Відбулося навчання працівників, робота яких пов’язана з організацією та безпосереднім проведенням робіт з пестицидами та отрутохімікатами

опубліковано 1 квіт. 2013 р., 05:29 Інформаційно-довідковий центр
    27 березня з метою підвищення знань працівників, робота яких пов’язана з організацією та безпосереднім проведенням робіт по транспортуванню, зберіганню, застосуванню, торгівлі пестицидами  було проведено семінар-навчання відповідальними особами відділу держнагляду, державним фіто санітарним інспектором Шевелем В.Г., відділу санітарного нагляду Броварського районного управління Курильчик Н.В., управління АПР Броварської РДА головним спеціалістом з питань матеріально-технічного забезпечення та охорони праці Кучкіним С.П., управління праці та соціального захисту населення Броварської РДА головним спеціалістом з питань охорони праці Козьменком С.М. Загальна кількість працівників, які приймали участь у семінар-навчанні – 95, із них робітники, що безпосередньо проводять роботи з пестицидами та агрохімікатами – 54.
    Заняття були проведені за 12 годинною програмою та розглядались наступні теми:

1. Роль, значення засобів хімізації в системі заходів. Захист від шкідників, хвороб, бур’янів посівів сільськогосподарських культур, класифікація пестицидів і агрохімікатів за призначенням – доповів державний фіто санітарний інспектор Шевель В.Г.

2. Токсичність пестицидів і гігієнічні вимоги до них, правила зберігання, відпуску та застосування, правила та умови торгівлі пестицидами та агрохімікатами. Заходи по охороні від забруднення – доповіла начальник відділу санітарного нагляду Броварського районного управління Курильчик Н.В.

3. Фактори які можуть спричинити отруєння. Умови праці та заходи запобігання негативного впливу пестицидів на працівників, робота яких пов’язана з застосуванням пестицидів і агрохімікатів, забруднення кормів пестицидами. Правила особистої гігієни, перша долікарська допомога, самодопомога при отруєнні пестицидами та агрохімікатами – доповів головний спеціаліст з питань матеріально-технічного забезпечення та охорони праці управління АПР Броварської РДА Кучкін С.П.

4. Нещасні випадки під час роботи з пестицидами і агрохімікатами та їх розслідування. Характеристика та призначення засобів індивідуального та суспільного захисту від негативного впливу пестицидів та агрохімікатів. Умови, засоби і заходи по знешкодженню транспортних засобів, машин, апаратури, тари, спецодягу, місць складування, проведення робіт – доповів

головний спеціаліст з питань охорони праці управління праці та соціального захисту населення Броварської РДА Козьменко С.М.

По закінченні семінар-навчання був проведений залік, за результатами якого працівники та посадові особи допущені до самостійного виконання робіт з пестицидами та агрохімікатами.