Новини органів влади


Педагогічна рада працівників системи освіти Київщини  «Нова українська школа – територія успіху  ОК».

опубліковано 16 квіт. 2019 р., 00:38 Інформаційно-довідковий центр

   17 - 18 квітня 2019 року відбудеться педагогічна рада працівників системи освіти Київщини «Нова українська школа – територія успіху».
   До участі в засіданні педагогічної ради запрошено голову Київської обласної державної адміністрації О. Терещука.
   На засіданні розглядатиметься стан реалізації першочергових дій з упровадження концептуальних засад нової української школи, визначених у хартії міжнародного саміту «Стратегічне партнерство: Освіта. Наука. Влада», та Регіональної стратегії дій з охорони дитинства на 2019 рік, розробленої до Року дитини в Київській області.
   Зміст і формат. Програма заходу розрахована на два дні:
   17 квітня на базі закладів освіти області пройдуть 16 брейнстормінгів.
   18 квітня в м. Білій Церкві (вул. Ярослава Мудрого, 19/1, кінотеатр імені О. Довженка) відбудеться пленарне засідання педагогічної ради.
   
   Організатори заходу: Київська обласна державна адміністрація; департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.
   
   Учасники:
   керівники місцевих органів управління освітою;
   керівники закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти області;
   керівники закладів освіти обласної комунальної власності;
   представники батьківської громадськості, батьківської ради Київської області з інклюзивної освіти;
   члени президії Київського обласного територіального відділення Малої академії наук України;
   представники наукових та освітніх установ України – партнери департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.
   
   Усього в заходах візьмуть участь понад 5 тисяч осіб.

В КОДА запрацювала «гаряча лінія» з питань захисту прав інвесторів та підприємців

опубліковано 2 квіт. 2019 р., 03:14 Інформаційно-довідковий центр

   В Обласній державній адміністрації запрацювала «гаряча лінія» Офісу захисту прав інвесторів та підприємців Київської області. Офіс прийматиме звернення від представників бізнесу щодо фактів тиску, зловживань чи бездіяльності з боку посадових осіб обласних або районних органів влади.

   Щоб отримати кваліфіковану правову допомогу звертайтесь за тел. 044 286-87-57 «Гаряча лінія» працює з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 18:00. Також свої скарги Ви можете надіслати за електронною адресою zahystprav_koda@ukr.net

   Нагадаємо, Офіс захисту прав інвесторів та підприємців Київської області було створено за ініціативи голови КОДА Олександра Терещука з метою покращення комунікації поміж представниками обласної влади та бізнесу. 

Тисячі українців у столиці в день тиші молилися за мир та єдність України.

опубліковано 31 бер. 2019 р., 23:28 Інформаційно-довідковий центр

    Тисячі українців у столиці в день тиші молилися за мир та єдність України. На Володимирській гірці зібралися представники більшості церков, і усі разом – просили Бога зберегти країну, допомогти українцям боронити свою незалежність. Молитву проголосив митрополит Київський та всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній. Також молитви проголосили предстоятелі та представники церков і релігійних організацій. Президент зізнався – молився за те, щоби день виборів пройшов мирно, а саме голосування – чесно і прозоро.

 

УВАГА! ЗАПРОШУЄМО ВЗЯТИ УЧАСТЬ У РОЗРОБЦІ ПРОЕКТУ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА ПЕРІОД 2021-2027 РОКИ

опубліковано 28 бер. 2019 р., 06:41 Інформаційно-довідковий центр

Розробка проектів Стратегії розвитку Київської області

на період 2021-2027 роки та

Плану заходів з її реалізації у 2021-2023 роках

 

Запрошуємо зацікавлених суб′єктів регіонального розвитку 

представників райдержадміністрацій, міськвиконкомів (міст обласного значення), об′єднаних територіальних громад, органів місцевого самоврядування, агенцій регіонального розвитку, об′єднань підприємців, асоціацій органів місцевого самоврядування, молодіжних, волонтерських та інших громадських організацій, закладів вищої освіти, наукових та науково-дослідних установ, а також суб′єктів підприємництва  взяти участь у розробці проектів Стратегії розвитку Київської  області на період 2021-2027 роки (далі – Стратегія) та Плану заходів з її реалізації у 2021-2023 роках (далі – План заходів) і надати до 22 березня 2019 року департаменту економічного розвитку і торгівлі обласної державної адміністрації пропозиції щодо кандидатури до складу робочої групи з їх розробки, заповнивши форму за посиланням ФОРМА пропозицій щодо кандидатур до складу робочої групи з розробки проекту Стратегії  розвитку Київської  області на період 2021-2027 роки ( https://goo.gl/forms/PmkvB1VzRsSso68u1)

Процес розробки Стратегії та Плану заходів потребує визначення ключових пріоритетів, що роблять область унікальною, формування стратегічних та оперативних цілей, досягнення яких дозволить забезпечити інноваційний розвиток економіки регіону на засадах smart-спеціалізації.

Ваші пропозиції до проекту Стратегії дозволять конкретизувати її стратегічні і оперативні цілі, а також визначити пріоритетні завдання, відповідно до яких будуть подаватися проектні ідеї до Плану заходів і формуватися проекти регіонального розвитку.

У подальшому фінансування зазначених проектів передбачається здійснювати за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку, субвенцій з державного бюджету, обласних та місцевих цільових програм, вітчизняних та іноземних інвестицій, міжнародної технічної допомоги та міжнародних фінансових організацій. 

Діяльність робочої групи з розробки Стратегії та плану заходів буде базуватися на опрацюванні пропозицій, які просимо надсилати до департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської облдержадміністрації не пізніше 08 квітня 2019 року за формою, що додається, на електронну адресу ekon_koda@ukr.net з темою “Пропозиції до проекту Стратегії – 2027”.

При КОДА створено Офіс захисту прав інвесторів та підприємців Київщини

опубліковано 20 бер. 2019 р., 05:42 Інформаційно-довідковий центр

   В Київській облдержадміністрації відбулось засідання Круглого столу «Захист прав інвесторів, підприємців та співробітництво з міжнародними інституціями» під головуванням Олександра Терещука. Участь у заході взяли Президент Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine), представники іноземного та вітчизняного бізнесу, фінансових установ та дипломатичного корпусу.
   Під час круглого столу обговорювались шляхи її вирішення проблеми захисту прав інвесторів та підприємців в області. Також було підписано меморандум про співпрацю між Київською ОДА та ICC Ukraine.
   В рамках заходу презентовано ініціативу голови КОДА – Офіс захисту прав інвесторів та підприємців Київської області, який створено з метою покращення комунікації поміж представниками обласної влади та бізнесу. Робота Офісу буде спрямована на оперативне виявлення фактів порушення законних прав інвесторів та підприємців Київської області посадовими особами.
   Офіс захисту прав інвесторів та підприємців Київської області працюватиме під особистим контролем голови КОДА Олександра Терещука та координуватиметься фахівцями-юристами. Будь-який підприємець Київщини зможе звернутися за кваліфікованою юридичною допомогою.
   Офіс прийматиме звернення від підприємців щодо фактів зловживань чи бездіяльності з боку посадових осіб обласних або районних органів влади. Звернення будуть прийматись через гарячу лінію КОДА, а безпосередній прийом буде проводитися в приміщенні Офісу захисту прав інвесторів та підприємців Київської області, який працюватиме на постійній основі.
   Всі випадки, які потребують залучення громадськості та публічного обговорення будуть обов’язково виноситись на розгляд:
   • Ради інвесторів при Київській обласній державній адміністрації;
   • Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств при Київській обласній державній адміністрації.
   «Бізнес на Київщині має почуватися захищеним. Бізнес – це опора нашої Держави. Тому обласна державна адміністрація має стати підтримкою для підприємців, а не бюрократичною перепоною.
   Чи це голова районної адміністрації створює штучні перешкоди для бізнесу, чи податковий інспектор або працівник апарату КОДА – відповідатимуть усі без винятку! Виключень не буде!
   Підприємці Київщини мають спокійно та впевнено працювати. А наше завдання, як влади, створити комфортний інвестиційний клімат та сприятливі умови для розвитку бізнесу», – наголосив очільник КОДА Олександр Терещук.

Ми ініціюємо зараз комплексний міжнародний аудит концерну «Укроборонпром» - Президент

опубліковано 11 бер. 2019 р., 01:27 Інформаційно-довідковий центр   Україна ініціює міжнародну комплексну перевірку діяльності державного концерну «Укроборонпром». Про це Президент Петро Порошенко повідомив на засідання Ради національної безпеки і оборони.
   «Ми ініціюємо зараз, відповідно до закону про національну безпеку, комплексний міжнародний аудит концерну «Укроборонпром». Комплексну ревізію усіх контрактів», - заявив Глава держави.
   «Це має бути абсолютно прозоро, забезпечувати повну довіру, в тому числі і з боку українського суспільства. Забезпечити нашим міжнародним партнерам ту інформацію, яка дозволить нам налагодити або поглибити наше співробітництво, продемонструвати повну відкритість і прозорість у питаннях реформування концерну», - додав Петро Порошенко, зауваживши, що це має забезпечити у тому числі Уряд.
  Також Президент запропонував розширити наглядову раду концерну. «Я пропоную негайно вирішити питання щодо розширення складу Наглядової ради концерну за рахунок міжнародних фахівців з країн-партнерів, які є членами НАТО. Нам, з урахуванням нашої подальшої інтеграції в НАТО, від наших партнерів нема чого ховати. І це пришвидшить досягнення підприємствами «Укроборонпрому» стандартів, необхідних для нашого вступу в Північноатлантичний альянс – в НАТО», - підкреслив Глава держави.
   «Ще раз наголошую, що це є кроком по виконанню закону «Про національну безпеку України». Аудит «Укроборонпрому», оцінка його корпоративного управління, оновлення наглядової ради, контроль і прозорість державного оборонного замовлення – все це дозволить допомогти концерну трансформуватися і не втратити довіру партнерів, довіру інвесторів, довіру громадян», - наголосив Петро Порошенко.

Президент: Україна стане енергетично незалежною. Ми будемо постачати електроенергію власного виробництва до Європи

опубліковано 6 бер. 2019 р., 04:50 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 6 бер. 2019 р., 04:51 ]


   Президент Петро Порошенко переконаний, що Україна стане енергетично незалежною державою та постачатиме вироблену електроенергію на найпотужніший ринок світу – ринок Європейського Союзу. Про це Глава держави сказав під час участі у запуску перших вітрових турбін Приморської вітроелектростанції в ході робочої поїздки до Запорізької області.
   «Відбуваються такі події як сьогодні. Ми відкриваємо нову вітрову електростанцію, на нових відновлюваних джерелах енергії і нам не потрібен газ. І це назавжди», - підкреслив Глава держави.
   Водночас Президент зазначив, що потребує вирішення питання постачання виробленої енергії: «Враховуючи атомні потужності, враховуючи промисловий потенціал, враховуючи потужності відновлюваної електроенергетики, нам більше стільки електроенергії не потрібно».
   Президент зазначив, що Україна і досі є членом енергетичного об’єднання, яке базується з часів колишнього Радянського Союзу. «Ми маємо єдину енергетичну систему з Росією. І це не правильно. Ми маємо прокласти лінії електропередачі в Європу. Бо там найпотужніший ринок», - підкреслив Петро Порошенко.
   «Електроенергія, яка виробляється тут і зараз буде продаватися в Європі. Це називається енергетичний безвіз», - зазначив Глава держави.
   «Енергетичний безвіз і постачання електроенергії на найпотужніший ринок світу – це нові валютні надходження, укріплення національної валюти і збільшення енергетичної незалежності. Отже, ми мусимо добиватися енергетичної незалежності. Це наш власний шлях, яким ми вирішили йти. І на цьому шляху ми маємо переключатися на цю енергосистему», - також наголосив Президент.
   Він нагадав, що на території, яка окупована Росією – агресором, видобувалася майже половина українського вугілля. «Майже 100% «антрациту» видобувалася в Донбасі, який зараз окупований. І окупація мала призвести до зупинки української електроенергетики, мала задушити українську економіку, зупинити українські заводи і фабрики. І через відсутність вільної енергетичної потужності, і через закриття ринків для українського машинобудування, металургії, аграрного комплексу», - зазначив Президент.
   Глава держави також зазначив, що за таких умов Україна ще була зв’язана кабальними газовими угодами з РФ. Крім того, щорічно в передноворічний період з боку Росії лунали звинувачення у крадіжках газу Україною з тим, щоб змусити нас щороку підписувати нові угоди з підвищеною ціною на газ. «Так було у 2009 році, коли була підписана злочинна газова угода, за якою Україна зобов’язалася підписувати 52 млрд кубічних метрів газу. Причому 42 млрд куб. метрів з цих 52 млрд куб метрів – це принцип «бери або плати», - зазначив Петро Порошенко. Він додав, що за цим принципом Україна зобов’язана була платити за весь цей газ, незалежно від того чи споживала вона його чи ні.
   При цьому Президент зазначив, що у 2017 році Україна спожила лише 14 млрд куб метрів газу, а в 2018 році – 10,5 млрд куб. метрів газу. «А скільки буде (споживати імпортного газу – ред.) через два роки? Якщо все буде добре, якщо ми не помилимось, якщо ми не зупинимось, якщо ми будемо продовжувати наш ефективний поступ вперед – буде нуль. Україна стане повністю енергетично незалежною», - переконаний Петро Порошенко.

Глава держави: Монетизація субсидій і індексація пенсій – наша відповідь на фронті боротьби з бідністю

опубліковано 26 лют. 2019 р., 23:29 Інформаційно-довідковий центр

   Президент Петро Порошенко під час виступу на Раді регіонального розвитку Київщини наголосив, що монетизація субсидій і індексація пенсій є початком ефективних кроків у боротьбі з бідністю.
   «Зараз, коли ми подолали економічні наслідки російської агресії, коли відновлюється зростання і з’являються реальні можливості вирішення соціальних проблем, ми відкриваємо другий фронт. Перший фронт всім зрозумілий – Україна робить надзусилля, щоб дати відсіч російському агресору. Але є в нас ворог аж ніяк не менш небезпечний, ніж російська агресія. Знаєте ім’я цього ворога? Це є бідність. І ми сьогодні маємо відкрити фронт боротьби з бідністю», - наголосив Президент.
   «Чому саме сьогодні? Чому не раніше? Бо чотири роки ми проводили реформи, щоб створити економічний фундамент держави», - підкреслив Глава держави. Він нагадав, що вдалося забезпечити високі надходження і формування золотовалютних резервів держави, стабілізувати національну валюту, банківську систему, уповільнити інфляцію, скоротити бюджетний дефіцит. «І як наслідок сьогодні почали надходити ресурси, які дозволяють нам починати ефективні кроки по боротьбі з бідністю», - підкреслив Петро Порошенко.
   Президент нагадав, що було прийнято рішення про монетизацію субсидій, зокрема майже 215 тис. домогосподарств у Київській області отримали субсидії на сплату вартості житлово-комунальних послуг. «В цілому по Україні субсидії наразі отримують 3 мільйони 700 тисяч домогосподарств, наголошую, з яких 70% це пенсіонери», - зауважив Петро Порошенко. Глава держави підкреслив, що вже в березні громадяни отримають на руки живі гроші і самі будуть оплачувати ними комунальні послуги. В середньому субсидія складає 1600 грн. Він додав, що це є довірою до людей.
   Президент наголосив, що з 1 березня запроваджується нова практика – автоматична індексація пенсій. «Наголошую, що ще в 2017 році була визначена дата 1 березня 2019 року (з якої почнуть індексацію пенсій – ред.). Пенсії зростуть у понад 8 млн пенсіонерів. Наголошую, мова йде не про одноразову акцію, а про збільшення пенсійних виплат. Віднині така процедура буде автоматично здійснюватися щороку з урахуванням двох факторів: перша – рівень інфляції, друге – зростання середньої заробітної плати в країні», - наголосив Петро Порошенко. За його словами, поточний перерахунок пенсій склав 17% і має складати не менше 100 грн. «Але і 100 грн це не достатньо. Тому на нараді в Пенсійному Фонді я запропонував здійснити і запровадити одноразову виплату допомоги найменш захищеним і забезпеченим пенсіонерам, тим, хто отримує нижче або на рівні мінімальної пенсії», - додав Глава держави.
  За словами Президента, це буде здійснюватися за рахунок надходжень від розмитнення автомобілів на європейських номерах. «22 лютого термін (пільгового розмитнення так званих «євроблях» - ред.) завершився. Як ви думаєте скільки коштів надійшло до Пенсійного Фонду і державного бюджету від «євробляхерів»? Не два, не три, не п’ять, не сім, а 13,6 млрд грн надійшло до державного бюджету і Пенсійного фонду. І сьогодні є в нашому розпорядженні, щоб забезпечити ці виплати. Частина пішла на покриття дефіциту, левова частина – піде зараз на одноразову виплату для компенсації індексації 2015-2016 років. Загалом це складає 2410 грн. – отримає кожен пенсіонер з мінімальною виплатою додатково до своєї надбавки. Ця виплата буде здійснюватися двома рівними траншами по 1205 грн. в березні і квітні», - наголосив Глава держави.
   «Впевнений, що з року в рік ми випереджаючими темпами – так само як ми робили з мінімальною зарплатою – зараз ми так будемо робити з пенсіями. Це наша відповідь: бойові дії – на фронті, у боротьбі з бідністю – монетизація субсидій, збільшення і індексація пенсій. Зараз ми ретельно обговорюємо ще і підтримку багатодітних родин», - наголосив Президент, додавши, що сьогодні є ініціатива щодо виплати у розмірі прожиткового мінімуму на кожну третю і наступну дитину, що стимулюватиме зростання населення, підтримку родин і боротьбу з бідністю.

Росія не відмовилася від можливості досягти своїх цілей в Україні збройним шляхом – Глава держави

опубліковано 26 лют. 2019 р., 22:58 Інформаційно-довідковий центр

   Президент, Верховний Головнокомандувач ЗСУ Петро Порошенко наголошує, що загроза можливого вторгнення збройних сил Російської Федерації вглиб території Української держави залишається.
   «Росія жодним чином не відмовилася від можливості досягти своїх цілей в Україні збройним шляхом. Агресор розгортає нові військові з’єднання поблизу наших кордонів, нарощуючи потенціал для вірогідного і можливого вторгнення», - зазначив Президент, виступаючи перед керівним складом Збройних Сил України.
   Він повідомив, що «на західному стратегічному напрямку ворог продовжує формувати об’єднане стратегічне командування «Захід» у складі двох загальновійськових армій, танкової армії, армійського корпусу, армії військово-повітряних сил і ППО».
   Президент також зазначив, що «на південно-західному стратегічному напрямку Восьма загальновійськова армія здійснює безпосереднє управління двома російськими армійськими корпусами, розгорнутими на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей».
   «Ми спостерігаємо безпрецедентну мілітаризацію Чорноморського регіону. На території тимчасово окупованого Криму агресор створив потужне об’єднання військ, яке включає наземний, повітряний і морський компоненти, загальною чисельністю понад 30 тис. військових. Поблизу наших кордонів формуються та розгортаються ракетні частини, оснащені комплексами «Іскандер», - повідомив Глава держави.
   «Створення нових ударних оперативних сил на західному та південно-західному стратегічних напрямках не має нічого спільного з обороною. Ми розуміємо з вами, що ці сили призначені для військового удару. Саме до цього готується Кремль», - зазначив Президент.
   «Тому вважаю, що загроза повномасштабної війни є не декларацією, а є цілком реальною, особливо у світлі нинішніх військових приготувань противника. Підготування ведуться поблизу державного кордону України в Смоленській, Брянській, Воронезькій, Бєлгородській, Ростовській областях та в анексованому Криму», - застеріг Глава держави.
   «Але було б помилкою думати, ніби апетити Росії обмежуються тільки Україною. Її гібридна війна має на меті кардинально змінити геополітичний ландшафт усієї Європи. Інколи плани розповсюджуються і до глобальних змін. На цьому я як Президент України і Верховний Головнокомандувач ЗСУ наголосив під час свого виступу на Мюнхенській конференції з питань безпеки», - додав він.
   Президент навів приклад агресивних дій та намірів Росії, зокрема у Азово-Чорноморському регіоні, а саме нещодавнє захоплення українських військових моряків та кораблів у Керченській протоці.
   «За цих умов постійна підготовка Збройних Сил, їхнє озброєння та оснащення, стратегічні рішення, які ухвалюються у секторі безпеки, набувають особливої ваги», - підсумував Глава держави.


Президент про нових лідерів громад: Вони прийдуть в політику з досвідом реальних справ, який потрібен Україні

опубліковано 26 лют. 2019 р., 00:58 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 27 лют. 2019 р., 01:02 ]

   Президент Петро Порошенко переконаний, що децентралізація має стати своєрідним механізмом відбору і виявлення нових лідерів в Україні. Таку думку Петро Порошенко висловив під час виступу на Раді регіонального розвитку Київщини.
   «В Україні політиків багато, а от з лідерами – гірше. І ви, і я небагато знаємо людей, здатних брати відповідальність, визначати стратегічні цілі і досягати їх», - наголосив Президент.
   «Нам варто уважно придивлятися до молодих лідерів об’єднаних територіальних громад. Сьогодні ми вже констатуємо – вони постали і зросли на хвилі децентралізації. П’ять років тому їх ще ніхто не знав, а сьогодні своїми діями змінивши громаду, завтра можуть брати активну участь в змінах України», - сказав Петро Порошенко.
   «Привертають увагу багато активних волонтерів, які максимально доклалися до формування і затвердження планів розвитку. Поза сумнівами, за два-три роки цей кадровий резерв точно проявиться на загальнонаціональному рівні. Я переконаний, що молоді лідери – це якраз ті нові обличчя в політиці, яких сьогодні щиро хочуть побачити українці. Не просто тих, хто вміє гарно говорити, а хто за останні три-чотири роки на рівні громади довів свою ефективність», - додав Президент.
   «Вони прийдуть в політику не з піар-технологіями, а з досвідом реально зроблених справ. Цей досвід потрібен не лише громадам, цей досвід потрібен Україні», - підсумував Глава держави.


 


1-10 of 473