Голова бюджетної комісії КОРу зумисно блокує роботу облради?

опубліковано 22 квіт. 2016 р., 01:49 Інформаційно-довідковий центр
    Вчора на сайті Київської обласної ради з’явився коментар голови постійної комісії з питань бюджету та фінансів Київської обласної ради Ольги Бабій щодо бюджетного процесу в області. Керівник бюджетної комісії висловила претензії щодо не розподілу залишків вільних коштів в області і їх нерозміщення на депозитних рахунках. Також з уст Ольги Бабій прозвучало звинувачення на адресу департаментів КОДА щодо їх начебто «небажання працювати, або нерозуміння того, що вони роблять». Доволі дивним є той факт, що інформація появилась о 9:51 ранку, а бюджетна комісія облради, яка мала розглядати ці питання, розпочинала свою роботу лише о 13:00…

Реальні факти
    З того часу, як з жовтня минулого року був обраний новий склад Київської облради, а бюджетну комісію очолила Ольга Бабій (яка, до слова, працює директором у ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА»), конфлікт інтересів, який виник у частині питання розподілу субвенцій та різниці в тарифах, призвів до фактичного блокування роботи Київської облдержадміністрації у частині бюджетного процесу.
    Станом на сьогодні КОДА все ще не отримала ухвалення звіту про виконання обласного бюджету за минулий 2015-й рік. Звіт подали вчасно ще у лютому місяці цього року, у встановлені законом часові рамки. І вже майже два місяці чекаємо на практичний результат.

Трансфери з державного бюджету для соціальних категорій населення
    Гальмування бюджетного процесу в області спостерігали і на рівні роботи з трансфертами з державного бюджету, які наприкінці 2015-го надавалися Київщині. Для того, щоб ці кошти були використані по цільовому призначенню, потрібно було якомога швидше вносити зміни до обласного бюджету. Однак голова бюджетної комісії замість того, щоб посприяти цьому процесу і дати «зелене світло» для надання допомоги вразливим соціальним категоріям, постійно блокувала внесення змін до обласного бюджету. Це призвело до невчасного перерахунку коштів на відповідні цілі, зокрема із затримкою були виділені кошти на закупівлю квартир бійцям АТО та їх родинам. У цьому контексті, потрібно наголосити, що голова Київської ОДА, використовуючи своє право надане законом, завжди вчасно своїм розпорядженням схвалював проекти обласних програм або зміни до них. Тобто з боку облдержадміністрації затримок у цих процесах не було.
    Окрім того, до сих пір у облраді не можуть конструктивно розглянути програму «Турбота», по якій надається підтримка 7 громадським ветеранським організаціям. А це – інваліди війни, учасники бойових дій, афганці, воїни-інтернаціоналісти, організації сліпих. Дія цієї програми закінчилася ще у минулому році. Київська ОДА подала новий проект цієї програми на 2016-2020 роки, до прийняття бюджету на 2016 рік. Однак голова бюджетної комісії облради досі не поставила на розгляд це питання. Тому «Турбота» не прийнята до цього часу.
    Також вперше за багато років, не здійснюється фінансова підтримка єдиного в області театру з багаторічною історією і відомого далеко за межами Київщини – Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П.К. Саксаганського у Білій Церкві. 

Кошти на депозитних рахунках
    Безвідповідально звучить претензія щодо нерозміщення залишків вільних коштів на депозитних рахунках.
    Щодо розміщення залишків вільних коштів на депозитних рахунках у банках, то Київська облдержадміністрація вже має негативний досвід. У 2008-му році кошти вже розміщалися на депозит і з чималими зусиллями були повернуті назад. Тільки завдяки зусиллям керівництва області у період з 2010-го по 2012-й роки кошти були повернуті до обласного бюджету після слухання справи у судах. Активні натякання голови бюджетної комісії КОР щодо розміщення у банках залишків вільних коштів свідчать про нерозуміння ситуація. Треба зважати на нинішній стан банківської системи, коли левова частка банків визнаються неплатоспроможними і банкрутом, а у частину фінансових установ вводиться тимчасова адміністрація. До слова, досі у місцеві бюджети районів та міст Київщини не повернуто близько 60 мільйонів гривень, які з 2008-го року були розміщені на депозитних рахунках.

Співпраця КОДА та КОРу

    Київська облдержадміністрація найближчим часом планує направити на розгляд сесії понад 20 обласних програм, а тому блокування і гальмування робочого процесу є неприпустимим.
    Усі претензії, висловлені головою бюджетної комісії Ольгою Бабій на адресу департаменту фінансів КОДА, є безпідставними та необгрунтованими. Такі заяви ставлять під сумнів професіоналізм та компетентність цієї людини…
    А головне – виникає питання: для чого потрібні подібні інформаційні викиди у такий складний час? Замість того, щоб налагоджувати здоровий діалог, такі заяви вносять деструктив у співпрацю. Якщо є критика, то вона має бути раціональна і базуватися на достовірних фактах, а не особистих політичних амбіціях.
    Принагідно хочемо висловити слова вдячності депутатам-членам бюджетної комісії, за те що вони більшістю голосів підтримали звіт про виконання обласного бюджету за минулий рік. І практично всі комісії обласної ради прийняли позитивне рішення щодо звіту.
    Також є позитивний висновок щодо звіту від управління правової роботи виконавчого апарату Київської облради. Отже, підкреслимо той факт, що юридичне управління облради надало позитивний висновок щодо звіту про виконання бюджету за 2015 рік без жодних зауважень та пропозицій!
    КОДА чекає на висновки по обласних програмах і підтримку їх під час голосування – задля того, щоб наші діти-сироти, інваліди, родичі загиблих бійців АТО, чорнобильці, афганці та інші соціальні категорії отримали гарантовану їм державою допомогу.
Comments