"Чисте небо"

опубліковано 11 жовт. 2018 р., 23:10 Інформаційно-довідковий центр
   Підводка Натівські літаки в українському небі - сьогодні на Хмельниччині літали понад п'ятдесят крилатих бойових машин. Серед них - і українська авіація. Навчання “Чисте небо” цьогоріч відвідав Президент. Похвалився - українські пілоти отримали найвищі оцінки колег.

ЗКТ В українському небі - півсотні військових літаків. В тому числі відомий на весь світ F15 Повітряних сил США. Американський тактичний винищувач, українські СУ і Міги та інші літаки - кілька годин крило до крила відпрацьовували складні зв'язки на координацію. Мета - підвищення рівня взаємосумісності для майбутніх спільних операцій сил НАТО.

   Президент України Петро Порошенко: "Уявіть собі, це найбільше навчання, яке ми маємо за останні 4 роки. В ньому задіяно понад 50 літаків з восьми країн-членів НАТО. І наші літаки - українських Повітряних Сил. 5 років тому українські літаки іржавіли на землі, а військові льотчики забули, що таке небо. І от сьогодні кожен з вас мав можливість переконатися в професійній майстерності українських пілотів, воїнів. Надскладні завдання виконують на рівних зі своїми іноземними колегами."

   Цьогоріч у “Чистому небі” взяли участь дев'ять країн - Бельгія, Великобританія, Данія, Естонія, Нідерланди, Польща, Румунія, США та Україна. Усі колеги по польотам - вже в складі Північно-Атлантичного Альянсу. Президент похвалився - майстерність українських пілотів натівці оцінили на вищий бал.

   Петро Порошенко за нагодою поспілкувався із американськими генералами, а також потиснув руку тим українським військовим, з ким кілька разів зустрічалися на лінії зіткнення.

   Президент підкреслив, що значні досягнення не лише в української авіації: вже сформовані тридцять дев’ять бойових бригад, низка військових частин оперативного, тилового і технічного забезпечення. На потенційно загрозливих напрямках же створили угрупування сил, готових відбити агресію не лише зі сходу, а в тому числі й з кримського напрямку, з Придністров’я та півночі. Також збільшили авіаційний парк та бойовий склад зенітних ракетних військ, що дозволило посилити протиповітряну оборону держави.
Comments