Новини‎ > ‎

Відбувся семінар – нарада з питання реформування місцевого самоврядування в Броварському районі

опубліковано 5 груд. 2013 р., 02:23 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 4 бер. 2014 р., 04:14 ]
    04 грудня –  для обговорення на місцевому рівні Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні в приміщенні малої зали райдержадміністрації відбувся семінар – нарада з питання реформування місцевого самоврядування в Броварському районі. 
    На семінарі нараді присутні голова районної ради А.В.Деменко, керівник апарату райдержадміністрації Ю.І.Кушніренко, директор школи муніципального управління та розвитку М.М.Скирта, голови депутатських комісій Броварської районної ради, секретарі сільських, селищних рад. 

4 грудня 2013 р.


    Директор школи муніципального управління та розвитку М.М.Скирта ознайомив присутніх з Концепцією реформування органів місцевого самоврядування в Україні та рекомендував головам депутатських комісій Броварської районної ради та секретарям сільських, селищних рад провести роз’яснювальну роботу з даного питання серед населення Броварського району. 
    Під час обговорення Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні голова районної ради А.В.Деменко зазначив: 
    - Реформування місцевого самоврядування не роздільно пов’язане з територіальною реформою. Територіальні громади повинні бути самодостатніми. Для цього потрібно надати більше повноважень на місця, включаючи зміну підходів до формування місцевих бюджетів. Громади повинні мати фінансовий інструменти, достатні для того щоб вирішувати завдання власного розвитку. 
    Зазначена реформа є тією складовою, яка буде суттєво впливати на покращення життя людей. Це створення життєздатної адміністративно-територіальної одиниці базового рівня на основі того чи іншого великого села, селища або об’єднання кількох сіл. Це продиктовано самим життям через подрібненість територіальних громад, відсутність власних можливостей розвитку. 
    Адміністративна реформа це не просто механічне об’єднання для скорочення чисельності голів та посадових осіб у системі самоврядування, а для того щоб можна було бачити перспективу цих об’єднань. Важливо, щоб об’єднані сільських ради були розміщені на найбільш розвинутих територіях, де простіше організувати промислову переробку сільськогосподарської продукції, розбудовувати виробничі об’єкти, що працюватимуть на місцевих ресурсах, а відтак залучати працездатне населення району до роботи. І для досягнення цієї мети нам необхідно визначитись з центрами економічного розвитку на сільських територіях. 
    В свою чергу керівник апарату Броварської райдержадміністрації Ю.І.Кушніренко зауважив:
     - Створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для забезпечення здійснення органами місцевого самоврядування власних і делегованих повноважень – ще один важливий напрямок роботи. Необхідно приділити увагу максимальному залученню населення до прийняття управлінських рішень, сприяти розвитку форм демократії участі на місцях. Необхідно удосконалити механізм державного контролю за законністю рішень органів місцевого самоврядування та якістю надання населенню адміністративних та соціальних послуг. 
    В даний момент система місцевого самоврядування на місцях неефективна і суттєво стримує розвиток держави, а реформа місцевого самоврядування має відбуватися на засадах децентралізації владних повноважень, консолідації ресурсного забезпечення та розвитку територіальних громад.


Comments