Відбулася зустріч у форматі круглого столу «Небезпечні ігри, флешмоби, квести в соціальних мережах для підлітків»

опубліковано 7 бер. 2017 р., 01:27 Інформаційно-довідковий центр

На виконання доручення голови Броварської районної державної адміністрації – Клименка М.Ф., 06 березня 2017 року у приміщенні відділу освіти Броварської райдержадміністрації відбулася зустріч у форматі круглого столу з представниками служби у справах дітей та сім’ї, відділу освіти, Броварського районного центру соціальних служб, представників відділу ювенальної превенції, практичних психологів та соціальних педагогів навчальних закладів району на тему: «Небезпечні ігри, флешмоби, квести в соціальних мережах для підлітків».
    Обговорювали питання, як уберегти підростаюче покоління від згубного впливу Інтернет-ресурсів.
    Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Хромець С.М. розповіла про загрозу, що несуть у собі соціальні Інтернет-мережі, про виявлення у соціальних мережах небезпечних спільнот, адміністратори яких мотивують учасників до скоєння суїциду. Внесла пропозицію провести у навчальних закладах загальношкільні батьківські збори за участі представників служби у справах дітей та сім’ї, поліції, психологів, щоб донести до батьків масштаби проблеми, та попросити їх бути якомога уважнішими до своїх дітей, слідкувати за їх поведінкою.
    Представник відділу ювенальної превенції районного відділення поліції Д.В.Білик детально зупинився на рекомендаціях для працівників навчальних закладів, батьків, у разі виявлення «гравців» небезпечних ігор в соцмережах. Також повідомив, що представниками кіберполіції здійснюються заходи щодо виявлення учасників небезпечних ігор.
    Завідувач науково-методичного центру психологічної служби відділу освіти району – Діхтярук Т.І. наголосила на посиленні роботи психологічної служби системи освіти в даному напрямку, проведенні тренінгових занять, бесід, тематичних консультацій, семінарів-практикумів. Зупинилася на рекомендаціях щодо профілактики суїцидальних тенденцій серед учнів загальноосвітніх установ.
    Директор Броварського районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді –Яковенко О.М. зупинилася саме на тих категоріях дітей, які можуть бути потенційними гравцями небезпечних ігор. Та надала рекомендації щодо первинної допомоги потенційному неповнолітньому «гравцю».
    За результатами проведення круглого столу, враховуючи пропозиції учасників, прийнято відповідний районний план заходів щодо профілактики участі неповнолітніх у небезпечних іграх, флешмобах, квестах в соціальних мережах, надано інформаційно-роз’яснювальні матеріали та пам’ятки.