Виїзд Комісії щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків та побутового обслуговування населення в с. Пухівка Броварського району

опубліковано 7 квіт. 2017 р., 04:03 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 7 квіт. 2017 р., 05:14 ]
   Комісією щодо здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі, ресторанного господарства, ринків та побутового обслуговування, автозаправочних станцій та станцій технічного обслуговування населення району здійснено виїзд у село Пухівка, де здійснено обстеження 8 продуктових магазинів, 1 перукарні, 1 кав’ярні та АЗС.

За результатами обстежень встановлено, що в 2 закладах відсутні медичні книжки на працівників, які здійснюють обслуговування населення, в 5 закладах медичні книжки є, але медичні огляди не проведені.

В 5 закладах відсутній куточок споживача, в 1 закладі куточок споживача розміщено не в доступному місці. Книга відгуків та пропозицій відсутня у 8 закладах, у 3 не зареєстрована належним чином.

Один магазин здійснює продаж алкоголю та тютюнових виробів без ліцензії на їх продаж.

В одному закладі працює неоформлений працівник.

В одному закладі відсутня вивіска щодо заборони продажу пива (крім безалкогольного), слабоалкогольних та алкогольних напоїв і тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. В одному закладі така вивіска оформлена недостатня яскрава.

В 5 закладах при торгівлі харчовими продуктами на вагу (не в упаковці) відсутня проточна вода.

В 4 закладах відсутня документація на продукцію (сертифікати).

В 5 закладах відсутні градусники в холодильному обладнанні, де зберігаються харчові продукти. Тому, визначити температурний режим зберігання продуктів харчування, що швидко псуються, було неможливим.

В усіх магазинах порушуються правила зберігання продуктів харчуванн. Так в холодильному обладнанні поряд з ковбасними виробами, сиром знаходиться риба. Крім того, в багатьох випадках колбасні вироби, сири, загорнуті в поліетиленові пакети та не мають маркування або стікерів з відміткою про дату виробництва та кінцевого терміну зберігання. В одному закладі до продажу була виставлена на продаж ковбаса, термін придатності якої вже скінчився.

В усіх магазинах порушені правила товарне сусідство - в одному торговому залі здійснюється продаж продуктів харчування та побутової хімії.

В 2 закладах було брудно, в усіх магазинах відсутні засоби дезінфекції та  відсутні належні умови для миття розроблювального і торгівельного інвентаря, а також відсутнє маркування інвентаря для прибирання та розроблювання.

В усіх продуктових магазинах продукти харчування зберігаться в торговому залі під ногами у покупців.

Головою райдержадміністрації М.Ф. Клименком дано доручення правоохоронним та контролюючим органам за напрямом діяльності провести перевірки виявлених порушень та притягнути винних до відповідальності.