Новини‎ > ‎

Відбулись урочистості присвячені Дню Соборності та Свободи України

опубліковано 22 січ. 2014 р., 06:09 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 4 бер. 2014 р., 03:34 ]
    На виконання завдань Президента України В.Ф.Януковича щодо забезпечення національної єдності та громадянської злагоди у контексті відзначення Дня Соборності та Свободи України і 95-ї річниці проголошення Акта злуки у великій залі райдержадміністрації відбулись урочистості присвячені Дню Соборності та Свободи України. 
    В заході взяли участь виконуючий обов’язки голови Броварської райдержадміністрації В.М.Кукшин, заступник голови районної ради В.Є.Шульга, керівник апарату адміністрації Ю.І.Кушніренко, депутати всіх рівнів, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські, селищні голови, представники громадських організацій Броварського району, представники місцевих засобів інформації. 

22 січня 2014 р.


    Звертаючись до присутніх виконуючий обов’язки голови Броварської райдержадміністрації В.М.Кукшин зазначив: 
    - Сьогодні ми відзначаємо 95 річницю важливої історичної події в житті українського народу – проголошення Акту об’єднання Західно-Української Народної республіки з Українською Народною Республікою. 
    22 січня 1919 року на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель. Століттями розірваний український народ визволився з неволі – Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна – з Австоро-Угорської імперій – і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі. 
    Акт Злуки спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення політичної нації. Ідея соборності українських земель набула державного статусу, в наступні десятиліття залишалась об'єднуючим чинником і чи не єдиним спільним положенням програмних цілей усіх течій національно-визвольного руху. Акт Соборності надав завершеної форми самостійній українській державі. 
    Сьогодні ж забезпечення дотримання прав людини і громадянина є основою державної політики, а також прийняття будь-яких рішень, зокрема й в умовах економічної чи політичної нестабільності. Безумовним і найголовнішим пріоритетом нинішньої влади є збереження в Україні стабільної правової незалежної демократичної держави, непорушність її територіальної цілісності і суверенітету, що є запорукою вільної реалізації громадянами своїх прав і законних інтересів. 
    Сьогодні в Україні утверджується по-справжньому єдина держава – єдина у своєму національному, культурному, релігійному розмаїтті, у якій не може бути місця для сепаратистських настроїв. Як і майже сто років тому, для відстоювання своїх національних інтересів Україні є вкрай важливою територіальна єдність. Українська влада засвідчила свою чітку позицію – неприпустимими є будь-які прояви сепаратизму в нашій країні. 
    Ми повинні бути гідними місії, покладеної на нас долею; мусимо підтримати й продовжити героїчні досягнення наших предків; оправдати сподівання і стати гордістю для наших нащадків. Успіх побудови демократичної та міцної держави грунтується на наших спільних зусиллях на дотриманні принципів незалежності, на усвідомленні власної відповідальності за майбутнє усього українського народу. 
    Нехай же наша діяльність позначається світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу. 
    Від імені Броварської райдержадміністрації, за активну участь в громадському житті району, відзнакою голови райдержадміністрації були нагороджені отець Михайло УПЦ КП, Т.Ф.Немчина голова громадської організації «Комітет громадського самоврядування Київської області», громадський діяч, депутат Літочковської сільської ради В.В.Онопрієнко
    Під час проведення заходу відбулось покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченка в м.Бровари. 
    Після урочистої частини відбувся концерт художньої самодіяльності вокально-інструментальних колективів Броварського району.
Comments