Новини органів влади


"Україна не дозволить Кремлю розпалити релігійну війну всередині держави!" - Петро Порошенко

опубліковано Інформаційно-довідковий центр

   Україна не дозволить Кремлю розпалити релігійну війну всередині держави - про це на столичній Софіївській площі заявив Президент. Сьогодні в Києві на спільну молитву за Єдину церкву, армію і сильну країну зібралися декілька тисяч людей. Петро Порошенко розказав, що чекає на Україну після Томосу.

   Автокефалія від Вселенського патріархату - не привід для розбрату, а навпаки, поштовх до єднання. Про це під час спільної молитви в столиці заявив Президент. Петро Порошенко підкреслив - в нову об'єднану церкву силоміць ніхто не зганятиме. А тих, хто пропонуватиме силою захоплювати майно і храми Московського патріархату, назвав провокаторами Кремля.

   Петро Порошенко, Президент України: "У нас не було, нема, і , наголошую, не буде державної церкви. І в освячену Томосом православну церкву теж ніхто нікого не “запрошуватиме” силоміць. Ще раз наголошую - це питання вільного вибору для кожного віруючого. Я гарантую, що влада поважатиме вибір тих, хто вирішить залишитися в тій церковній структурі, яка зберігає єдність з РПЦ. "

   Президент підкреслив - на очах у мільйонів українців сьогодні твориться справжня історія. Бо українська церква ніколи не мала автокефалії, наданої Константинополем і сотні років боролася за незалежність від Москви.

   Філарет, патріарх Київський і всієї Руси-України: "Отримання Автокефалії українською церквою - це епохальна перемога, яку ми отримали протягом 1030 років існування православної церкви на нашій землі. Боролись довго, жорстоко, багато хто віддав життя, а автокефалії не мали."

   Тепер же усі представники українського православ'я готуються до об'єднавчого Собору, де спільно оберуть голову Помісної Церкви. Після цього він отримає Томос з рук Вселенського патріарха.
 
   https://dropmefiles.com/n0bVl  

Звільняти Крим і Донбас українська влада буде виключно політико-дипломатичним шляхом.

опубліковано Інформаційно-довідковий центр

   Звільняти Крим і Донбас українська влада буде виключно політико-дипломатичним шляхом. Про це під час проводів призовників в Маріуполі заявив Президент Петро Порошенко.

   https://dropmefiles.com/3M8xT


Ухвалено історичне рішення про надання Томосу про автокефалію Української Помісної Православної Церкви.

опубліковано 12 жовт. 2018 р., 03:27 Інформаційно-довідковий центр

   Священний Синод ухвалив історичне рішення про надання Томосу про автокефалію Української Помісної Православної Церкви. Президент назвав це фактично ще одним актом проголошення Незалежності. Тепер православні ієрархи мають зібратися на собор і обрати голову Єдиної церкви. Після цього остаточно завершиться процес її оформлення.

   https://dropmefiles.com/WdFmc

"Більше не розкольники!" Патріарх Філарет зустрівся з українським Президентом.

опубліковано 12 жовт. 2018 р., 03:25 Інформаційно-довідковий центр

  Більше не розкольники - Патріарх Філарет, якого Священний Синод відновив в усіх правах, знявши накладену Москвою “політичну анафему”, зустрівся з українським Президентом. Потенційний кандидат на главу Помісної церкви назвав рішення про автокефалію епохальним, пояснивши, що вперше за 1030 років українська церква має повні права і напряму підпорядковується Константинополю.

  Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет подякував Президенту за допомогу в такій нелегкій справі.

  Петро Порошенко, Президент України: "Пояснення моєї активної участі в цьому процесі є розуміння, що це надзвичайно важлива частка процесу державотворення. Українська Незалежність без наявності Помісної Автокефальної Церкви, коли церква буде п'ятою колоною сусідньої країни є неповна незалежність. Це є залишок колоніального статусу. І лише той факт, що Україна зараз, саме сьогодні, 11 жовтня, я ще раз наголошую, що я впевнений, що ця дата увійде в історію України назавжди, отримала Автокефалію є завершення формування Незалежності дуже великої держави - України."

   Сам Томос зможе отримати в руки вже новий очільник Помісної Православної Церкви. Главу її мають обрати представники різних конфесій на об'єднавчому соборі вже найближчим часом. Священний Синод у Константинополі також скасував Синодальний лист 1686 року, що давав право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита. В РПЦ пообіцяли жорстку відповідь на Томос, і навіть пригрозили вийти з-під покровительства Вселенського Патріарха. Сам же Варфоломій попросив усі сторони утримуватися від помсти та захоплення церков. Президент також запевнив - про перерозподіл церковного майна не йдеться. Проте, закликав вірян бути обережними і не піддаватися на провокації Москви, яка після втрати інструменту потужного впливу може вдатися до будь-яких дестабілізаційних дій.

"Чисте небо"

опубліковано 11 жовт. 2018 р., 23:10 Інформаційно-довідковий центр

   Підводка Натівські літаки в українському небі - сьогодні на Хмельниччині літали понад п'ятдесят крилатих бойових машин. Серед них - і українська авіація. Навчання “Чисте небо” цьогоріч відвідав Президент. Похвалився - українські пілоти отримали найвищі оцінки колег.

ЗКТ В українському небі - півсотні військових літаків. В тому числі відомий на весь світ F15 Повітряних сил США. Американський тактичний винищувач, українські СУ і Міги та інші літаки - кілька годин крило до крила відпрацьовували складні зв'язки на координацію. Мета - підвищення рівня взаємосумісності для майбутніх спільних операцій сил НАТО.

   Президент України Петро Порошенко: "Уявіть собі, це найбільше навчання, яке ми маємо за останні 4 роки. В ньому задіяно понад 50 літаків з восьми країн-членів НАТО. І наші літаки - українських Повітряних Сил. 5 років тому українські літаки іржавіли на землі, а військові льотчики забули, що таке небо. І от сьогодні кожен з вас мав можливість переконатися в професійній майстерності українських пілотів, воїнів. Надскладні завдання виконують на рівних зі своїми іноземними колегами."

   Цьогоріч у “Чистому небі” взяли участь дев'ять країн - Бельгія, Великобританія, Данія, Естонія, Нідерланди, Польща, Румунія, США та Україна. Усі колеги по польотам - вже в складі Північно-Атлантичного Альянсу. Президент похвалився - майстерність українських пілотів натівці оцінили на вищий бал.

   Петро Порошенко за нагодою поспілкувався із американськими генералами, а також потиснув руку тим українським військовим, з ким кілька разів зустрічалися на лінії зіткнення.

   Президент підкреслив, що значні досягнення не лише в української авіації: вже сформовані тридцять дев’ять бойових бригад, низка військових частин оперативного, тилового і технічного забезпечення. На потенційно загрозливих напрямках же створили угрупування сил, готових відбити агресію не лише зі сходу, а в тому числі й з кримського напрямку, з Придністров’я та півночі. Також збільшили авіаційний парк та бойовий склад зенітних ракетних військ, що дозволило посилити протиповітряну оборону держави.

Президент України зустрівся з новообраними членами Центрвиборчкому

опубліковано 9 жовт. 2018 р., 01:38 Інформаційно-довідковий центр

   Росія атакуватиме українські вибори, Україна - протидіятиме. Президент зустрівся з новообраними членами Центрвиборчкому і розповів їм про виклики на майбутні виборчі кампанії. На Україну їх чекає аж три поспіль - президентська, парламентська та міська.

   Президент привітав новообраних членів Центрвиборчкому. Саме від їхнього професіоналізму і чесності, підкреслив Глава держави, залежить те, як світ сприйматиме результати майбутніх виборів. А кампаній на Україну чекає аж три поспіль. Тому робота буде важкою і напруженою. Проте, саме прозорі вибори, за словами Петра Порошенка, ще раз покажуть міжнародним партнерам, що навіть в умовах війни Україна не обмежує прав своїх громадян.

    Петро Порошенко: "Я впевнений, що майбутні вибори будуть дуже висококонкурентними, що, власне кажучи, ми і добивалися. Чесність, прозорість, рівність можливостей щодо участі в виборчих процесах. Повна відповідність міжнародним європейським стандартам накладають на членів Центральної виборчої комісії додаткову відповідальність. Чому? Це перші вибори, які будуть відбуватися після підписання угоди про Асоціацію, після її ратифікації, де зазначені відповідні норми, які гарантують суто європейські принципи захисту волевиявлення громадян…"

   Проте, самі кампанії будуть важкими, зауважив Петро Порошенко, адже Росія зацікавлена у зриві процесу.

   Допомагати із кібербезпекою на виборах Україні будуть іноземні партнери, які вже стикалися із різними формами втручання Росії. В тому числі, із так званими ботофермами і хакерськими зламами систем.

   https://dropmefiles.com/TWfLG

Одеси до Варни - за три години

опубліковано 8 жовт. 2018 р., 01:48 Інформаційно-довідковий центр

   Транскордонний міжнародний маршрут, що з'єднає Україну і Болгарію - амбітний проект, який вже реалізовується українською владою. Президент особисто сідає за кермо і перевіряє якість дорожнього полотна. Разом зі своїм другом і партнером - прем'єр-міністром Болгарії обговорюють, наскільки міцнішими і продуктивнішими стануть двосторонні відносини після запуску транспортного коридору.

   Товарообіг між країнами лише цьогоріч зріс майже на половину. Після відкриття мостового переходу - ці цифри лише зростатимуть. Згодом транспортний маршрут з'єднає Україну також з Румунією і Туреччиною. Автодорога Одеса-Рені має протяжність майже 290 кілометрів. До кінця вісімнадцятого року планують полагодити полотно ще майже на сотні кілометрів шляху.

Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто віддав життя за мир, демократію і свободу українського народу – Президент на відкритті Меморіалу Слави в Болграді

опубліковано 8 жовт. 2018 р., 01:41 Інформаційно-довідковий центр

   Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Одеської області, в місті Болград взяв участь в церемонії відкриття оновленого Меморіалу Слави – пам’ятника учасникам бойових дій. Пам’ятник споруджено для увічнення пам’яті загиблих воїнів у Другій світовій війні та в зоні проведення антитерористичної операції на сході України.

   «Гідне та щасливе майбутнє можливо збудувати тільки за умови збереження глибокої пам'яті про героїв, які віддали своє життя за нашу свободу, захищаючи українську землю, захищаючи нашу волю, нашу демократію, нашу державу, нашу незалежність», - сказав Президент на урочистій церемонії.

   «Коли б вони не жили і з ким би не боролися – з нацистами чи східною ордою – для нас головне, що вони билися за нашу рідну землю, за свої родини», - додав Петро Порошенко та підкреслив, що такі меморіали будуються і будуть будуватися на знак поваги і великої вдячності нашим героям.

   «Я сприймаю як велику честь, як Президент і як Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України, право урочисто відкрити після реконструкції визначне місце для всіх містян – оновлений болградський Меморіал Слави», - сказав Президент. Він підкреслив, що «тут переплітаються і пам'ять про героїв, що визволяли нашу землю під час Другої світової війни, і пам’ять про тих, хто поліг за Вітчизну у війні, яку проти нас розв’язала Росія».

   При цьому Петро Порошенко зауважив, що нині кремлівська пропаганда намагається нав’язати думку, що «Росія, мовляв, окупувала нашу землю для нібито захисту російськомовного населення України». «Яке лукавство. Але чому ж тоді від дій Росії найбільше постраждав наш значною мірою російськомовний схід України? Ні, дорогі земляки, це війна Росії проти нашої держави – проти України і її громадян, якою б мовою, українською, болгарською, румунською чи російською, гагаузькою, або будь-якою іншою мовою не говорили наші громадяни. Це війна Росії проти усіх нас», - зазначив Глава держави.

   Президент особливо засвідчив повагу всім учасникам Другої світової війни. «На жаль, ветеранів тієї страшної війни з кожним роком все менше. Вік дає про себе знати. Так сьогодні, на жаль, за станом здоров’я у відкритті Меморіалу Слави, всупереч нашим очікуванням, не змогли взяти участь ветерани Юрій Якович Момін та Іван Васильович Коцюк. Давайте побажаємо їм многая літа», - сказав Петро Порошенко, а усі присутні підтримали оплесками його побажання ветеранам.

   Президент також подякував болградцям за мужність у захисті нашої країни від російської агресії та повідомив, що на сьогоднішній день 180 жителів Болградського району брали участь в АТО. Четверо з них героїчно загинули захищаючи рідну Україну. Присутні вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

   Верховний Головнокомандувач ЗСУ привітав також воїнів 88-го окремого десантно-штурмового батальйону та нагадав як у День незалежності 24 серпня 2017 року, вручив Бойовий прапор 88-му окремому ДШБ. «Ми високо цінуємо вашу участь у бойових діях на Луганщині та Донеччині. Так само цінуємо і подвиг старших поколінь. Нехай цей Меморіал стане свідченням того, що Україна завжди пам’ятатиме тих, хто віддав своє життя, захищаючи мир, свободу, волю, демократію українського народу», - підсумував Глава держави.

   https://dropmefiles.com/gkF85

Президент напередодні професійного свята зустрівся з освітянами країни

опубліковано 4 жовт. 2018 р., 22:51 Інформаційно-довідковий центр

   Ключ від європейського майбутнього – не лише в реформах економічних і політичних. Нова, процвітаюча Україна, починається з нового підходу до освіти. Президент напередодні професійного свята зустрівся з освітянами з усієї країни.

https://dropmefiles.com/VYczM

Ризик отруєння від вживання дикорослих грибів

опубліковано 3 жовт. 2018 р., 04:20 Інформаційно-довідковий центр

   «Грибні сезони» щороку приносять у своїх кошиках не лише щедрі дарунки лісу, а й дедалі більшу тривогу, біль і біду. Треба зазначити, що інколи навіть їстівні гриби можуть стати причиною отруєння.

   Так, лише в Київській області з середини вересня, коли розпочато «грибний сезон», зафіксовано 2 випадки отруєння грибами, зокрема дитини.

   Це буває у тих випадках, коли вживають гриби старі, перезрілі або після тривалого зберігання. Також, в деяких видах їстівних грибів, які належать до найбільш цінних (білому, лисичках тощо), містяться отруйні нетермостійкі речовини, які при варінні грибів руйнуються. Вживання недоварених або недосмажених грибів може викликати розлади травлення.

  До цього часу не існує науково обґрунтованих - простих, швидких та надійних методів визначення отруйності чи їстівності грибів.

  Є лише один достовірний шлях попередження грибних отруєнь – розрізняння їстівних від отруйних грибів за їх зовнішніми ознаками.

   Для того щоб уникнути отруєння існують певні умови, а саме:
   1. Якщо Ви відмовились від споживання дикорослих грибів, як від продукту взагалі і споживаєте штучно вирощені печериці, гливи, що купуєте в магазинах, то отруєння виключається.
   2. Якщо Ви не можете відмовитись від цього продукту, то набагато безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.
   3. Якщо Ви все ж таки відправились до лісу на „тихе полювання”, необхідно знати наступне:
   – ніколи не збирайте грибів, яких не знаєте;
   – якщо гриб викликає хоч найменший сумнів, краще його позбутися;
   – намагайтесь шукати і збирати губчасті гриби:білі, бабки, моховики тощо;
   – якщо Ви зібрали гриби і принесли їх додому, ретельно перевірте кожен гриб перед тим, як починати готувати страву або робити заготовки;
   – перед приготуванням страв з грибів їх необхідно ретельно промити, а перед сушінням обтерти вологою тканиною;
   – не вживайте сирих грибів;
   – перед приготуванням будь - якої страви гриби необхідно відварити у підсоленій воді протягом 10 - 15 хвилин;
   – готові страви з грибів необхідно зберігати на холоді, бажано не більше 24 годин в емальованому посуді;
   – не давайте грибів малолітнім дітям;
   – ніколи не застосовуйте «домашні» методи визначення отруйності грибів (такі як всім відомі, з використанням цибулини або срібних ложок), вони, окрім помилок, нічого не дають.
   4. Якщо отруєння все ж таки виникло або Ви його підозрюєте:
   – негайно промийте шлунок слабким соляним розчином;
   – незважаючи на тимчасове полегшення Вашого стану негайно зверніться до найближчої лікувальної установи.

Бажаємо всім здоров’я та вживання грибів без ризику для себе та своєї родини!


1-10 of 425