Новини‎ > ‎

В школі муніципального управління та розвитку проведено круглий стіл: «Правове регулювання діяльності органів опіки і піклування на місця»

опубліковано 19 груд. 2013 р., 06:33 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 4 бер. 2014 р., 04:02 ]
    Поліпшення захисту прав і законних інтересів дітей, вирішення їх найгостріших проблем – є одним з пріоритетів діяльності влади. Успіх в реалізації державної політики щодо визначених завдань залежить від активної взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. 
     18 грудня 2013 року в Броварській районній школі муніципального управління та розвитку смт. Калинівка Броварською районною державною адміністрацією проведено круглий стіл: «Правове регулювання діяльності органів опіки і піклування на місця» на якому обговорювались актуальні питання щодо соціально-правового захисту дітей. 
    В роботі круглого столу прийняли участь заступник голови Броварської районної державної адміністрації К.В.Прянішнікова, директор Броварської районної школи муніципального управління та розвитку М.М.Скирта,. виконуючий обов'язки начальника служби у справах дітей та сім'ї Броварської районної державної адміністрації А.С. Солодка, завідуюча сектором опіки та піклування, спеціалісти служби у справах дітей, спеціалісти Броварського районного центру соціальної служби сім'ї, дітей та молоді, голови і секретарі сільських та селищних рад. 

18 грудня 2013 р.


    Заступник голови Броварської районної адміністрації К.В.Прянішнікова у вступному слові наголосила: 
    - Критерієм оцінки діяльності органів влади є становище дитини її безпека, захищеність, здоров’я, благополуччя, освіченість. 
    Правовий захист дітей та право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю. Контроль за умовами виховання і утримання дітей у сім`ї проводиться органами опіки та піклування. 
    У 2012 році кардинально змінено підхід в роботі органів опіки і піклування, від застосування караючих функцій до підтримки виховного потенціалу сімей, раннього виявлення можливих криз та збереження цілісності сім’ї. Основним завданням, яке було поставлено перед органами опіки та піклування – максимальна увага до проблем і потреб сім'ї, не допустити вилучення дитини у батьків – а для цього потрібно прийти на допомогу родинам якомога раніше, коли батьки ще можуть і хочуть подолати труднощі. 
    Для проведення належної превентивної соціальної роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах починаючи з 2012 року проведена модернізація соціальних служб шляхом введення посад фахівців із соціальної роботи, діяльність яких спрямована на системне надання адресних соціальних послуг, що відповідають потребам конкретної людини. 
    Спеціалісти та фахівці із соціальної роботи сприяють вирішенню питань щодо оформлення необхідних соціальних виплат, відновленню та оформленню документів, поліпшенню житлово-побутових умов, працевлаштуванні, отриманню необхідної медичної допомоги, а також забезпечують контроль за сім’ями, в яких існує ризик вилучення дітей із сімейного оточення. 
    Пріоритетом влади на місцях є турбота про дітей та створення належних умов для їх розвитку. 
    Виконуюча обов'язки начальника служби у справах дітей та сім'ї – А.С.Солодка визначила порядок взаємодії служби у справах дітей та сім'ї з органами місцевого самоврядування та надала рекомендації щодо роботи органів опіки та піклування сільських та селищних рад. Провідний спеціаліст Броварського районного ЦСССДМ – В.С.Шляховий познайомив з основними завданнями та обов'язками роботи фахівців із соціальної роботи на місцях. 
    Активно до обговорення питань круглого столу долучились сільські та селищні голови. На завершення роботи прийнято рішення, яке поставило завдання щодо подальшої роботи та співпраці служби у справах дітей та сім'ї Броварської районної державної адміністрації, Броварського районного ЦСССДМ, сільських та селищних рад.
Comments