Протидія домашньому насильству

Відповідальність за вчинення домашнього насильства

опубліковано 25 черв. 2019 р., 00:09 Інформаційно-довідковий центр

   Домашнє насильство – це злочин проти життя, здоров’я, честі та гідності особистості.
   Домашнє насильство - умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.
   11 січня 2019 року набрав чинності Закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».
   Відповідно до вищезазначених змін в інтересах потерпілого від злочину, пов’язаного з домашнім насильством, одночасно з призначенням покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, або звільненням з підстав, передбачених цим Кодексом, від кримінальної відповідальності чи покарання, суд може застосувати до особи, яка вчинила домашнє насильство, один або декілька обмежувальних заходів, відповідно до якого (яких) на засудженого можуть бути покладені такі обов’язки:
   • заборона перебувати в місці спільного проживання з особою, яка постраждала від домашнього насильства;
   • обмеження спілкування з дитиною у разі, якщо домашнє насильство вчинено стосовно дитини або у її присутності;
   • заборона наближатися на визначену відстань до місця, де особа, яка постраждала від домашнього насильства, може постійно чи тимчасово проживати, тимчасово чи систематично перебувати у зв’язку з роботою, навчанням, лікуванням чи з інших причин;
   • заборона листування, телефонних переговорів з особою, яка постраждала від домашнього насильства, інших контактів через засоби зв’язку чи електронних комунікацій особисто або через третіх осіб;
   • направлення для проходження програми для кривдників або пробаційної програми.
   Слід зазначити, що вищезазначені заходи, застосовуються до особи, яка на момент вчинення домашнього насильства досягла 18-річного віку. Вони можуть застосовуватися на строк від одного до трьох місяців і за потреби можуть бути продовжені на визначений судом строк, але не більше як на 12 місяців.
   Контроль за поведінкою засуджених, до яких застосовано обмежувальні заходи, здійснює орган пробації за місцем проживання засудженого, а в разі вчинення злочину військовослужбовцем - командир військової частини (ст. 91-1 КК України).
   Умисне невиконання обмежувальних заходів, або умисне невиконання обмежувальних приписів, або умисне ухилення від проходження програми для кривдників особою, щодо якої такі заходи застосовані судом, - караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років (ст. 390-1КК України).
   Також, відповідно до статті 126-1 Кримінального кодексу України, домашнє насильство карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Про призначення відповідальної особи та структурного підрозділу з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території району

опубліковано 24 черв. 2019 р., 22:13 Інформаційно-довідковий центрБРОВАРСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ 

РОЗПОРЯДЖЕННЯ «13» черня 2019 року                                                                                            м. Бровари № 242   Про призначення відповідальної особи 
   та структурного підрозділу з питань 
   здійснення заходів у сфері запобігання 
   та протидії домашньому насильству і 
   насильству за ознакою статі на території району

   Відповідно до ст. ст. 2, 6, 22, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», пунктів 19, 20 Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 року № 658 та з метою ефективного здійснення заходів у сфері домашнього насильства:

    1. Визначити заступника голови адміністрації Юрченко Ольгу Борисівну, координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території району .

   2. Покласти персональну відповідальність на заступника голови адміністрації Юрченко Ольгу Борисівну, за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.

   3. Визначити Службу у справах дітей та сімʼї райдержадміністрації відповідальною щодо проведення роботи з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координації заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам, а також роботу з кривдниками згідно чинного законодавства.

   4. Службі у справах дітей та сімʼї райдержадміністрації призначити відповідальну особу, яка проводить роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координацію заходів реагування на факти вчинення насильства.

   5. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою. 

Виконуючий обовʼязки
голови адміністрації                                                                                                                               Ю. ПЛАКСЯ


1-2 of 2