УВАГА! Порядок знищення насіння

опубліковано 14 лист. 2019 р., 04:06 Інформаційно-довідковий центр
   

Нагадуємо,що відповідно до ст. 17 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» насіння, яке не може бути використане на посів, продовольчі і кормові цілі та інші цілі, а також садівного матеріалу, який не може бути використаний для створення багаторічних насаджень або в інших цілях знищується під наглядом посадової особи територіального органу Держпродспоживслужби, яка здійснює державний нагляд у сфері насінництва та розсадництва.
   Знищення здійснюються за рахунок власника та по відношенню до насіння та/або садивного матеріалу, яке втратило посівні та/або товарні якості, вилучене з обігу та не може використовуватись за призначенням, що документально оформлено. Власник насіння та/або садивного матеріалу в триденний строк направляє заяву до відповідного територіальногооргану Держпродспоживслужби.
   Насіння та/або садивний матеріал підлягає знищенню шляхом спалювання, руйнування, фізико-хімічної, біологічної або іншої обробки під наглядом посадової особи територіального органу Держпродспоживслужби, яка здійснює державний нагляд (контроль) у сфері насінництва та розсадництва .
   Про час та місце знищення інспектор повідомляє місцеву державну адміністрацію або орган місцевого самоврядування, на території яких заплановано здійснення знищення насіння та/або садивного матеріалу.
   Інспектор до знищення насіння та/або садивного матеріалу має право:
детально вивчити документальне оформлення обставин;
здійснити огляд та візуально оцінити стан насіння та/або садивного матеріалу, перевірити задокументовані показники, провести зважування насіння та/або здійснити перерахунок садивного матеріалу, по якому ініційовано знищення, та порівняти надану інформацію із відображеною у сертифікатах на насіння та/або садивний матеріал;
при необхідності отримати додаткової інформації про насіння та/або садивний матеріал, який запланований до знищення, а також провести відеофіксацію (фотофіксацію) знищення;
визначити спосіб знищення насіння та/або садивного матеріалу;
встановити можливість самостійного знищення насіння та/або садивного матеріалу власником, за місцем його зберігання, або направити насіння та/або садивного матеріалуна знищення до підприємства, яке відповідає вимогам статті 19 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції»;
отримати копії документів, на підставі яких складається акт про знищення.
   За фактом знищення насіння та/або садивного матеріалу інспектор територіального органу Держпродспоживслужби складає акт у чотирьох примірниках, які мають однакову юридичну силу,–по одному для територіального органу Держпродспоживслужби; власника насіння та/або садивного матеріалу, що знищено; підприємства, що здійснювало знищення (у разі залучення); державної адміністрації або місцевого органу самоврядування (за необхідності). Документи, на підставі яких складено акт про знищення, долучаються до нього в якості невід’ємної частини. У разі необхідності кожна зі сторін, відображена в акті про знищення, висловлює окрему думку щодо знищення, яка додається до акта про знищення у якості невід’ємної частини.

Головний спеціаліст відділу контролю
в сфері насінництва та розсадництва
ГУ Держпродспоживслужби в Київській області                                                                                Симоненко Т.В.
Comments