Новини органів влади


Компромісів не буде, Росія відповість за свої злочини!

опубліковано 5 груд. 2018 р., 05:53 Інформаційно-довідковий центр

   Компромісів не буде, Росія відповість за свої злочини. Президент зібрав у столиці рідних військовополонених моряків. 24 українських військових опинилися у полоні понад тиждень тому – ФСБ захопило їх, і три українські кораблі в нейтральних водах під час спроби переходу в український порт Маріуполь. Глава держави пообіцяв – жодного воїна країна в біді не залишить.

Президент на Івано-Франківщині розкрив секрети пришвидшення економічного зростання.

опубліковано 5 груд. 2018 р., 05:50 Інформаційно-довідковий центр

   Запроторити за грати розкрадачів грошей на дороги і показати громадянам, скільки премій виписують собі місцеві
чиновники - Президент на Івано-Франківщині розкрив секрети пришвидшення економічного зростання. Петро Порошенко
взяв участь у раді регіонального розвитку і дав задачі на найближчі пару років місцевим управлінцям.

Президент назвав дату об’єднавчого собору, який завершить процедуру створення Автокефальної церкви

опубліковано 5 груд. 2018 р., 05:40 Інформаційно-довідковий центр

   Президент Петро Порошенко повідомив, що об’єднавчий Собор, де буде проголошено про створення автокефальної помісної православної церкви, відбудеться 15 грудня 2018 року в Софійському соборі в Києві. Вселенський Патріарх Варфоломій направив відповідні листи із запрошеннями взяти участь у цьому Соборі ієрархам УПЦ Київського Патріархату, УАПЦ та ієрархам УПЦ Московського Патріархату.

  Про це Глава держави заявив під час виступу на Форумі місцевого самоврядування.
   «Хочу розпочати свій виступ з оголошення важливої новини, яка нібито далека від теми місцевого самоврядування, але є важливою для всієї країни. І – довгоочікуваною. Радий оприлюднити дату об’єднавчого Собору, який має проголосити створення автокефальної помісної православної церкви в Україні. Цей Собор затвердить її статут, нашої нової церкви. Цей Собор обере Предстоятеля. Отже, собор відбудеться 15 грудня 2018 року в Святій Софії, яка протягом століть була центром українського релігійного життя», - сказав Петро Порошенко.

   Глава держави повідомив, що Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій поінформував, що вже підписав відповідні листи із запрошеннями ієрархам УПЦ Київського Патріархату, УАПЦ та ієрархам УПЦ Московського Патріархату взяти участь у цій надзвичайно важливій, історичній події.

   Президент нагадав історію приходу християнства на українську землю та всі спроби утворити українську церкву та перепони на цьому шляху. «1030 років тому ми охрестилися. І святий рівноапостольний князь Володимир, охрестив і заснував церкву 1030 років тому. 332 роки тому Москва анексувала київську митрополію. Сто років тому, як влада УНР вперше поставила на порядок денний питання про автокефалію. Але в той час не втримала державність. 27 років тому одразу ж з відновленням незалежності поновилася боротьба українців за власну церкву, незалежну від Кремля», - зазначив він.

   Петро Порошенко додав, що чотири з половиною роки тому ми активізували діалог з Вселенським престолом і маємо тепер три фундаментальних рішення. «По-перше, Вселенський Патріарх та Синод відкинули претензії РПЦ на Україну як нібито канонічну територію РПЦ. Друге – вони прийняли і підтвердили рішення надати автокефалію, тобто незалежність православній церкві України. І третє, вони підготували Томос», - зазначив Глава держави.

   Він зауважив, що ще рік тому половина українців не знала, що таке Томос, а зараз кожен українець, не залежно від того, до якої церкви він ходить, знає і прагне отримати грамоту, яка цю незалежність нашої церкви підтверджує.

   Президент також додав, що держава і влада зробили все, що могли і зобов’язані були робити для того, щоб цей день відбувся. Вселенський Патріарх Варфоломій зробив все, що міг, попри погрози і недружні дії з боку Росії. «Тепер колосальна відповідальність лягає на ієрархів українських церков – в мирі, злагоді, в дусі християнської любові та патріотизму провести Собор, обрати Предстоятеля, який поїде до Константинополя – Стамбулу і отримає Томос», - сказав він.

   Петро Порошенко наголосив, що Томос недарма порівнюють із Актом проголошення незалежності нашої держави: «І це абсолютно справедливе порівняння. Здобуття автокефалії – питання державотворення, яке виходить далеко за рамки церковного життя».
  

Видео YouTube


Видео YouTube


В КОДА буде створено ініціативну групу з питань реабілітації учасників АТО

опубліковано 5 груд. 2018 р., 05:08 Інформаційно-довідковий центр

   Олександр Терещук провів робочу нараду із учасниками АТО, родинами загиблих та поранених бійців і представниками громадських організацій. В ході зустрічі було обговорено соціальні проблеми учасників бойових дій, які захищали Незалежність та Суверенітет України на сході.

   Зокрема, активісти звернулись до очільника Київщини з проханням взяти під опіку обласної адміністрації дітей учасників АТО, які втратили обох батьків, а також дітей-інвалідів першої групи. Також на зустрічі підіймались питання надання землі та покращення житлових умов військовослужбовцям і родинам загиблих, забезпечення пільгового проїзду в транспорті та медично-психологічної реабілітації бійців. Так, представники громадських об’єднань звернулись до очільника області з пропозицією створення обласного лікувально-реабілітаційного центру для учасників АТО та їхніх сімей. Олександр Терещук надав доручення щодо утворення ініціативної групи з цього питання.

  «В Україні триває війна, ми фактично перебуваємо у воєнному стані, тому питання соціального захисту наших воїнів – одне з найприорітетніших в моїй роботі. Я відкритий для вас і сприятиму вирішенню всіх болючих питань», – наголосив голова Київської державної адміністрації.

   В ході засідання відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» було урочисто нагороджено волонтерів Київської області, які добровільно забезпечували проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, зокрема тих, хто здійснював волонтерську діяльність, перебуваючи безпосередньо в зоні бойових дій. 

Я маю право!

опубліковано 5 груд. 2018 р., 03:19 Інформаційно-довідковий центр

   

   Новий інформер телепрограми "Я МАЮ ПРАВО!" присвячено соціальному захисту військовослужбовців.
   Відповідно до українського законодавства, військовослужбовці мають право на пільги, грошову і правову допомогу та інші соціальні гарантії.
   З відеоролику ви отримаєте інформацію щодо того:
🔰 хто є ветеранами війни і прирівняними до них особами,
🔰 хто має право отримати грошові виплати по інвалідності чи частковій втраті працездатності ;
🔰 яким є розмір грошової допомоги.

   Я МАЮ ПРАВО

Видео YouTube


Як отримати субсидію і у кого мають право її забрати? Консультує Міністр юстиції

опубліковано 5 груд. 2018 р., 03:09 Інформаційно-довідковий центр

   Вітаю Вас пане Міністре! Поясність, будь ласка, чи зможуть ті, хто ще не отримав субсидію її отримати і у кого мають право її забрати.
Роман Дергач
   Що таке субсидія?
   Житлова субсидія надається: на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, житлово-комунальних послуг, а також витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив; на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива один раз на рік.
   Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою громадянам - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.
   Житлова субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.
   Якщо для опалення житлового приміщення (будинку) одночасно використовується теплова енергія та/або природний газ, та/або електрична енергія, соціальні нормативи для опалення (теплопостачання) приміщення (будинку) під час розрахунку житлової субсидії застосовуються тільки на одну комунальну послугу.

   Хто має право на субсидію?
   Право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, що проживають у житлових приміщеннях (будинках):
   • Один із членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку).
   • Один із членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі договору найму (оренди) житла у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
   • Індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію у разі, коли їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
   • Неповнолітні, які залишились без батьківської опіки за заявою опікуна (піклувальника).

   Куди звернутися, щоб отримати субсидію?
   Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.
   У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

   Які умови призначення субсидії?
   Житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.
   Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства (крім доходів батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, та доходів одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною у разі, коли батьки розлучені).
   У разі коли у складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства є меншою за кількість членів домогосподарства, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), за рішенням комісії соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховуються на фактично проживаючих зареєстрованих за даною адресою членів домогосподарства.
   За рішенням комісії доходи членів домогосподарства, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично за даною адресою не проживають, в сукупний дохід домогосподарства не враховуються.
   Рішення комісії приймаються на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

   Які документи потрібні для отримання субсидії?
   • Заява про призначення житлової субсидії та декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
   • Довідки про доходи (у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру).
   • Договір найму (оренди) житла (за наявності).
Документи можуть бути надані поштою, у електронній формі через сайт Мінсоцполітики (https://subsidii.mlsp.gov.ua/), особисто.

   Чи довго чекати відповіді, і як довго діє субсидія?
   Рішення про призначення субсидії, відмову або подання документів на розгляд комісії приймається протягом 10 днів після подання заяви та отримання відомостей щодо доходів заявника, складу зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб, забезпеченості громадян житловою площею та комунальними послугами тощо.
   Субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, і розраховується:
   • на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
   • на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.
   
   В яких випадках надання субсидії можуть припинити?
   • За поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об’єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли:
   - домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг) внаслідок того, що громадянин має заборгованість із сплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, встановлену йому під час призначення житлової субсидії і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день припинення надання такої послуги (послуг);
   - громадянин має заборгованість із сплати обов'язкової частки платежу за внесками за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, а також за житлово-комунальні послуги, обов'язкової частки внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, встановлену йому під час призначення житлової субсидії і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день внесення подання об'єднанням;
   - у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;
   - громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини, зазначені у пункті 16 цього Положення, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення;
   - під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення житлової субсидії, які вплинули на право призначення житлової субсидії або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії.
   • За рішенням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у разі, коли:
   - виникли обставини, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок), іншу місцевість, у разі смерті одинокої особи;
   - громадянин, якому призначено житлову субсидію, звернувся із заявою про припинення її надання.
   Поновлення надання житлової субсидії протягом сезону її призначення можливе з місяця, наступного за місяцем, в якому надійшло повідомлення про відновлення надання житлово-комунальної послуги (послуг), сплату заборгованості за житлово-комунальну послугу (послуги), оплату витрат на управління багатоквартирним будинком.

   Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?
   Центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту, є Міністерство соціальної політики України.
   Міністерство соціальної політики України знаходиться за адресою: вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ, 01601.
Окрім того, необхідну консультацію Ви можете отримати за телефоном гарячої лінії
системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.

Україна залучила всі засоби для боротьби за звільнення полонених Росією моряків

опубліковано 4 груд. 2018 р., 00:01 Інформаційно-довідковий центр

   Україна залучила всі засоби для боротьби за звільнення полонених Росією моряків і вже має першу реакцію: Європейський суд з прав людини невідкладно розглянув справу і зобов'язав Москву негайно дати відповідь про захоплення, юридичні підстави їхнього утримання, стан здоров'я і місцезнаходження українських військових. Про це заявив Президент під час виступу на форумі, присвяченому сімдесятій річниці проголошення Декларації ООН про права людини.

   Сьогодні волонтери з Криму прибули до Москви, куди російські силовики без попередження вивезли військовополонених. Українським морякам передали зібрані для них кримчанами речі - одяг, взуття, їжу - і гроші, які збирали на материку і на півострові небайдужі українці та кримські татари. Президент повідомив - на запит ЄСПЛ Росія має відповісти сьогодні і висловив сподівання, що знущання над заручниками припиняться. І заявив - Україна продовжуватиме боротися і за те, щоб РФ відповіла за інші свої злочини, скоєні на українській землі.

   Президент також підкреслив - Україна все ще готується до масштабного нападу Росії. Дані розвідки свідчать про багаторазове збільшення військової техніки РФ на кордоні. Нині вже створені штаби тероборони, Збройні Сили у режимі готовності. Проте, сам режим воєнного стану, нагадав Петро Порошенко, буде мінімально помітним цивільному населенню і носить превентивний характер - дає армії перевірити свої сили, знайти слабкі місця, переозброїтися і підготуватися до можливого нападу.

Видео YouTube


 

Звернення Президента України до 27-ї річниці референдуму за Незалежність України

опубліковано 3 груд. 2018 р., 00:06 Інформаційно-довідковий центр

Видео YouTube

Президент провів засідання з питань оборони країни

опубліковано 2 груд. 2018 р., 23:54 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 3 груд. 2018 р., 00:08 ]

   Майже тиждень в режимі воєнного стану - Президент зібрав в операційному центрі на Банковій - всіх, хто відповідає за оборону: на морі, на суші, на кордоні і на міжнародному полі. Прикордонники посилюють кордони, військові - перевіряють свої резерви, поліція - слідкує, щоб не було провокацій. Міністри і голови держслужб прояснили, що вже змінилося у зв'язку з підготовкою країни до відкритої воєнної агресії Росії і чого чекати далі.

   Армія в дії - в режимі воєнного стану основні карти в руках Міністерства оборони. Глава відомства звітує: за тиждень встигли створити оперативну групу усіх міністерств. Вона в разі нападу швидко вирішуватиме питання постачання військовим техніки, озброєння, одягу і харчів. Вже розгорнули і пункти управління, а також створили координаційний центр, який зв'язуватиме виконавчу владу з військовим командуванням.

   Справжня битва нині розвернулася на інформаційному полі, заявив Президент. Усьому воєнному кабінету дав особливе завдання - якомога активніше розповсюджувати правду про події на Азовському морі.

   Глава Генерального штабу підкреслив - Україна має підтверджені розшифровки переговорів українських моряків з російською стороною. Згідно даних, які озвучив Віктор Муженко, катер “Бердянськ” здійснив запит до Керчі за чотири години до початку переходу і навіть пропонував взяти на борт лоцмана для проведення навігації згідно правил судноплавства.

   Ці записи а також оприлюднені службою безпеки переговори військових пілотів Росії, які підтверджують, що українські кораблі обстрілювали не лише з моря, а й з повітря, також взяли як докази і направили великий документ до Міжнародного суду в Гаазі. Про це повідомив міністр закордонних справ. Особлива увага світу, підкреслив Павло Клімкін, прикута до долі захоплених українських моряків. Україна та її міжнародні партнери визначили їхній статус як військовополонені. Відтак, запроторивши їх за грати, Росія порушила черговий міжнародний закон - Женевську конвенцію.

   Президент доручив особисто Міністру оборони проконтролювати, аби українські моряки були забезпечені грошима, їжею і правовою допомогою. А губернаторам усіх областей - наказав тримати зв'язок з родинами бранців і реагувати на їхні запити і потреби. Сьогодні стало відомо, що полонених військових російська влада без попередження і зв’язку з консулами вивозить до московської в'язниці “Лефортово”, де вже раніше перебували політичні в'язні Геннадій Афанасьєв і Олег Сенцов.


Видео YouTube


Помоліться за українського воїна - Петро Порошенко на Хмельниччині

опубліковано 2 груд. 2018 р., 23:40 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 3 груд. 2018 р., 00:09 ]

   Помоліться за українського воїна – президент на Хмельниччині приєднався до молитви військових капеланів у храмі «Всіх Святих Землі Української». Святі отці згадали загиблих і просили Бога про мир. Президент же закликав кожного українця молитися за полонених моряків і тих, кого тримають в підвалах в ОРДЛО.
   
   23 українських герої потрапили в полон до країни-агресора. І українці зараз перебувають в полоні, і в окупованому Криму – і в підвалах окупованого Донецька-Луганська, і як політичні в’язні в московських в’язницях. В мене прохання – моліться за них. Вони потребують і допомоги, і підтримки. Вони справжні українські герої. А я як Президент, і ми, як українська влада, будемо робити – підняли весь світ зараз для того, щоби повернути їх додому. Я хотів би, щоб це точно вони почули, в тому числі один з українських героїв є з Хмельниччини, наш, з Шепетівки.

                                                                                                                                                                                           Петро Порошенко, Президент України 

Видео YouTube


1-10 of 460