відходами, наявність угод на вивезення та своєчасність вивезення ТПВ.

   На виконання Доручення ГУ Держпродспоживслужби в Київській області від 24.01.2019 № 10-08.1-05/761 забезпечено комісійне проведення перевірок об’єктів поводження з твердими побутовими відходами розміщених на підпорядкованих територіях. Також фахівці управління приймали участь в робочої групи Броварської райдержадміністрації по моніторингу місць масового авідпочинку громадян на водних об’єктах розташованих на території Броварського району. За результатами моніторингу надано рекомендації по забезпечити проведення лабораторних досліджень питної води з джерел питного водопостачання, створити достатній запас дезінфікуючих засобів для проведення дезінфекційних заходів забезпечити наявність особистих медичних книжок з відмітками про пройдені медогляди у працівників, створити умови для медичного забезпечення відпочиваючих, привести в належний санітарний стан територію, покосити траву, вирішити питання своєчасного вивозу сміття. 


   2. Про розробку містобудівної документації, а саме: генеральних планів населених пунктів, детальних планів територій.
   Згідно з вимогами Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження оновленої містобудівної документації.
   Основою нормативного забезпечення гармонійного розвитку населених пунктів є генеральні плани призначенні для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови територій. Детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території.

   Генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні.
   На підставі затвердженого генерального плану населеного пункту розробляється план земельно-господарського устрою, який після його затвердження стає невід’ємною частиною генерального плану . Послідовність виконання робіт з розроблення генерального плану населеного пункту та документацію із землеустрою визначається будівельними нормами, державними стандартами і правилами та завданням на розроблення містобудівної документації, яке складається і затверджується її замовником за погодженням з розробником.
   У складі генерального плану населеного пункту може розроблятися план зонування території цього населеного пункту. План зонування території може розроблятися і як окрема містобудівна документація після затвердження генерального плану.
   Генеральний план населеного пункту розробляються та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
   Для населених пунктів з чисельністю населення до 50 тисяч осіб генеральні плани можуть поєднуватися з детальними планами всієї території таких населених пунктів .
   Рішення про розроблення генерального плану приймає відповідно сільська, селищна, міська ради.
   Строк дії генерального плану не обмежується.
   Зміни до генерального плану населеного пункту можуть вноситися не частіше, ніж один раз на 5 років.

   На території Броварського району розроблені та затверджені генеральні плани населених пунктів, а саме: с. Княжичі, с. Зазим’є, с. Рожни. с. Пухівка, с. Гоголів, с. Перемога, с. Квітневе, с. Рожівка, с. Погреби, с. Красилівка, с. Богданівка.
   На стадії погодження знаходиться генеральний план с. Плоске.
   На даний час прийнято рішення на розробку генерального плану с. Русанів.

   З метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, призначених для комплексної забудови чи реконструкції розробляються детальні плани територій.
   На території Броварського району розроблені 25 детальних планів територій, а саме:
   - ДПТ для розміщення придорожнього сервісу в адмінмежах Княжицької сільської ради Броварського району Київської області;
   - ДПТ для індивідуального садівництва в адмінмежах Заворицької сільської ради Броварського району Київської області;
   - ДПТ для будівництва біоенергетичного комплексу з виробництва електроенергії з біогазу та цеху з виробництва палет в адмінмежах Семиполківської сільської ради Броварського району Київської області;
   - ДПТ частини кварталу існуючої житлової забудови обмеженого лісовим масивом по вул. Дачній в с. Княжичі Броварського району Київської області;
   - ДПТ садибної забудови земельної ділянки в межах кварталу обмеженого вулицями Свободи, Соборності, Стогнія Лісова в с. Княжичі Броварського району Київської області;
   - ДПТ для розміщення земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво та обслуговування нежитлових приміщень в с. Русанів Броварського району Київської області ;
   - ДПТ для розміщення біогазового комплексу в смт. Велика Димерка Броварського району Київської області;
   - ДПТ території для розміщення фермерського господарства в с. Літки Броварського району Київської області;
   - ДПТ для будівництва і обслуговування офісно- складських приміщень з СТО в с. Княжичі Броварського району Київської області;
   - ДПТ будівництва і обслуговування офісно- складських приміщень з СТО в смт. Велика Димерка Броварського району Київської області;
   - ДПТ для будівництва і обслуговування офісно- складських виробництва та зберігання метало пластикових конструкцій в с. Красилівка Броварського району Київської області;
   - ДПТ для розміщення адміністративно-складської будівлі в с. Квітневе Калинівської селищної ради Броварського району Київської області;
   - ДПТ для індивідуального садівництва в адмінмежах Зазимської сільської ради Броварського району Київської області;
   - ДПТ для будівництва автозаправної станції в адмінмежах Богданівської сільської ради Броварського району Київської області;
   - ДПТ для реконструкції з розширенням індивідуального житлового будинку з прибудованим комерційним приміщенням (магазин) в смт Велика Димерка Броварського району Київської області;
   - ДПТ для будівництва господарського двору із складськими будівлями, приміщеннями для утримання худоби та птиці, кормоцехами, сушаркою, олійницею, побутовими та іншими будівлями та спорудами необхідними для господарської діяльності в адмінмежах Великодимерської селищної ради Броварського району Київської області;
   - ДПТ для індивідуального садівництва в адмінмежах Требухівської сільської ради Броварського району Київської області;
   - ДПТ для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергетичних підприємств, установ і організацій (сонячної електростанції) в с. Рожівка Броварського району Київської області;
   - ДПТ для земель промисловості ( будівництва та обслуговування складських приміщень) в смт Велика Димерка по вул. Соборній, 102б, Броварського району Київської області;
   - ДПТ житлової забудови садибного типу земельної ділянки в межах кварталу обмеженого вулицею Жовтневою, вулицею Миру та провулок Каштановий в с. Пухівка Броварського району Київської області сільської ради;
   - ДПТ під будівництво індивідуальних гаражів в с. Зазим’є по вул. Радгоспній. Броварського району Київської області сільської ради;
   - ДПТ будівництва багатоквартирної житлової забудови та будівель комерційного призначення в с. Зазим’є Броварського району Київської області;
   - ДПТ розміщення громадських споруд в смт Калинівка Броварського району Київської області;
   - ДПТ розміщення виробничих споруд в с. Квітневе Броварського району Київської області;
   - ДПТ розміщення садибної житлової забудови в с. Княжичі Броварського району Київської області.

   Відсутність затвердженої містобудівної документації (генеральних планів населених пунктів, планів зонування та детальних планів територій) призводить до хаотичного розміщення об’єктів, порушення вимог охорони довкілля та культурної спадини, не дає можливості встановити обґрунтовані параметри об’єктів при видачі містобудівних умов та обмежень.

   Розміщення об’єктів без затверджених детальних планів територій ускладнює проектування вулиць та транспортних розв’язок, призводить до порушень червоних ліній, розміщення комерційно- прибуткових об’єктів на територіях перспективного розташування нових парків і скверів, дошкільних освітніх закладів та шкіл.

   Відповідно до законодавства при відсутності затвердженого детального плану територій чи плану зонування території забороняється відведення земель для розміщення об’єктів містобудування, що спричиняє погіршення інвестиційного клімату.

   Особливе занепокоєння викликає Требухівська сільська рада. Генеральний план села Требухів розроблений в 1975 році і не відповідає чинному містобудівному законодавству, державним стандартам, нормам і правилам та унеможливлює розвиток села. 28 липня 2011 року Требухівська сільська рада прийняла рішення №189 “Про розроблення генерального плану сіл Требухів та Переможець”. До 2015 року інститутом УкрНДІПроцивільсільбуд виготовлений ескізний проект генерального плану с. Требухів, що складає 30% проектних робіт. На даний час роботи по розробці генерального плану зупинені.
    Тому рекомендуємо сільським та селищним радам активувати роботу по розробці генеральних планів та детальних планів територій. 


   3. Звіт про виконану роботу віддлу агропромислового розвитку Броварської районної державної адміністрації за І півріччя 2019 року.
   Відділ агропромислового розвитку Броварської райдержадміністрації здійснює свою діяльність відповідно до положення про відділ.
   Основними завданнями відділу є організація роботи з питань землеробства, племінної справи, стандартизації, карантинного режиму, охорони праці та техніки безпеки.   
   Відповідно до положення, відділ по вертикалі підпорядкований Департаменту агропромислового розвитку Київської обласної державної.

   З метою налагодження взаємодії з підприємцями персонал відділу надає методичну допомогу сільськогосподарським товаровиробникам (з питань науково-технічних розробок, провадження інноваційно-інвестиційної діяльності, інформатизації, нарощення експортного потенціалу, створення нових та реконструкції діючих виробництв) організовує виставково-ярмаркову діяльність у сфері агропромислового розвитку, координує виконання районних та галузевих програм розвитку галузей рослинництва та тваринництва, забезпечує виконання механізму надання державної підтримки, яка передбачена законодавством сільськогосподарським товаровиробникам усіх форм власності та господарювання, розробляє проекти розпоряджень голови районної державної адміністрації, бере участь у підготовці звітів голови районної державної адміністрації з питань, що належать до компетенції відділу для їх розгляду на сесії районної ради.

    Організовано участь сільськогосподарських підприємств Броварського району у 7-ми ярмарках.
   Прийнято участь у 27 засіданнях та нарадах:
   - в 3 засіданнях державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Броварській райдержадміністрації;
   - в 5 засіданнях комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Броварській райдержадміністрації;
   - в 2 засіданні робочої групи при Броварській районній державній адміністрації з питань посилення взаємодії із органами місцевого самоврядування, сільськогосподарськими підприємствами та профспілками Броварського району;
   - в 1 засіданні робочої групи при Броварській районній державній адміністрації по перевірці зберігання та використання мінеральних добрив і засобів захисту рослин сільськогосподарськими підприємствами Броварського району;
   - в 2 засіданнях комісії по заборгованості заробітної плати та сплати податків до Пенсійного фонду;
   - в 1 нараді з керівниками с/г підприємств щодо комплексу весняно-польових робіт;
   - в 5 засіданнях колегії при Броварській райдержадміністрації;
   - в 8 розширених оперативних нарадах у голови райдержадміністрації.
   - в 1 заході присвяченому всесвітньому «Дню охорони праці»
   У межах компетенції за дорученням керівництва адміністрації працівники відділу здійснюють розгляд в установленому законодавством порядку звернень громадян, які надходять на урядову гарячу лінію, відділ звернень громадян КОДА, безпосередньо до відділу звернень громадян Броварської райдержадміністрації, телефонограм та доручень Департаменту агропромислового розвитку загальна кількість становить 237 шт із них:
   1. Підготовлено звітів до департаменту –7, до РДА –5.
   2. Отримано та опрацьовано - 156 телефонограм Департаменту АПР КОДА.
   3. Направлено листів до сільських селищних рад, підприємств, установ та організацій – 49,
   4. Звернень громадян, які надходять на урядову гарячу лінію, відділ звернень громадян КОДА, безпосередньо до відділу звернень громадян Броварської райдержадміністрації – 31    
   Представники відділу, як постійні члени комісії – 3 рази приймали участь в ДНПК з питань протиепізоотичної безпеки в районі. Та прийняли активну участь в контролі виконання приписів даних комісій.
   Та, як постійні представники приймали участь в 5 засіданнях комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації
   Відділ агропромислового розвитку постійно проводить моніторинг та надає оперативну інформацію в Департамент АПР щодо проведення посівних робіт та збору урожаю товаровиробниками сільськогосподарської продукції Броварського району для формування інформаційних довідок Міністерству аграрної політики та продовольства України та готує звіти за формами: 24-сг (стан тваринництва)- щомісяця, 37-сг (про площі та валові збори сільськогосподарських культур) щомісячно та 29-сг (про площі та валові збори сільськогосподарських культур)- річна.
   Також, за дорученням керівництва адміністрації відділ здійснює контроль та організацію заходів щодо виконання загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року.
   По вказаній програмі підготовлені та направлені телефонограми до сільських/селищних рад та громад щодо виконання зазначених у програмі заходів, відділом АПР проводиться узагальнення та аналіз отриманої інформації для доповіді керівництву районної державної адміністрації та інформування Департаменту екології та природніх ресурсів Київської ОДА з даного питання.
   На виконання окремого доручення голови адміністрації відділом вживаються заходи щодо недопущення порушень договірних зобов’язань з використання земель державної власності переданих в оренду. Так за вказаний період підготовлено та направлено - 65 листів до орендарів земельних ділянок з даного питання.


  4. Інформація керівників служб, які забезпечують життєдіяльність Броварського району.
    Відповідно інформації, яку надав начальник відділу цивільного захисту Броварського РУ ГУ ДСНС України у Київській області А. Лічагін,  за період з 23 червня по 30 червня 2019 року зареєстровано 6 виїздів, з яких:
   - горіння дров на кузові  автомобілю "Камаз" (смт Велика Димерка);
   - загоряння трав'яного настилу  (с. Погреби та С. Квітневе);
   - горіння будинку дл явідпочинку (БВ "Деснянські Верби", с. Пухівка);
   - дорожньо-транспортна подія (с. Княжичі);
   - з 30.06.2019 року триває пошук громадянина1991 р.н., який затонув на озері Ялинка (с. Княжичі).
Comments