опубліковано 5 квіт. 2013 р., 05:04 Інформаційно-довідковий центр
    Відбулося засіданні постійної комісії райдержадміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки, що відбулося минулого вівторка в Рожнах. Вів зібрання перший заступник голови РДА В.М.Кукшин. Окрім керівників служб цивільного захисту, в ньому взяли участь очільники сільських і селищних громад, представники комунальних структур, садових товариств, військової частини 0415, що в Семиполках. Начальник служби цивільного захисту в Броварському районі ГТУ МНС України в Київській області М.М. Семиног охарактеризував нинішню ситуацію з підготовки до зменшення непередбачуваних наслідків паводка, назвав території сіл, яким у першу чергу загрожує підтоплення, зупинився на першочергових завданнях органів влади на місцях у плані можливої евакуації населення з місць, куди може прийти «велика вода».
    Першочергове завдання, - наголосив він, - забезпечити оперативне оповіщення населення про місця і порядок збору жителів того чи іншого села на випадок підтоплення. Воно може бути різного рівня. Якщо в Пухівці, приміром, вода може затопити 4 бази відпочинку й близько 300 будинків, то в Літочках із 15 садових товариств «плаватимуть» 14. У Рожнах же під загрозою опиняється вся територія СТ «Трудовик», де налічується понад 2800 дачних ділянок. Попередити їх про можливість повені, своєчасно вивезти у безпечні місця людей старшого віку, котрі постійно проживають на дачах, - ось основний обов’язок голів правлінь СТ. Те ж саме стосується жителів сіл, де є чимало людей старшого віку – хворих, лежачих. Своєчасно оповістити їх, допомогти дістатися місць збору, а це, як правило, найвищі місця населених пунктів. Тут прийнятні будь-які форми. Це й попередня роздача пам’яток із переліком правил поведінки в разі початку підтоплення (практично всі сільські ради їх уже розтиражували), роз’яснювальна робота сільських депутатів і використання для оповіщення про повінь сирен, гучномовців. Про те, як це планується робити, яку техніку, плавзасоби, транспорт залучати, на засіданні комісії доповідали не тільки голови сільрад, із чиїх територій можлива евакуація, але їхні колеги, котрі прийматимуть і розташовуватимуть для проживання, харчування в своїх населених пунктах потерпілих від можливої повені.
    Тільки цим робота зі взаємодії органів влади та служб цивільного захисту населення в разі виникнення надзвичайної ситуації в зв’язку з підтопленням, не вичерпується. Першочерговим завданням правоохоронців, на думку заступника начальника міськвідділу міліції Р.А. Хартановича, є захист майна потерпілих від мародерів. Для медиків, як зауважив головний лікар ЦРЛ В.В. Багнюк, першочерговим є забезпечення медичної допомоги евакуйованих. Ним зверталася увага й на таке питання: зараз медпрацівники сіл, де можливе підтоплення, уточнюють кількість вагітних, яких за гострої необхідності буде госпіталізовано до ЦРЛ. Про готовність транспортників, а їх на нараді представляв директор ТОВ «ПасБрайт» І.П. Пономаренко, головне - організація чіткої роботи перевізників при доставці потерпілих до місць евакуації.
    На важливих проблемних моментах роботи очолюваних ними служб увагу присутніх акцентували керівники філії газового господарства Ю.В.Орлов та районного підрозділу ЗАТ АЕС «Київобленерго» І.О.Карпенко.