Новини органів влади


Міністерство у справах ветеранів, тимчасово-окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України інформує:

опубліковано 12 лют. 2020 р., 01:08 Інформаційно-довідковий центр   [ оновлено 13 лют. 2020 р., 02:56 ]

  
 Починаючи з 2018 року в рамках Меморандуму про співпрацю Мінветеранів тісно співпрацює з ГО "Донбас СОС".
   Одним із напрямків співробітництва є підтримка безкоштовної "гарячої лінії", яка надає консультаційні послуги інформаційного та правового характеру щодо широкого кола питань стосовно реалізації та захисту прав, свобод та інтересів громадян, постраждалих від збройної агресії Російської Федерації та тимчасової окупації окремих територій держави, в тому числі внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення, яке проживає на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей та Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
   Зокрема. телефонні консультації надаються з питань соціального та пенсійного забезпечення, перетину лінії розмежування, доступу до освітніх, медичних та житлових програм.
   Безкоштовна гаряча лінія: 0-800-309-110 ГО "Донбас СОС"

Увага!!! Міжнародна виставка продуктів харчування та напоїв "FOODEX Japan 2020"

опубліковано 11 січ. 2020 р., 04:32 Інформаційно-довідковий центр

   

   Департамент агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації повідомляє, що з 10 по 13 березня 2020 року в місті Токіо відбудеться міжнародна виставка продуктів харчування та напоїв "FOODEX Japan 2020"
   Стосовно умов та переспектив участі можна дізнатися у контактної особи за тел. +38-067-443-00-42, ел. пошта info@consultingintegrated.com

У Новий рік зі зниженими тарифами на тепло

опубліковано 26 груд. 2019 р., 06:48 Інформаційно-довідковий центр

   
   Цієї зими тепло подешевшає в середньому на 300-400 гривень. Відповідну постанову, яка дає змогу знизити вартість тарифів, ухвалив Кабінет міністрів 24 грудня за дорученням президента Володимира Зеленського.
   В уряді пояснили: таке рішення — не популізм, адже ніхто вручну не керує цінами, бо це завжди призводило до великих заборгованостей та енергозалежності від Росії.
   Кабміну вдалося зменшити вартість газу, тому відповідно повинні зменшитися й тарифи.
   Тепер усе залежатиме від того, наскільки швидко й ефективно спрацюють органи місцевого самоврядування, очільники міст та теплокомуненерго — саме вони мають переглянути платіжки за грудень. Усі необхідні інструменти місцевій владі президент й уряд надали.
   «Українці повинні відчути зміни у своїх платіжках уже зараз, а не через 3-5 років. Це не обіцянки, а реальна робота команди заради добробуту українців», — заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.
   Зниження цін на тепло, додають у Кабміні, — лише перший крок до справжньої енергонезалежності. 2020 року уряд планує утеплити тисячу будинків, які втрачають забагато тепла взимку. Це пілотний проєкт, у якому місцева влада й ОСББ повинні стати рушійною силою.
   «Питання енергоефективності — комплексне. Тому воно потребує злагодженої партнерської роботи органів місцевого самоврядування, уряду та інвесторів», — наголошують в уряді.
   Нині статутний капітал Фонду енергоефективності становить 2,7 млрд грн.
   Водночас ще є мультидонорський фонд з капіталом 100 млн євро для співфінансування проєктів Фонду. До того ж у держбюджеті на наступний рік Кабмін передбачив ще 1,6 млрд грн у статутний капітал Фонду енергоефективності, 400 млн грн – на теплі кредити та 7,5 млрд грн – у Державний фонд регіонального розвитку. У ДФРР також є частина проєктів на енергомодернізацію муніципальних будівель.
   Після такої модернізації люди отримають фактично нові відремонтовані будинки, а споживання енергії зменшиться щонайменше вдвічі. Це, своєю чергою, дасть українським сім’я змогу зекономити гроші.
   Також масштабна тепломодернізація створить значний економічній імпульс і тисячі нових робочих місць. Тому енергоефективність для України, як і для більшості європейських країн, є одним з пріоритетів.

Тарифи на тепло знизяться: Президент та Уряд знайшли дієвий механізм

   Платіжки на теплоенергію для українців здешевшають на третину. Уряд за дорученням Президента України Володимира Зеленського розробив механізм, який дасть змогу знизити тарифи на тепло вже цієї зими.
   Завдяки ухваленій 24 грудня постанові Кабміну, вже зараз теплопостачальники мають змогу перерахувати платіжки, враховуючи зниження ціни на газ. Це означає, що за грудень українці можуть отримати рахунки, в яких ціна на теплопостачання знизиться на третину. Відтак, тепло в середньому для громадян здешевшає на 300-400 грн на місяць.
   Президент та Уряд надали всі відповідні інструменти місцевій владі. У свою чергу, прем’єр-міністр Олексій Гончарук звернувся до мерів із закликом прискорити цей процес. Тож тепер усе залежить від швидкості та ефективності органів місцевого самоврядування й теплокомуненерго.
   Слід зауважити, що уряд застосував чисто ринкові принципи: йому вдалося зменшити ціну на газ, що опалює дві третини населення і відповідно впливає на суми тарифів. Тому популізму в цьому рішенні не знайти, як і жодного «ручного керування» цінами, яке завжди призводило до великих заборгованостей та енергозалежності від Росії.
   «Українці повинні відчути зміни у своїх платіжках вже зараз, а не через 3-5 років. Ми дали необхідний механізм. Тепер відповідальність — на владі на місцях», – зауважив Олексій Гончарук.
   Проте зниження цін на тепло — лише перші кроки на шляху до справжньої енергонезалежності. Щоб досягти цієї мети, потрібні спільні дії громадян, громад та уряду.
   Кабмін вже виступив з ініціативою масштабної програми енергомодернізації будинків, де вагому роль відіграватимуть громадські об’єднання у вигляді ОСББ,  місцева влада та державна підтримка з боку бюджету.
   Крім того, уряд разом із державним Фондом енергоефективності запроваджує пілотний проєкт, у якому місцева влада стане рушійною силою в модернізації будинку кожного українця.
   Статутний капітал Фонду енергоефективності становить 2,7 млрд гривень. Це без урахування мультидонорського фонду з капіталом 100 млн євро для співфінансування проєктів Фонду енергоефективності.
   Варто відзначити, що питання енергоефективності є комплексним. Тож воно потребує спільної та злагодженої роботи органів місцевого самоврядування, уряду та інвесторів.
   На 2020 рік у держбюджеті уряд вже заклав додаткові 1,6 млрд грн в статутний капітал Фонду енергоефективності, 400 млн грн на теплі кредити та 7,5 млрд грн у Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР). Крім того, там закладена частина проєктів енергоефективності з модернізації муніципальних будівель, а також програми ЄІБ та ЄБРР як допоміжна складова для утеплення муніципальних будівель.
   У перспективі також Кабмін ставить за мету разом з модернізацією будинків по кожному місту знизити споживання енергії щонайменше удвічі.
   Наслідуючи приклад європейських держав, Україна поставила в пріоритет питання енергоефективності. І воно наразі активно втілюється в життя.

Київською обласною державною адміністрацією розроблено та оприлюднено на офіційному веб-сайті облдержадміністрації проєкт Стратегії розвитку Київської області на 2021-2027 роки

опубліковано 10 груд. 2019 р., 02:18 Інформаційно-довідковий центр

   Київською обласною державною адміністрацією розроблено та оприлюднено на офіційному веб-сайті облдержадміністрації проєкт Стратегії розвитку Київської області на 2021-2027 роки (http://koda.gov.ua/-oblderzhadministratsija/konkursy-ta-ogoloshennya/ogoloshennya/povidomlennya-pro-oprilyudnennya-proiek/).
   Наразі здійснюється розроблення Плану заходів з реалізації у 2021-2023 роках Стратегії розвитку Київської області на 2021-2027 роки (далі – План заходів). Оголошено збір проектних ідей від зацікавлених суб’єктів регіонального розвитку. За результатами відбору кращі проектні ідеї у вигляді технічних завдань до проектів регіонального розвитку будуть включені до Плану заходів. Запрошуємо усіх, хто зацікавлений у розвитку Київщини – запропонувати ідеї проектів, які дозволять реалізувати стратегічні та оперативні цілі регіону.
   Форма пропозицій проєктних ідей, стратегічні, оперативні цілі та завдання до Стратегії розвитку Київської області на 2021-2027 роки розміщені на веб-сайті Київської облдержадміністрації (http://koda.gov.ua/ news/koda-ogoloshuie-zbir-proiektnikh-idey-dlya/) та департаменту економіч-ного розвитку і торгівлі https://bit.ly/2RlaT1w.
   Ідеї проєктів повинні відповідати таким основним критеріям:
   - спрямованість та досягнення суспільної вигоди (отримувачем вигод від реалізації проєкту не може бути окрема фізична або юридична особа);
   - термін реалізації проєкту – не більше 3-х років (період реалізації протягом 2021-2023 років);
   - спрямованість проєктної ідеї одного завдання Стратегії.
   Заповнені форми, наведені у додатку 1, просимо надіслати до 16.12.2019 на електронну адресу департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської облдержадміністрації strategy@econkoda.gov.ua з темою повідомлення « До плану заходів з реалізації Стратегії».


28 листопада - X Міжнародний інвестиційний форум з відновлюваної енергетики

опубліковано 22 лист. 2019 р., 02:02 Інформаційно-довідковий центр

   


   28 листопада 2019 р. у м. Києві в КВЦ «Парковий» Держенергоефективності організовує широкомасштабний ювілейний X Міжнародний інвестиційний форум з відновлюваної енергетики.


   «Чиста» енергетика – серед пріоритетів для розвитку енергонезалежної та економічно міцної України. За останні 5 років впроваджено численні «зелені» проекти, в які інвестовано близько 4 млрд євро.

   Таким чином, відновлювана енергетика займає одне із провідних місць у рейтингу залучених інвестицій в економіку країни, є екологічно безпечною для навколишнього середовища та зменшує залежність українських громад від вугілля та газу.

   Форум, що організовує Держенергоефективності під егідою Мінекоенерго за участю IRENA, стане масштабною платформою для понад 700 учасників, щоб:

   - обговорити здобутки та стратегію розвитку «чистої» енергетики в Україні у контексті світових трендів;
   - знайти відповіді на усі актуальні, гострі питання щодо подальшого впровадження «зелених» проектів.

   Теми Форуму:
   відновлювані джерела енергії: глобальні виклики та перспективи для України;
   стратегічне партнерство України та ЄС;
   основні напрями розвитку відновлюваних джерел енергії;
   успішні приклади реалізації проектів; 
   запровадження аукціонної системи;
   шляхи залучення інвестицій у «зелені» проекти.

   До участі у форумі запрошено перших осіб держави, а також заплановано виступи представників профільних міністерств, міжнародних організацій, ключових вітчизняних та закордонних гравців ринку відновлюваної енергетики.

   Програма Форуму на сайті Держенергоефективності: http://saee.gov.ua/uk/X_renewable_energy_forum

   Реєстрація учасників: 08:30-09:30.

   Офіційне відкриття: 09:30.

   Місце проведення: м. Київ, Паркова дорога 16а, КВЦ «Парковий», 3-ій поверх, конференц-зал.

   Важливо! Для участі у Форумі необхідно обов’язково зареєструватись до
25 листопада 2019 р. за формою: https://forms.gle/5ou5A7LebvSBFT8L7.


   Участь у Форумі безкоштовна.

   Сторінка Форуму: http://saee.gov.ua/uk/X_renewable_energy_forum.

   Організатор – Держенергоефективності під егідою Мінекоенерго за участю Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA.

   Форум проводиться за підтримки:

   Проект ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні»
   Українсько-данський енергетичний центр
   Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні
   Енергетична Асоціація «Українська Воднева Рада»
   АБ «Укргазбанк»
   компанія «KNESS»
   компанія «ДТЕК ВДЕ»
   компанія «Кліар Енерджі»

   Партнери:
   Проект Twinning “Розвиток відновлюваної енергетики в Україні”
   Українська Асоціація відновлюваної енергетики
   Асоціація сонячної енергетики України
   Громадська спілка «Global 100% RE Ukraine»
   Біоенергетична асоціація України
   Вітроенергетична асоціація України
   Професійна асоціація екологів України
   Energy Club

   Інформаційні партнери:
   Журнал «Обозреватель» / «GREEN OBOZ»
   Журнал «ECOBUSINESS»
   Журнал «Бізнес»
   33 канал

   Запрошуємо до участі у роботі форуму: представників центральних та місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування, мерів міст, голів ОТГ, представників посольств, банків, фінансових установ, міжнародних організацій, бізнесу, інвесторів, девелоперів, експертів, представників громадських організацій, науковців, ЗМІ.

   Учасники Форуму зможуть:
   отримати актуальну інформацію про державну політику розвитку відновлюваної енергетики;
   обмінятися досвідом;
   дізнатися секрети успіху щодо реалізації рентабельних проектів;
   зав’язати нові ділові контакти для співпраці;
   поспілкуватися із представниками як влади, так і бізнесу;
   згенерувати нові ідеї для проектів.

   Кількість місць обмежена.

   З питань участі у Форумі звертайтеся до Анни Жукової (Департамент відновлюваних джерел енергії Держенергоефективності) за контактами:

   тел: +38 044 590-54-09,
   e-mail: saeevde@gmail.com.


   Акредитація ЗМІ проводиться до 18:00 27 листопада 2019 р. за контактами:

   044 590-59-65;
   096-906-85-95;
   e-mail: saeepressa@gmail.com (Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності).

   Із собою мати посвідчення журналіста або паспорт.

Звертаємо увагу на зміну порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

опубліковано 19 лист. 2019 р., 06:49 Інформаційно-довідковий центр

   Починаючи з жовтня 2019 року, відповідно до Закону України від 9.11.17 №2189 – VIII «Про житлово-комунальні послуги», пільга надається у грошовій формі.

   Розраховані органами соціального захисту населення суми пільг перераховуватимуться АТ «Ощадбанк» для подальшого проведення ним розрахунків з надавачами послуг за кожного конкретного пільговика (безготівкова форма).

   Пільговикам, які подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою, виплата буде здійснюватися у готівковій формі у зазначений у заяві спосіб (банк або пошта).

   У зв’язку із цим, платіж за послугу нараховується у повному обсязі, без врахування знижки, яка надається пільговику.

   У разі отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю. Інші пільговики сплачують, як і раніше, частину платежу, а суму пільги за них перерахує надавачу послуг АТ «Ощадбанк» (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі).

   Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року. У такому разі рекомендуємо звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання. Сума пільги у такому випадку за жовтень буде донарахована в наступному місяці.


УВАГА! Порядок знищення насіння

опубліковано 14 лист. 2019 р., 04:06 Інформаційно-довідковий центр

   

Нагадуємо,що відповідно до ст. 17 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» насіння, яке не може бути використане на посів, продовольчі і кормові цілі та інші цілі, а також садівного матеріалу, який не може бути використаний для створення багаторічних насаджень або в інших цілях знищується під наглядом посадової особи територіального органу Держпродспоживслужби, яка здійснює державний нагляд у сфері насінництва та розсадництва.
   Знищення здійснюються за рахунок власника та по відношенню до насіння та/або садивного матеріалу, яке втратило посівні та/або товарні якості, вилучене з обігу та не може використовуватись за призначенням, що документально оформлено. Власник насіння та/або садивного матеріалу в триденний строк направляє заяву до відповідного територіальногооргану Держпродспоживслужби.
   Насіння та/або садивний матеріал підлягає знищенню шляхом спалювання, руйнування, фізико-хімічної, біологічної або іншої обробки під наглядом посадової особи територіального органу Держпродспоживслужби, яка здійснює державний нагляд (контроль) у сфері насінництва та розсадництва .
   Про час та місце знищення інспектор повідомляє місцеву державну адміністрацію або орган місцевого самоврядування, на території яких заплановано здійснення знищення насіння та/або садивного матеріалу.
   Інспектор до знищення насіння та/або садивного матеріалу має право:
детально вивчити документальне оформлення обставин;
здійснити огляд та візуально оцінити стан насіння та/або садивного матеріалу, перевірити задокументовані показники, провести зважування насіння та/або здійснити перерахунок садивного матеріалу, по якому ініційовано знищення, та порівняти надану інформацію із відображеною у сертифікатах на насіння та/або садивний матеріал;
при необхідності отримати додаткової інформації про насіння та/або садивний матеріал, який запланований до знищення, а також провести відеофіксацію (фотофіксацію) знищення;
визначити спосіб знищення насіння та/або садивного матеріалу;
встановити можливість самостійного знищення насіння та/або садивного матеріалу власником, за місцем його зберігання, або направити насіння та/або садивного матеріалуна знищення до підприємства, яке відповідає вимогам статті 19 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції»;
отримати копії документів, на підставі яких складається акт про знищення.
   За фактом знищення насіння та/або садивного матеріалу інспектор територіального органу Держпродспоживслужби складає акт у чотирьох примірниках, які мають однакову юридичну силу,–по одному для територіального органу Держпродспоживслужби; власника насіння та/або садивного матеріалу, що знищено; підприємства, що здійснювало знищення (у разі залучення); державної адміністрації або місцевого органу самоврядування (за необхідності). Документи, на підставі яких складено акт про знищення, долучаються до нього в якості невід’ємної частини. У разі необхідності кожна зі сторін, відображена в акті про знищення, висловлює окрему думку щодо знищення, яка додається до акта про знищення у якості невід’ємної частини.

Головний спеціаліст відділу контролю
в сфері насінництва та розсадництва
ГУ Держпродспоживслужби в Київській області                                                                                Симоненко Т.В.

ОГОЛОШЕННЯ: Київська обласна державна адміністрація оголошує старт конкурсу на найкращу концепцію туристичного бренду Київщини!

опубліковано 13 лист. 2019 р., 05:15 Інформаційно-довідковий центр

 
   До участі у конкурсі запрошуються усі талановиті особистості, креативні та дизайнерські студії, які бажають долучитися до покращення туристичної привабливості Київської області.
   Концепція повинна бути орієнтована як на зовнішнього, так і внутрішнього споживача.
   Головний приз - всеукраїнське визнання як творця бренду Київщини та контракт у розмірі 250 тисяч гривень (Згідно умов конкурсу, частина премії має бути спрямована на створення брендбуку та виготовлення сувенірної промоатрибутики. 
   Детальніше можна дізнатися у Положенні про конкурс). Лише три обов’язкові умови, за яких заявку буде допущено до розгляду:
● Ідея бренду має бути авторською; 
● Заявка містить ескіз логотипу та гасло (українською та англійською мовами) до нього; 
● Заявка містить опис концепції бренду. 
   Заявки приймаються до 23:59 22 листопада 2019 року. 
   Переможця буде оголошено вже 2 грудня 2019 року. За потреби, переможцю буде надана фахова допомога в розробці брендбука туристичної Київщини, а організатори проведення конкурсу забезпечать якісне та вчасне виробництво предметів сувенірної промоатрибутики.
   Надсилайте ваші творчі ідеї на електронну скриньку kyivregionbrand@gmail.com. 
   У разі виникнення питань звертайтеся за вищевказаним імейлом або телефоном +380663480072 (Віталій).Закликаємо не спалювати листя - це може викликати захворювання на рак

опубліковано 24 жовт. 2019 р., 03:20 Інформаційно-довідковий центр


Закликаємо не спалювати листя - це може викликати захворювання на рак 

Традиційно восени люди згрібають опале листя та спалюють його, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров'ю та довкіллю. Міністерство енергетики та захисту закликає громадян не палити листя, адже це призводить до забруднення повітря, води та ґрунту. 
     Лікарі ж попереджають про ризики для здоров'я, адже при спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати у людини рак. З димом у повітря виходять діоксини - одні з найбільш отруйних для людини речовин. Тліюче листя виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму. Приміром, одна тонна тліючого листя прирівнюється до тридцяти кілограмів чадного газу. Це дуже отруйний газ, оскільки надзвичайно легко зв'язується гемоглобіном крові, блокуючи доставку кисню до тканин організму. Серце починає працювати з вищим навантаженням, а це – посилює шанс на загострення захворювань серця.
     Спалення листя призводить ще й до забруднення атмосфери, води та ґрунту. Небезпека полягає і в тому, що це може перерости у неконтрольоване горіння. Міністерство енергетики та захисту довкілля попереджає: такі дії призводять також до зникнення певних видів тварин та загибелі комах.
     Спалювати листя забороняє низка законів, а адміністративний кодекс передбачає за це покарання у вигляді штрафу. Розмір штрафу за таке правопорушення коливається від 340 до 1360 гривень для громадян, і від 850 до 1700 гривень - для посадових осіб. Якщо ви стали свідком спалювання листя, спробуйте спершу поговорити з правопорушником і переконати його не робити цього. Якщо розмови не подіють, то викликайте правоохоронців і пожежників.
     Мінекоенерго рекомендує компостувати листя - для цього не треба особливих знань або зусиль. Треба спеціальний резервуар або просто яма, куди можна помістити листя, а потім помірно його зволожувати. Навесні цим добривом можна удобрити ґрунт. Наприклад, у Рівному спробували розв’язати проблему із спалюванням листя, безкоштовного приймаючи його на території сміттєвого полігону. Згодом це листя закомпостують. «Менші викиди в атмосферу – це передусім наша екологічна безпека, - наголосив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель. – У нас є напрацьований певний пакет законопроектів щодо управління відходами». Також Олексій Оржель наголосив, що Міністерство енергетики та захисту довкілля підтримує обмеження обігу пластикових пакетів на території України. А ще працює над розробкою закону про заборону одноразових виробів із пластику.

1-10 of 476