«Вишиваний» день в Броварському районі

опубліковано 19 трав. 2017 р., 00:58 Інформаційно-довідковий центр

18 травня 2017 року учнівські та педагогічні колективи навчальних закладів Броварського мальовничого краю із задоволенням долучилися до свята вишиванки. Требухівська, Красилівська, Шевченківська, Богданівська, Руднянська ЗОШ І-ІІІ ст., Тарасівський та Зазимський НВК, опорний заклад Гоголівська ЗОШ І-ІІІ ст., Плосківське НВО, Великодимерський СЗО НВК, Літківська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М.П. Стельмаха замайоріли різнобарвними візерунками української вишивки.
   Увесь день у приміщенні Світильнянського НВК учні переглядали відеоролики про українську вишивку. Урочисту лінійку розпочав Гімн України, у виконанні усіх присутніх. Далі – пісні про вишиванку, презентація про різновиди українських орнаментів, виставка тематичної літератури, флешмоб «З Україною в серці», парад вишиванок, хода до скверу ім. І.Марченка, Героя АТО.
   З метою збереження українських цінностей та їх популяризації серед молоді та населення у Княжицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів проводилися такі заходи : виконання гімну, розгортання полотнища прапора України, проведення флешмобу «Вишиванка цвіте над Україною», творчий конкурс-звіт «Вишиванка – символ Батьківщини».
   В Калинівській ЗОШ І-ІІІ ст. після урочистої лінійки учні школи влаштували ходу у вишиванках, центральними вулицями селища.
   Проведення такого свята продемонструвало, що учні школи відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв і традицій свого народу.
   Вишиванка – це не лише вбрання, яке вдягається у найважливіші дні життя або на свята. Це – національний символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, і місця, де проживають. Він несе в собі духовне багатство, високу мудрість та приналежність до українського роду.