Новини‎ > ‎

Відбулось засідання круглого столу на тему «Якісна і доступна медицина - кожному»

опубліковано 22 жовт. 2013 р., 08:24 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 4 бер. 2014 р., 05:50 ]

    

22 жовтня – для вирішення актуальних проблем регіону, зокрема реалізації проекту «Якісна і доступна медицина – кожному». виконуючий обов’язки голови Броварської районної державної адміністрації В.М.Кукшин спільно з головою районної ради А.В.Деменком провели засідання круглого столу на тему «Якісна і доступна медицина - кожному».

          В засіданні круглого столу взяли участь виконуючий обов’язки голови Броварської районної державної адміністрації В.М.Кукшин, голова районної ради А.В.Деменко, заступник голови районної ради В.Є.Шульга, голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності та правопорядку районної ради Ю.І.Кушніренко, головний лікар Центральної районної лікарні В.В.Багнюк, керівник центру екстреної медичної допомоги О.І.Лаврова, заступник головного лікаря Центральної районної лікарні Г.І.Павлін, голова постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту, охорони здоров’я та соціального захисту молоді Г.П.Іваненко, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку районної ради О.К.Козлов, голова громадської ради П.І.Бабич, голова міськрайонної організації «Товариства Червоного Хреста України» Л.Б.Драпей, начальник центру соціальної допомоги Н.І.Коркіна, заступник начальника управління соціального захисту населення Г.А.Ткаченко, головний редактор міськрайонної газети «Нове життя» Л.С.Шапка, директор Броварської редакції міськрайонного радіомовлення Н.А.Кривобок, голова громадської організації ветеранів війни, праці та правоохоронних органів М.П.Хомич, спеціаліст центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді О.І.Соловар, керівник центру ЕМД О.В.Каленченко, депутат районної ради  Д.М.Воєвуцька.

          У вступному солові виконуючий обов’язки голови Броварської районної державної адміністрації В.М.Кукшин наголосив:

-                 Охорона здоров’я сьогодні є ключовою, стратегічною галуззю країни, яка і надалі залишиться в центрі уваги державної політики. Про це, зокрема, свідчать ряд рішень, доручень та Указів Глави Держави, в тому числі, Національного плану дій, щодо впровадження програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», якими для медичної галузі визнано декілька системних завдань з розбудови охорони здоров’я та надання якісної і доступної медичної допомоги населенню. 

22 жовтня 2013 р.


          На порядку денному обговорювались наступні питання:

1.         Стан ліжкового фонду у Броварській центральній районній лікарні та в медичних амбулаторіях броварського району у відповідності з потребами населення.

2.         Стан створення організаційно-технічних та інших умов для забезпечення виконання нормативу прибуття бригад екстреної медичної допомоги до місця події.

3.         Стан забезпечення населення доступним та якісними лікарськими засобами на території Броварського району.

4.         Про медичне обслуговування пенсіонерів, інвалідів та ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці.

5.         Про укомплектування медичних установ Броварського району лікарями-педіатрами.

          Голова Броварської районної ради А.В.Деменко зазначив:

-                 Впровадження медичної реформи – важливий крок у забезпеченні якісних умов життя населення, надання своєчасних медичних послуг незалежно від того, де проживає людина: в місті чи в маленькому селі. 

На виконання Національного плану дій економічних реформ, сьогодні, завдяки зусиллям влади, в районі ведеться активна робота над вдосконаленням медичної галузі та доступності отримання послуг кожним жителем Броварщини.

          Проводиться робота по переведенню первинної медико-санітарної допомоги на засади загальної практики сімейної медицини. Рішенням районної ради від 27 червня 2013 року №508-26 VIстворено Броварський районний центр первинної медико-санітарної допомоги.

          Голова Броварської районної ради А.В.Деменко зауважив:

-                Влада визнала реформування медичної галузі як найважливіше завдання. Насамперед, медицина має бути доступною для кожного, незалежно від місця проживання і наше завдання забезпечити всі необхідні умови задля підвищення якості надання медичних послуг закладами охорони здоров’я. 

 - Щодо забезпечення населення якісними, доступними ліками в районі функціонують Програми: "Цукровий діабет" - всі інсулінозалежні забезпечуються інсулінами. За 9 місяців 2013 року, завдяки Уряду України, надано безкоштовно інсулінів на суму 2 млн. 350 тис. грн. та таблеткових препаратів на суму 120 тис. грн. На реалізацію Програми "Боротьба з туберкульозом" за 9 місяців виділено 118 400 грн. На Програму "Онкологія"  - 121, 7 тис. грн., на ліки ветеранам Великої Вітчизняної війни виділено 222 тис. грн. та іншим пільговим категоріям на суму 110 тис. грн. Отримали зубне протезування  - 306 осіб на суму 247,1 тис. грн. "Чорнобильцям" було надано ліків на 124,5 тис. грн. На пілотний проект - забезпечення ліками гіпертоніків виділено 30 тис. грн.
    Нашою метою є забезпечити жителів Броварщини найдешевшими ліками в Київській області - зазначив головний лікар Броварської Центральної районної лікарні В.В.Багнюк. 

 

          Обговоривши актуальні проблеми реформування медичної галузі і зокрема, реалізації проекту «Якісна і доступна медицина – кожному» визнати проведення медичної реформи у Броварському районі задовільною.

          За підсумками  круглого столу «Якісна і доступна медицина - кожному» рекомендовано:

1. Голові Броварської районної державної адміністрації посилити контроль за діяльністю керівників медичних закладів району по виконанню завдань, доручень Президента України щодо реалізації в регіоні медичної реформи.

2. Головним лікарям медичних закладів Броварського району вживати дієві заходи щодо вирішення таких питань:

 - покращення медичного обслуговування населення і зокрема, інвалідів Великої Вітчизняної війни та праці, пенсіонерів;

 - створення організаційно – технічних та інших умов для забезпечення виконання нормативу прибуття екстреної медичної допомоги до місця події та хворих;

 - покращити інформаційну роботу серед населення, щодо надання медичної допомоги хворим до приїзду карети швидкої медичної допомог;

 - укомплектувати лікарями – педіатрами та лікарями сімейної медицини заклади медицини Броварського району.

3.         Керівнику центру екстреної медичної допомоги покращити умови праці співробітників центру екстреної медичної допомоги Броварського відділення та вирішення питання укомплектування лікарями ітранспортом.

4.         Залучити соціальних працівників до розповсюдження лікарських препаратів для гіпертоніків .

5.         По конкретному випадку несвоєчасного прибуття карети швидкої допомоги проводити службове розслідування з метою встановлення причини та вжити заходи щодо їх усунення.

6.         Покращити співпрацю керівництва Центральної районної лікарні та центру екстреної медичної допомоги з громадськими організаціями та засобами масової інформації з метою активізації профілактичної роботи серед мешканців Броварського району.

7.         У закладах медицини поновити інформаційні таблички щодо позачерговості обслуговування пільгових категорій населення.

Comments