Новини‎ > ‎Вітання‎ > ‎

Президент представив нового очільника Київщини

опубліковано 28 жовт. 2016 р., 04:54 Інформаційно-довідковий центр

    Президент Петро Порошенко представив громадсько-політичному та управлінському активу Київської області нового голову обласної державної адміністрації Олександра Горгана.
    Олександр Горган, який раніше очолював Вишгородську районну державну адміністрацію, став переможцем конкурсу на зайняття посади голови Київської ОДА.
    Глава держави вручив новому очільнику ОДА посвідчення та висловив переконання, що він успішно реалізує свій ентузіазм та позитивні напрацювання попередньої діяльності в новій якості.
    Президент окремо наголосив на важливості будівництва та розвитку дорожньої інфраструктури області. «Те, що я буду перевіряти, контролювати і наполягати – це будівництво доріг», - підкреслив він.
    Петро Порошенко також зазначив, що сьогодні вже можливо підвести перші підсумки реформ. Так, за 2,5 роки вдалося створити з нуля власну армію, яка є важливим елементом української незалежності. Вдалося створити міжнародну коаліцію, яка міцно забезпечую ізоляцію агресора та повну підтримку України. «Але ми не можемо тішитись лише цими двома напрямками реформування нашої держави. Сектор оборони та безпеки і сектор зовнішньої політики, за які напряму відповідає Президент. Однак є вертикаль влади – обласні та районні адміністрації - і на них відповідальність за стимулювання проведення внутрішніх реформ нашої держави», - зазначив він.
    Президент нагадав, що одною з основних реформ є децентралізація. «Децентралізація тоді сприймалася дуже скептично. Ніхто не вірив. Бо ніколи ще в Україні добровільно владу з Києва передавати, в даному випадку не дуже далеко - в Київську область, ніхто не збирався», - зазначив Петро Порошенко.
    За його словами, нині вже зроблено перший крок – запущено фінансову та бюджетну децентралізацію. «23 роки українські місцеві бюджети були касами з виплати заробітної платні, з нульовим бюджетом розвитку і страшенними дефіцитами. Свої гроші місцеві бюджети з протягнутою рукою місяцями чекали у казначейства, а іноді давали хабарі для того, щоб витягнути свою власну зароблену копійку. Більшість в цьому залі це пам’ятають», - зазначив Глава держави. За його словами, зараз бюджет розвитку громад зріс в п’ять разів. Президент також звернув увагу, що у грудні вже у 200 об’єднаних територіальних громадах будуть проходити вибори. «Розширення прав та можливостей місцевого самоврядування має кореспондуватися зі збільшенням відповідальності», - додав Петро Порошенко.
    Президент нагадав про рішення Національної ради реформ щодо реформування податкової системи та запровадження змін із адміністрування податків, зокрема створення електронного кабінету платника податків, запровадження автоматичного відшкодування ПДВ, захист малого та середнього бізнесу тощо. Президент також нагадав про нещодавнє рішення підвищити мінімальну заробітну плату з 2017 року до 3200 грн.
    Глава держави наголосив на важливості продовження процесу децентралізації та закликав активізувати процес добровільного створення об’єднаних територіальних громад на Київщині.
    В свою чергу, новопризначений голова Київської області подякував Президентові за довіру та запевнив присутніх у своїй відкритості та готовності працювати з керівниками регіону усіх рівнів. «Для мене висока честь в цей доленосний час на такій відповідальній посаді виконати свій обов’язок перед рідною країною», - сказав Олександр Горган.
Comments